Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hipster. Co znamená pojem Hipster z kategorie Kultura?

Co to je Hipster? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hipster

Termín "hipster" označuje současnou městskou subkulturu teenagerů i mladých mužů do třiceti let. Hipsteři patří ke střední třídě, je pro ně typický příklon k nezávislé hudbě, vlastním stylům oblékání, liberálními postoji, pokrokovými politickými názory a alternativními způsoby života. Jsou spojeni se stylem hudby zvaným indie. Pojem hipster pochází ze 40. let, ale o hipsterech dnes mluvíme zejména v kontextu doby od 90. let minulého století.


Co je to Hipster? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hipster. Co znamená pojem Hipster z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hipster? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hipster patří do sekce Kultura

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, slovo, wiki, formulace, slovník, Kultura, názvosloví, popis, co je to Hipster?, terminologie, význam pojmu, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Hipster je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hipster? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hipster je termín označující příslušníka společenské subkultury. Jedná se o osobu ve věkovém rozpětí dvacátníků a třicátníků, která si zakládá na tom, že je nezávislá v myšlení, odívání i případné tvorbě. Často přejímá nejnovější trendy v hudbě, módě i dalších kulturních aspektech. Díky tomu je tato subkultura názorově i vzhledově konzistentní.

Hledejte pojem Hipster v následujících vyhledávačích

Najít výraz Hipster ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Hipster ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Hipster ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Hipster ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Hipster ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hipster na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hipster například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hipster? resp. jaký je význam slova Hipster? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hipster, odpověď na dotaz co je to Hipster?. Víte např. kdo to je Romantik? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.