Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hipster. Co znamená pojem Hipster z kategorie Kultura?

Co to je Hipster? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hipster

Termín "hipster" označuje současnou městskou subkulturu teenagerů i mladých mužů do třiceti let. Hipsteři patří ke střední třídě, je pro ně typický příklon k nezávislé hudbě, vlastním stylům oblékání, liberálními postoji, pokrokovými politickými názory a alternativními způsoby života. Jsou spojeni se stylem hudby zvaným indie. Pojem hipster pochází ze 40. let, ale o hipsterech dnes mluvíme zejména v kontextu doby od 90. let minulého století.

Co je to Hipster? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hipster. Co znamená pojem Hipster z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hipster? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hipster je v sekci Kultura

Klíčová slova: slovo, Kultura, význam pojmu, slovník, Kultura, synonymum, definice pojmu, formulace, přesný výraz, význam slova, informace, význam, lexikon, vysvětlení, odborný výraz, termín, terminologie, co to je


Pojem Hipster je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hipster?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hipster je termín označující příslušníka společenské subkultury. Jedná se o osobu ve věkovém rozpětí dvacátníků a třicátníků, která si zakládá na tom, že je nezávislá v myšlení, odívání i případné tvorbě. Často přejímá nejnovější trendy v hudbě, módě i dalších kulturních aspektech. Díky tomu je tato subkultura názorově i vzhledově konzistentní.

Další zdroje informací

Najít slovo Hipster ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Hipster ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hipster ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Hipster ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Hipster ve vyhledávači Yandex

Najít termín Hipster ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hipster například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hipster? resp. co označuje slovo Hipster? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hipster, odpověď na dotaz co je to Hipster?. Víte např. kdo to je Zeměměřič? Znáte a víte kdo je Hobit? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.