Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gnocchi. Co znamená pojem Gnocchi z kategorie Jídlo?

Co to je Gnocchi? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gnocchi

Gnocchi patří ke klasickým italským přílohám k jídlu. Základem pro přípravu gnocchi je těsto z brambor a mouky, které se pak doplňuje o další tradiční suroviny. Ty se mohou lišit podle jednotlivých oblastí, kde se gnocchi připravují. Jsou to malé knedlíčky – noky.
Vaří se ve velkém hrnci se slanou vodou. Voda se přivede k varu, nasypou se gnocchi a hotové jsou tehdy, když vyplavou na hladinu. Pak se scedí a ihned podávají – klasicky se sýrovou omáčkou.


Co je to Gnocchi? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gnocchi. Co znamená pojem Gnocchi z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gnocchi patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, co znamená, Jídlo, co je to Gnocchi?, wiki, co to je, terminologie, definice, formulace, pojem, význam slova, popis, význam pojmu, termín, odborný výraz, lexikon, přesný výraz


Pojem Gnocchi je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Gnocchi píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Nok (německy Nocke(n) nebo Nockerl(n); italsky gnocco, pl. gnocchi [ňɔkːi]) někdy v češtině chybně vyslovován jako „gnoči“ je gastronomický výrobek z těsta, používaný jako příloha. Vaří se ve slané vodě v podobě koulí nebo šišek z těsta, každý nok odděleně.
Podle druhu noku se těsto skládá z pšeničné či kukuřičné mouky, brambor, vajec a dalších možných přísad (špenát, dýně).

Syrové gnocchi

Syrové gnocchi - bramborové noky. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay
Syrové gnocchi - bramborové noky. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Gnocchi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Gnocchi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Gnocchi ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Gnocchi na Youtube

Vyhledat slovo Gnocchi ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gnocchi ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gnocchi například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Gnocchi? resp. co to je Gnocchi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gnocchi, odpověď na dotaz co je to Gnocchi?. Víte např. kdo to je Paranoik? Znáte a víte kdo je Průša? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.