Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odpisy. Co znamená odborný pojem Odpisy z kategorie Účetnictví?

Co je to Odpisy? Význam slova

Co znamená termín Odpisy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rozdělení pořizovací ceny majetku do firemních nákladů v průběhu delšího období. O odpisy, odhadu peněžní částky, která půjde do nákladů, se snižuje ekonomický výsledek firmy. Tím dochází k poklesu aktiv, tedy vlastnictví společnosti. Existují odpisy účetní vyjadřující skutečnou výši majetku a jeho opotřebení a odpisy daňové sloužící pro stanovení daně z příjmů.


Co je to Odpisy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odpisy. Co znamená odborný pojem Odpisy z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Odpisy? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Odpisy je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, Odpisy, formulace, slovník, slovo, Účetnictví, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, co to je, vysvětlení, lexikon, co je to Odpisy?, terminologie, termín, synonymum, Účetnictví, přesný výraz


Pojem Odpisy je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Odpisy?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Odpis je částka, která vyjadřuje opotřebení majetku (morální nebo fyzické) za určité období. Protože odpis představuje snížení ekonomického prospěchu (ve formě poklesu aktiv), jedná se o náklad. Smyslem odpisování je rozložit pořizovací cenu majetku jako náklad do více období. Pořízení majetku tedy neovlivní výsledek hospodaření firmy hned, ale poměrně po celou dobu životnosti majetku.
Odpisy se používají pouze pro dlouhodobý majetek, který se odepisuje do výše vstupní nebo zvýšené vstupní ceny, a to buď rovnoměrně nebo zrychleně (metoda zvolená na počátku se musí dodržet po celou dobu odpisování).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Odpisy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Odpisy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Odpisy ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odpisy ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Odpisy ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Odpisy ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpisy například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Odpisy? resp. co znamená výraz Odpisy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpisy, odpověď na dotaz co je to Odpisy?. Víte např. kdo to je Aleš Zavoral? Znáte a víte kdo je Řeholník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Odpisy v jiné sekci než Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.