Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Výstružník. Co znamená pojem Výstružník z kategorie Nástroje?

Co to je Výstružník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Výstružník?

Výstružník je název pro jeden z druhů upínacích nástrojů, jejichž pomocí se upřesňuje opracování otvorů, které již byly vyvrtány. Nerozlišuje se druh materiálu. Díky výstružníku se dokončují různé druhy otvorů, válcovité nebo kuželovité. Po použití výstružníku je možné otvory využít k předepsanému účelu.
Při opracování kovu se využívá především stavitelný výstružník. Zaručuje přesnost a preciznost dokončovacích prací a doladí vyvrtané otvory k dokonalosti. K dalším druhům patří výstružníky ruční, strojní, válcovité či kuželovité. Mohou mít různé druhy rozměrů.


Co je to Výstružník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Výstružník. Co znamená pojem Výstružník z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Výstružník? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Výstružník je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: formulace, pojem, synonymum, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, přesný význam, definice, odborné názvosloví, popis, názvosloví, wiki, význam, termín, informace, terminus technicus, lexikon, heslo


Pojem Výstružník je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výstružník? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výstružník je upínaný nástroj většinou z rychlořezné oceli, sloužící k přesnému opracování vyvrtaných a vyhrubovaných otvorů. Jeho pomocí lze dokončovat válcové nebo kuželovité otvory.
Při samotném vrtání nelze dosáhnout vysoké přesnosti. Při větší požadované přesnosti (třída přesnosti IT7 až IT5) se proto nejdříve vyvrtá menší otvor a ten se potom přesněji opracuje pomocí výstružníku. S jeho pomocí se odebere maximální vrstva 0,5 mm materiálu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Výstružník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výstružník ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Výstružník na Youtube

Hledat slovo Výstružník ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Výstružník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Výstružník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Výstružník například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Výstružník? resp. co přesně znamená slovo Výstružník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výstružník, odpověď na dotaz co je to Výstružník?. Víte např. kdo to je Tchyně? Znáte a víte kdo je Alexandra Udženija? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?