Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Výstružník. Co znamená pojem Výstružník z kategorie Nástroje?

Co to je Výstružník? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Výstružník?

Výstružník je název pro jeden z druhů upínacích nástrojů, jejichž pomocí se upřesňuje opracování otvorů, které již byly vyvrtány. Nerozlišuje se druh materiálu. Díky výstružníku se dokončují různé druhy otvorů, válcovité nebo kuželovité. Po použití výstružníku je možné otvory využít k předepsanému účelu.
Při opracování kovu se využívá především stavitelný výstružník. Zaručuje přesnost a preciznost dokončovacích prací a doladí vyvrtané otvory k dokonalosti. K dalším druhům patří výstružníky ruční, strojní, válcovité či kuželovité. Mohou mít různé druhy rozměrů.


Co je to Výstružník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Výstružník. Co znamená pojem Výstružník z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Výstružník můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Výstružník je v sekci Nástroje

Klíčová slova: lexikon, slovník, odborné názvosloví, Nástroje, význam slova, co je to Výstružník?, odborný výraz, Nástroje, definice, názvosloví, synonymum, význam pojmu, význam, definice pojmu, co to je, informace, heslo, přesný význam


Pojem Výstružník je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výstružník? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výstružník je upínaný nástroj většinou z rychlořezné oceli, sloužící k přesnému opracování vyvrtaných a vyhrubovaných otvorů. Jeho pomocí lze dokončovat válcové nebo kuželovité otvory.
Při samotném vrtání nelze dosáhnout vysoké přesnosti. Při větší požadované přesnosti (třída přesnosti IT7 až IT5) se proto nejdříve vyvrtá menší otvor a ten se potom přesněji opracuje pomocí výstružníku. S jeho pomocí se odebere maximální vrstva 0,5 mm materiálu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Výstružník na Youtube

Zkusit najít heslo Výstružník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Výstružník ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Výstružník ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Výstružník ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výstružník ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Výstružník například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Výstružník? resp. co přesně označuje termín Výstružník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výstružník, odpověď na dotaz co je to Výstružník?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Alexandra Udženija? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?