Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gnocchi. Co znamená pojem Gnocchi z kategorie Jídlo?

Co to je Gnocchi? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Gnocchi

Gnocchi patří ke klasickým italským přílohám k jídlu. Základem pro přípravu gnocchi je těsto z brambor a mouky, které se pak doplňuje o další tradiční suroviny. Ty se mohou lišit podle jednotlivých oblastí, kde se gnocchi připravují. Jsou to malé knedlíčky – noky.
Vaří se ve velkém hrnci se slanou vodou. Voda se přivede k varu, nasypou se gnocchi a hotové jsou tehdy, když vyplavou na hladinu. Pak se scedí a ihned podávají – klasicky se sýrovou omáčkou.


Co je to Gnocchi? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gnocchi. Co znamená pojem Gnocchi z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Gnocchi) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gnocchi patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, Jídlo, význam, význam slova, Gnocchi, termín, názvosloví, odborný výraz, Jídlo, formulace


Pojem Gnocchi je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Gnocchi dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nok (německy Nocke(n) nebo Nockerl(n); italsky gnocco, pl. gnocchi [ňɔkːi]) někdy v češtině chybně vyslovován jako „gnoči“ je gastronomický výrobek z těsta, používaný jako příloha. Vaří se ve slané vodě v podobě koulí nebo šišek z těsta, každý nok odděleně.
Podle druhu noku se těsto skládá z pšeničné či kukuřičné mouky, brambor, vajec a dalších možných přísad (špenát, dýně).

Syrové gnocchi

Syrové gnocchi - bramborové noky. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay
Syrové gnocchi - bramborové noky. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Gnocchi v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gnocchi ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gnocchi ve Wikimedia Commons

Najít heslo Gnocchi ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Gnocchi ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Gnocchi ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Gnocchi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gnocchi například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Gnocchi? resp. co je to Gnocchi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gnocchi, odpověď na dotaz co je to Gnocchi?. Víte např. kdo to je Ničema? Znáte a víte kdo je Strašpytel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.