Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gnocchi. Co znamená pojem Gnocchi z kategorie Jídlo?

Co to je Gnocchi? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Gnocchi

Gnocchi patří ke klasickým italským přílohám k jídlu. Základem pro přípravu gnocchi je těsto z brambor a mouky, které se pak doplňuje o další tradiční suroviny. Ty se mohou lišit podle jednotlivých oblastí, kde se gnocchi připravují. Jsou to malé knedlíčky – noky.
Vaří se ve velkém hrnci se slanou vodou. Voda se přivede k varu, nasypou se gnocchi a hotové jsou tehdy, když vyplavou na hladinu. Pak se scedí a ihned podávají – klasicky se sýrovou omáčkou.


Co je to Gnocchi? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gnocchi. Co znamená pojem Gnocchi z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Gnocchi? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gnocchi se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: synonymum, Jídlo, co to je, terminus technicus, vysvětlení, informace, lexikon, přesný výraz, heslo, Gnocchi, popis, přesný význam, terminologie, termín, význam pojmu, definice, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Gnocchi je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Gnocchi?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nok (německy Nocke(n) nebo Nockerl(n); italsky gnocco, pl. gnocchi [ňɔkːi]) někdy v češtině chybně vyslovován jako „gnoči“ je gastronomický výrobek z těsta, používaný jako příloha. Vaří se ve slané vodě v podobě koulí nebo šišek z těsta, každý nok odděleně.
Podle druhu noku se těsto skládá z pšeničné či kukuřičné mouky, brambor, vajec a dalších možných přísad (špenát, dýně).

Syrové gnocchi

Syrové gnocchi - bramborové noky. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay
Syrové gnocchi - bramborové noky. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gnocchi ve Wikimedia Commons

Najít termín Gnocchi ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Gnocchi ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gnocchi ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Gnocchi na Google.cz

Hledat heslo Gnocchi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gnocchi například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Gnocchi? resp. jaký je význam pojmu Gnocchi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gnocchi, odpověď na dotaz co je to Gnocchi?. Víte např. kdo to je Anatom? Znáte a víte kdo je Průša? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.