Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odpisy. Co znamená odborný pojem Odpisy z kategorie Účetnictví?

Co je to Odpisy? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Odpisy?

Rozdělení pořizovací ceny majetku do firemních nákladů v průběhu delšího období. O odpisy, odhadu peněžní částky, která půjde do nákladů, se snižuje ekonomický výsledek firmy. Tím dochází k poklesu aktiv, tedy vlastnictví společnosti. Existují odpisy účetní vyjadřující skutečnou výši majetku a jeho opotřebení a odpisy daňové sloužící pro stanovení daně z příjmů.


Co je to Odpisy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odpisy. Co znamená odborný pojem Odpisy z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Odpisy s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Odpisy se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: synonymum, pojem, formulace, vysvětlení, přesný význam, popis, slovo, Účetnictví, Účetnictví, co je to Odpisy?, Odpisy, terminus technicus, heslo, přesný výraz, lexikon, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Odpisy je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Odpisy? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Odpis je částka, která vyjadřuje opotřebení majetku (morální nebo fyzické) za určité období. Protože odpis představuje snížení ekonomického prospěchu (ve formě poklesu aktiv), jedná se o náklad. Smyslem odpisování je rozložit pořizovací cenu majetku jako náklad do více období. Pořízení majetku tedy neovlivní výsledek hospodaření firmy hned, ale poměrně po celou dobu životnosti majetku.
Odpisy se používají pouze pro dlouhodobý majetek, který se odepisuje do výše vstupní nebo zvýšené vstupní ceny, a to buď rovnoměrně nebo zrychleně (metoda zvolená na počátku se musí dodržet po celou dobu odpisování).

Hledejte pojem Odpisy v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Odpisy na Google.cz

Vyhledat výraz Odpisy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Odpisy ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odpisy ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Odpisy ve Wikislovníku

Najít heslo Odpisy ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpisy například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Odpisy? resp. jaký je význam slova Odpisy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpisy, odpověď na dotaz co je to Odpisy?. Víte např. kdo to je Nemrava? Znáte a víte kdo je Řeholník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.