Co je to?
Definice výrazu Hipster. Co znamená odborný pojem Hipster z kategorie Kultura?

Co je Hipster?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hipster

Termín "hipster" označuje současnou městskou subkulturu teenagerů i mladých mužů do třiceti let. Hipsteři patří ke střední třídě, je pro ně typický příklon k nezávislé hudbě, vlastním stylům oblékání, liberálními postoji, pokrokovými politickými názory a alternativními způsoby života. Jsou spojeni se stylem hudby zvaným indie. Pojem hipster pochází ze 40. let, ale o hipsterech dnes mluvíme zejména v kontextu doby od 90. let minulého století.

Co je to Hipster? Význam slova, termín, Definice výrazu Hipster. Co znamená odborný pojem Hipster z kategorie Kultura?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hipster můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hipster je v sekci kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, formulace, Hipster, přesný výraz, terminologie, význam slova, význam, definice pojmu, popis, synonymum, kultura, wiki, definice, co je to Hipster?, slovník, přesný význam, lexikon


Pojem Hipster je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hipster píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hipster je termín označující příslušníka společenské subkultury. Jedná se o osobu ve věkovém rozpětí dvacátníků a třicátníků, která si zakládá na tom, že je nezávislá v myšlení, odívání i případné tvorbě. Často přejímá nejnovější trendy v hudbě, módě i dalších kulturních aspektech. Díky tomu je tato subkultura názorově i vzhledově konzistentní.

Další zdroje informací o slovu Hipster

Zkusit najít Hipster ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hipster ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Hipster ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Hipster ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hipster ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Hipster na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hipster například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Hipster? resp. co přesně znamená slovo Hipster? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hipster, odpověď na dotaz co je to Hipster?. Víte např. kdo to je Strašidlo? Znáte a víte kdo je Ježíš Kristus? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, svitek filmu, hipster, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.