Co je to?
Definice odborného termínu, slova Firmware. Co znamená pojem Firmware z kategorie Počítače?

Co je to Firmware? Význam slova

Co znamená termín Firmware? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Firmware je termín z oblasti elektroniky a výpočetní techniky. Firmware znamená něco malého, stálého, jedná se buď o programy nebo datové struktury. Jejich účelem je vnitřní ovládání nejrůznějších elektronických zařízení.
Typickými výrobky jsou například kalkulačky, dálkové ovládání, různé počítačové díly – paměťové karty, klávesnice, pevné disky a další. Firmware ale znamená i náročnější přístroje. Průmysloví roboti, různé vědecké přístroje, mobilní telefony, fotoaparáty a další potřebují pro základní i vyšší funkce firmware.


Co je to Firmware? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Firmware. Co znamená pojem Firmware z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Firmware doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Firmware se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: slovo, informace, wiki, význam pojmu, definice, co znamená, názvosloví, pojem, počítače, odborný výraz, heslo, synonymum, co to je, význam slova, definice pojmu, co je to Firmware?, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Firmware je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Firmware můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Firmware, mikroprogramové vybavení je v informatice označení pro software, který slouží pro řízení nějakého vestavěného systému (embedded system). Firmware řídí například semafory, kalkulačky, počítačové díly (pevný disk, Wi-Fi čip, vypalovačka…), mobilní telefon, digitální fotoaparát, syntezátor atd.

Další možné informační zdroje

Najít termín Firmware ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Firmware ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Firmware ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Firmware na Youtube

Najít výraz Firmware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Firmware ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Firmware například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Firmware? resp. jaký je přesný význam slova Firmware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firmware, odpověď na dotaz co je to Firmware?. Víte např. kdo to je Scénárista? Znáte a víte kdo je Synovec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Firmware i v jiných kategoriích (než počítače). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.