Co je to?
Definice výrazu, termínu Firmware. Co znamená odborný pojem Firmware z kategorie Počítače?

Co je Firmware?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Firmware

Firmware je termín z oblasti elektroniky a výpočetní techniky. Firmware znamená něco malého, stálého, jedná se buď o programy nebo datové struktury. Jejich účelem je vnitřní ovládání nejrůznějších elektronických zařízení.
Typickými výrobky jsou například kalkulačky, dálkové ovládání, různé počítačové díly – paměťové karty, klávesnice, pevné disky a další. Firmware ale znamená i náročnější přístroje. Průmysloví roboti, různé vědecké přístroje, mobilní telefony, fotoaparáty a další potřebují pro základní i vyšší funkce firmware.


Co je to Firmware? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Firmware. Co znamená odborný pojem Firmware z kategorie Počítače?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Firmware je v kategorii počítače

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, terminologie, formulace, význam pojmu, definice pojmu, Firmware, heslo, co to je, vysvětlení, terminus technicus, počítače, wiki, informace, význam, slovník, popis, význam slova


Pojem Firmware je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Firmware? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Firmware, mikroprogramové vybavení je v informatice označení pro software, který slouží pro řízení nějakého vestavěného systému (embedded system). Firmware řídí například semafory, kalkulačky, počítačové díly (pevný disk, Wi-Fi čip, vypalovačka…), mobilní telefon, digitální fotoaparát, syntezátor atd.

Zkuste zjistit více informací o slovu Firmware v následujících zdrojích

Hledat výraz Firmware na Google.cz

Vyhledat termín Firmware ve Wikislovníku

Hledat výraz Firmware na Google obrázcích

Najít slovo Firmware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Firmware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Firmware ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Firmware například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Firmware? resp. co je to Firmware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firmware, odpověď na dotaz co je to Firmware?. Víte např. kdo to je Oldřich Mikulášek? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než počítače). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.