Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odpisy. Co znamená odborný pojem Odpisy z kategorie Účetnictví?

Co je to Odpisy? Význam slova

Co znamená termín Odpisy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rozdělení pořizovací ceny majetku do firemních nákladů v průběhu delšího období. O odpisy, odhadu peněžní částky, která půjde do nákladů, se snižuje ekonomický výsledek firmy. Tím dochází k poklesu aktiv, tedy vlastnictví společnosti. Existují odpisy účetní vyjadřující skutečnou výši majetku a jeho opotřebení a odpisy daňové sloužící pro stanovení daně z příjmů.


Co je to Odpisy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odpisy. Co znamená odborný pojem Odpisy z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Odpisy sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Odpisy patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: wiki, význam, informace, definice pojmu, Účetnictví, přesný výraz, co znamená, terminologie, formulace, heslo, názvosloví, význam slova, Účetnictví, odborné názvosloví, co je to Odpisy?, terminus technicus, definice, odborný výraz


Pojem Odpisy je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Odpisy?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Odpis je částka, která vyjadřuje opotřebení majetku (morální nebo fyzické) za určité období. Protože odpis představuje snížení ekonomického prospěchu (ve formě poklesu aktiv), jedná se o náklad. Smyslem odpisování je rozložit pořizovací cenu majetku jako náklad do více období. Pořízení majetku tedy neovlivní výsledek hospodaření firmy hned, ale poměrně po celou dobu životnosti majetku.
Odpisy se používají pouze pro dlouhodobý majetek, který se odepisuje do výše vstupní nebo zvýšené vstupní ceny, a to buď rovnoměrně nebo zrychleně (metoda zvolená na počátku se musí dodržet po celou dobu odpisování).

Linky na další online zdroje

Najít heslo Odpisy na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odpisy ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Odpisy ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Odpisy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Odpisy ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Odpisy na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpisy například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Odpisy? resp. co přesně označuje termín Odpisy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpisy, odpověď na dotaz co je to Odpisy?. Víte např. kdo to je Převor? Znáte a víte kdo je Docent? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Odpisy v jiné sekci než Účetnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.