Co je to?
Výraz, termín, definice slova Firmware. Co znamená odborný pojem Firmware z kategorie Počítače?

Co je to Firmware? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Firmware?

Firmware je termín z oblasti elektroniky a výpočetní techniky. Firmware znamená něco malého, stálého, jedná se buď o programy nebo datové struktury. Jejich účelem je vnitřní ovládání nejrůznějších elektronických zařízení.
Typickými výrobky jsou například kalkulačky, dálkové ovládání, různé počítačové díly – paměťové karty, klávesnice, pevné disky a další. Firmware ale znamená i náročnější přístroje. Průmysloví roboti, různé vědecké přístroje, mobilní telefony, fotoaparáty a další potřebují pro základní i vyšší funkce firmware.


Co je to Firmware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Firmware. Co znamená odborný pojem Firmware z kategorie Počítače?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Firmware? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Firmware se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: Firmware, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, termín, přesný výraz, formulace, význam pojmu, lexikon, slovník, význam, popis, informace, synonymum, počítače, co je to Firmware?, vysvětlení, heslo


Pojem Firmware je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Firmware dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Firmware, mikroprogramové vybavení je v informatice označení pro software, který slouží pro řízení nějakého vestavěného systému (embedded system). Firmware řídí například semafory, kalkulačky, počítačové díly (pevný disk, Wi-Fi čip, vypalovačka…), mobilní telefon, digitální fotoaparát, syntezátor atd.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Firmware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Firmware na Google.cz

Najít výraz Firmware ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Firmware ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Firmware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Firmware na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Firmware například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Firmware? resp. co označuje slovo Firmware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firmware, odpověď na dotaz co je to Firmware?. Víte např. kdo to je Jana Kirschner? Znáte a víte kdo je Synovec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.