Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hipster. Co znamená pojem Hipster z kategorie Kultura?

Co to je Hipster? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hipster

Termín "hipster" označuje současnou městskou subkulturu teenagerů i mladých mužů do třiceti let. Hipsteři patří ke střední třídě, je pro ně typický příklon k nezávislé hudbě, vlastním stylům oblékání, liberálními postoji, pokrokovými politickými názory a alternativními způsoby života. Jsou spojeni se stylem hudby zvaným indie. Pojem hipster pochází ze 40. let, ale o hipsterech dnes mluvíme zejména v kontextu doby od 90. let minulého století.


Co je to Hipster? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hipster. Co znamená pojem Hipster z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hipster s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hipster se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, heslo, popis, slovo, synonymum, význam slova, informace, slovník, formulace, wiki, Kultura, co je to Hipster?, význam, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu


Pojem Hipster je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hipster? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hipster je termín označující příslušníka společenské subkultury. Jedná se o osobu ve věkovém rozpětí dvacátníků a třicátníků, která si zakládá na tom, že je nezávislá v myšlení, odívání i případné tvorbě. Často přejímá nejnovější trendy v hudbě, módě i dalších kulturních aspektech. Díky tomu je tato subkultura názorově i vzhledově konzistentní.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hipster ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hipster ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hipster ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Hipster ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hipster na Youtube

Vyhledat heslo Hipster ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hipster například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hipster? resp. co označuje slovo Hipster? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hipster, odpověď na dotaz co je to Hipster?. Víte např. kdo to je Tereza Spencerová? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Hipster i v jiných kategoriích (než Kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.