Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výstružník. Co znamená pojem Výstružník z kategorie Nástroje?

Co je Výstružník?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Výstružník

Výstružník je název pro jeden z druhů upínacích nástrojů, jejichž pomocí se upřesňuje opracování otvorů, které již byly vyvrtány. Nerozlišuje se druh materiálu. Díky výstružníku se dokončují různé druhy otvorů, válcovité nebo kuželovité. Po použití výstružníku je možné otvory využít k předepsanému účelu.
Při opracování kovu se využívá především stavitelný výstružník. Zaručuje přesnost a preciznost dokončovacích prací a doladí vyvrtané otvory k dokonalosti. K dalším druhům patří výstružníky ruční, strojní, válcovité či kuželovité. Mohou mít různé druhy rozměrů.


Co je to Výstružník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Výstružník. Co znamená pojem Výstružník z kategorie Nástroje?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Výstružník patří do sekce nástroje

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, Výstružník, slovo, synonymum, názvosloví, slovník, formulace, význam slova, co je to Výstružník?, co znamená, termín, pojem, přesný výraz, vysvětlení, definice


Pojem Výstružník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Výstružník píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Výstružník je upínaný nástroj většinou z rychlořezné oceli, sloužící k přesnému opracování vyvrtaných a vyhrubovaných otvorů. Jeho pomocí lze dokončovat válcové nebo kuželovité otvory.
Při samotném vrtání nelze dosáhnout vysoké přesnosti. Při větší požadované přesnosti (třída přesnosti IT7 až IT5) se proto nejdříve vyvrtá menší otvor a ten se potom přesněji opracuje pomocí výstružníku. S jeho pomocí se odebere maximální vrstva 0,5 mm materiálu.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Výstružník ve Wikizdrojích

Hledat heslo Výstružník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Výstružník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Výstružník ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Výstružník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Výstružník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Výstružník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Výstružník? resp. co přesně znamená slovo Výstružník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výstružník, odpověď na dotaz co je to Výstružník?. Víte např. kdo to je Ivan Ženatý? Znáte a víte kdo je Dentista? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Výstružník v jiné sekci než nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Žluté kleště, výstružník, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?