Co je to?
Odborný výraz, definice slova Firmware. Co znamená pojem Firmware z kategorie Počítače?

Co je to Firmware? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Firmware?

Firmware je termín z oblasti elektroniky a výpočetní techniky. Firmware znamená něco malého, stálého, jedná se buď o programy nebo datové struktury. Jejich účelem je vnitřní ovládání nejrůznějších elektronických zařízení.
Typickými výrobky jsou například kalkulačky, dálkové ovládání, různé počítačové díly – paměťové karty, klávesnice, pevné disky a další. Firmware ale znamená i náročnější přístroje. Průmysloví roboti, různé vědecké přístroje, mobilní telefony, fotoaparáty a další potřebují pro základní i vyšší funkce firmware.


Co je to Firmware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Firmware. Co znamená pojem Firmware z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Firmware) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Firmware patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, slovo, význam slova, synonymum, Počítače, vysvětlení, pojem, co to je, odborný výraz, formulace, heslo, popis, terminus technicus, lexikon, názvosloví, co je to Firmware?


Pojem Firmware je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Firmware píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Firmware, mikroprogramové vybavení je v informatice označení pro software, který slouží pro řízení nějakého vestavěného systému (embedded system). Firmware řídí například semafory, kalkulačky, počítačové díly (pevný disk, Wi-Fi čip, vypalovačka…), mobilní telefon, digitální fotoaparát, syntezátor atd.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Firmware na Google.cz

Vyhledat výraz Firmware ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Firmware ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Firmware ve Wikislovníku

Hledat termín Firmware ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Firmware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Firmware například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Firmware? resp. co vlastně znamená slovo Firmware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firmware, odpověď na dotaz co je to Firmware?. Víte např. kdo to je Youtuber? Znáte a víte kdo je Rodinný příslušník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Firmware hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.