Co je to?
Definice odborného termínu, slova Firmware. Co znamená pojem Firmware z kategorie Počítače?

Co je to Firmware? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Firmware?

Firmware je termín z oblasti elektroniky a výpočetní techniky. Firmware znamená něco malého, stálého, jedná se buď o programy nebo datové struktury. Jejich účelem je vnitřní ovládání nejrůznějších elektronických zařízení.
Typickými výrobky jsou například kalkulačky, dálkové ovládání, různé počítačové díly – paměťové karty, klávesnice, pevné disky a další. Firmware ale znamená i náročnější přístroje. Průmysloví roboti, různé vědecké přístroje, mobilní telefony, fotoaparáty a další potřebují pro základní i vyšší funkce firmware.


Co je to Firmware? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Firmware. Co znamená pojem Firmware z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Firmware je v sekci počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, terminologie, co to je, počítače, formulace, počítače, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, popis, heslo, význam, pojem, wiki, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Firmware je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Firmware? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Firmware, mikroprogramové vybavení je v informatice označení pro software, který slouží pro řízení nějakého vestavěného systému (embedded system). Firmware řídí například semafory, kalkulačky, počítačové díly (pevný disk, Wi-Fi čip, vypalovačka…), mobilní telefon, digitální fotoaparát, syntezátor atd.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Firmware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Firmware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Firmware na Google.cz

Najít heslo Firmware ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Firmware ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Firmware ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Firmware například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Firmware? resp. jaká je definice slova Firmware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Firmware, odpověď na dotaz co je to Firmware?. Víte např. kdo to je Galileo Galilei? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Firmware i v jiné sekci než v počítače. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.