Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hipster. Co znamená pojem Hipster z kategorie Kultura?

Co to je Hipster? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hipster

Termín "hipster" označuje současnou městskou subkulturu teenagerů i mladých mužů do třiceti let. Hipsteři patří ke střední třídě, je pro ně typický příklon k nezávislé hudbě, vlastním stylům oblékání, liberálními postoji, pokrokovými politickými názory a alternativními způsoby života. Jsou spojeni se stylem hudby zvaným indie. Pojem hipster pochází ze 40. let, ale o hipsterech dnes mluvíme zejména v kontextu doby od 90. let minulého století.


Co je to Hipster? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hipster. Co znamená pojem Hipster z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hipster? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hipster je v kategorii Kultura

Klíčová slova: informace, co znamená, význam slova, definice, terminologie, formulace, co je to Hipster?, lexikon, slovo, heslo, Kultura, pojem, terminus technicus, Kultura, přesný výraz, synonymum, wiki, přesný význam


Pojem Hipster je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hipster? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hipster je termín označující příslušníka společenské subkultury. Jedná se o osobu ve věkovém rozpětí dvacátníků a třicátníků, která si zakládá na tom, že je nezávislá v myšlení, odívání i případné tvorbě. Často přejímá nejnovější trendy v hudbě, módě i dalších kulturních aspektech. Díky tomu je tato subkultura názorově i vzhledově konzistentní.

Jiné zdroje informací o pojmu Hipster

Vyhledat pojem Hipster ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Hipster ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Hipster ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Hipster ve Wikislovníku

Najít pojem Hipster ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hipster ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hipster například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Hipster? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hipster? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hipster, odpověď na dotaz co je to Hipster?. Víte např. kdo to je Eva Pilarová? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hipster v jiné sekci než Kultura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.