Co je to?
Definice výrazu Tonik. Co znamená odborný pojem Tonik z kategorie Nápoje?

Co je Tonik? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tonik?

Perlivý nealkoholický nápoj, jehož název pochází z anglického slova tonic, což v překladu znamená osvěžující, posilující, tedy tonikum. Nápoj obsahuje chinin, což mu propůjčuje specifickou hořkou chuť. Nejprve byl tonik užíván jako lék proti malárii, protože šlo o vodu nasycenou oxidem uhličitým s vysokým obsahem chininu. V současnosti ale obsahuje tonik chininu jenom velmi málo, jde spíše jenom o dochucení. U jednotlivých výrobců toniku, kterých je celá řada, se množství použitého chininu významně liší. Nápoj proto už není ani příliš hořký, naopak je doslazován cukrem či obilnými sirupy. Někteří výrobci nabízejí ve svém sortimentu i dietní variantu toniku s obsahem umělých sladidel. Vyvarovat by se pití toniku měly těhotné ženy, malé děti a lidé, kteří mají potíže se srdcem. Tonik patří k oblíbeným součástem koktejlů, nejznámější je gin s tonikem, nebo také vodka s tonikem. Gin s tonikem má původ v Indii, kde se hojně vyskytovala malárie. Britové, kteří měli Indii pod svojí koloniální správou, užívali chinin jako lék proti malárii, a aby si zjemnili hořkou chuť chininového nápoje, míchali ho s ginem. U nás je oblíbená také becherovka s tonikem.


Co je to Tonik? Význam slova, termín, Definice výrazu Tonik. Co znamená odborný pojem Tonik z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Tonik je v sekci nápoje

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, wiki, definice pojmu, Tonik, popis, termín, odborné názvosloví, význam, formulace, význam pojmu, terminologie, odborný výraz, co je to Tonik?, heslo, definice, lexikon, přesný význam


Pojem Tonik je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tonik píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tonik (z anglického tonic posilující, osvěžující, tonizující, tonikum) je perlivý nealkoholický nápoj obsahující chinin, který nápoji dodává specifickou výrazně hořkou chuť.
Chinin byl přidáván do nápojů jako profylaktikum proti malárii v tropických oblastech Jižní Asie a Afriky, kde je tato nemoc endemická. Míchaný nápoj gin s tonikem vznikl v Indii (která byla tehdy britskou kolonií), když si tamější britské obyvatelstvo zpříjemňovalo hořký lék právě ginem.
Tonik je často přimícháván do koktejlů, obzvláště těch s ginem nebo vodkou. Tonik s citronem nebo jeho příchutí je znám pod jménem „bitter lemon“. Tyto drinky jsou oblíbeny spíše v Evropě než v USA.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tonik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Tonik ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Tonik na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tonik ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Tonik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Tonik ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tonik například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tonik? resp. jaká je definice termínu Tonik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tonik, odpověď na dotaz co je to Tonik?. Víte např. kdo to je Petra Faltýnová? Znáte a víte kdo je Klára Kolouchová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.