Co je to?
Definice výrazu Výstružník. Co znamená odborný pojem Výstružník z kategorie Nástroje?

Co je Výstružník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Výstružník?

Výstružník je název pro jeden z druhů upínacích nástrojů, jejichž pomocí se upřesňuje opracování otvorů, které již byly vyvrtány. Nerozlišuje se druh materiálu. Díky výstružníku se dokončují různé druhy otvorů, válcovité nebo kuželovité. Po použití výstružníku je možné otvory využít k předepsanému účelu.
Při opracování kovu se využívá především stavitelný výstružník. Zaručuje přesnost a preciznost dokončovacích prací a doladí vyvrtané otvory k dokonalosti. K dalším druhům patří výstružníky ruční, strojní, válcovité či kuželovité. Mohou mít různé druhy rozměrů.


Co je to Výstružník? Význam slova, termín, Definice výrazu Výstružník. Co znamená odborný pojem Výstružník z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Výstružník? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Výstružník je v sekci nástroje

Klíčová slova: názvosloví, definice, co to je, slovo, co znamená, co je to Výstružník?, Výstružník, popis, synonymum, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, odborný výraz, význam pojmu, informace, nástroje, termín, terminologie


Pojem Výstružník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výstružník? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výstružník je upínaný nástroj většinou z rychlořezné oceli, sloužící k přesnému opracování vyvrtaných a vyhrubovaných otvorů. Jeho pomocí lze dokončovat válcové nebo kuželovité otvory.
Při samotném vrtání nelze dosáhnout vysoké přesnosti. Při větší požadované přesnosti (třída přesnosti IT7 až IT5) se proto nejdříve vyvrtá menší otvor a ten se potom přesněji opracuje pomocí výstružníku. S jeho pomocí se odebere maximální vrstva 0,5 mm materiálu.

Více informací o pojmu Výstružník lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výstružník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Výstružník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Výstružník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výstružník ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Výstružník ve Wikislovníku

Vyhledat termín Výstružník ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Výstružník například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Výstružník? resp. co přesně označuje termín Výstružník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výstružník, odpověď na dotaz co je to Výstružník?. Víte např. kdo to je Skřítek? Znáte a víte kdo je Eskamotér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?