Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odpisy. Co znamená odborný pojem Odpisy z kategorie Účetnictví?

Co je to Odpisy? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Odpisy?

Rozdělení pořizovací ceny majetku do firemních nákladů v průběhu delšího období. O odpisy, odhadu peněžní částky, která půjde do nákladů, se snižuje ekonomický výsledek firmy. Tím dochází k poklesu aktiv, tedy vlastnictví společnosti. Existují odpisy účetní vyjadřující skutečnou výši majetku a jeho opotřebení a odpisy daňové sloužící pro stanovení daně z příjmů.


Co je to Odpisy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odpisy. Co znamená odborný pojem Odpisy z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Odpisy? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Odpisy je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: pojem, Účetnictví, wiki, odborné názvosloví, přesný význam, význam, odborný výraz, názvosloví, co je to Odpisy?, Účetnictví, termín, terminus technicus, přesný výraz, formulace, co znamená, lexikon, informace, co to je


Pojem Odpisy je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Odpisy?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Odpis je částka, která vyjadřuje opotřebení majetku (morální nebo fyzické) za určité období. Protože odpis představuje snížení ekonomického prospěchu (ve formě poklesu aktiv), jedná se o náklad. Smyslem odpisování je rozložit pořizovací cenu majetku jako náklad do více období. Pořízení majetku tedy neovlivní výsledek hospodaření firmy hned, ale poměrně po celou dobu životnosti majetku.
Odpisy se používají pouze pro dlouhodobý majetek, který se odepisuje do výše vstupní nebo zvýšené vstupní ceny, a to buď rovnoměrně nebo zrychleně (metoda zvolená na počátku se musí dodržet po celou dobu odpisování).

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Odpisy ve Wikislovníku

Najít slovo Odpisy ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Odpisy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Odpisy ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Odpisy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Odpisy ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpisy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Odpisy? resp. co to je Odpisy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpisy, odpověď na dotaz co je to Odpisy?. Víte např. kdo to je Tomáš Drahoňovský? Znáte a víte kdo je Profesor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.