Co je to?
Odborný výraz, definice slova Firmware. Co znamená pojem Firmware z kategorie Počítače?

Co je to Firmware? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Firmware?

Firmware je termín z oblasti elektroniky a výpočetní techniky. Firmware znamená něco malého, stálého, jedná se buď o programy nebo datové struktury. Jejich účelem je vnitřní ovládání nejrůznějších elektronických zařízení.
Typickými výrobky jsou například kalkulačky, dálkové ovládání, různé počítačové díly – paměťové karty, klávesnice, pevné disky a další. Firmware ale znamená i náročnější přístroje. Průmysloví roboti, různé vědecké přístroje, mobilní telefony, fotoaparáty a další potřebují pro základní i vyšší funkce firmware.


Co je to Firmware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Firmware. Co znamená pojem Firmware z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Firmware s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Firmware se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, Počítače, vysvětlení, význam, odborný výraz, přesný výraz, názvosloví, slovo, Firmware, význam slova, Počítače, wiki, synonymum, přesný význam, pojem, co znamená, terminologie, co je to Firmware?


Pojem Firmware je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Firmware? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Firmware, mikroprogramové vybavení je v informatice označení pro software, který slouží pro řízení nějakého vestavěného systému (embedded system). Firmware řídí například semafory, kalkulačky, počítačové díly (pevný disk, Wi-Fi čip, vypalovačka…), mobilní telefon, digitální fotoaparát, syntezátor atd.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Firmware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Firmware ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Firmware ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Firmware na Google.cz

Zkusit najít termín Firmware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Firmware ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Firmware například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Firmware? resp. co se přesně ukrývá za slovem Firmware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firmware, odpověď na dotaz co je to Firmware?. Víte např. kdo to je Josef Melen? Znáte a víte kdo je Synovec? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.