Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tonik. Co znamená odborný pojem Tonik z kategorie Nápoje?

Co je to Tonik? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tonik

Perlivý nealkoholický nápoj, jehož název pochází z anglického slova tonic, což v překladu znamená osvěžující, posilující, tedy tonikum. Nápoj obsahuje chinin, což mu propůjčuje specifickou hořkou chuť. Nejprve byl tonik užíván jako lék proti malárii, protože šlo o vodu nasycenou oxidem uhličitým s vysokým obsahem chininu. V současnosti ale obsahuje tonik chininu jenom velmi málo, jde spíše jenom o dochucení. U jednotlivých výrobců toniku, kterých je celá řada, se množství použitého chininu významně liší. Nápoj proto už není ani příliš hořký, naopak je doslazován cukrem či obilnými sirupy. Někteří výrobci nabízejí ve svém sortimentu i dietní variantu toniku s obsahem umělých sladidel. Vyvarovat by se pití toniku měly těhotné ženy, malé děti a lidé, kteří mají potíže se srdcem. Tonik patří k oblíbeným součástem koktejlů, nejznámější je gin s tonikem, nebo také vodka s tonikem. Gin s tonikem má původ v Indii, kde se hojně vyskytovala malárie. Britové, kteří měli Indii pod svojí koloniální správou, užívali chinin jako lék proti malárii, a aby si zjemnili hořkou chuť chininového nápoje, míchali ho s ginem. U nás je oblíbená také becherovka s tonikem.


Co je to Tonik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tonik. Co znamená odborný pojem Tonik z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Tonik sdílet s rodinou a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Tonik patří do sekce nápoje

Klíčová slova: popis, přesný význam, slovo, termín, význam slova, přesný výraz, slovník, význam, definice pojmu, lexikon, vysvětlení, co znamená, informace, názvosloví, synonymum, odborný výraz, pojem, definice


Pojem Tonik je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tonik? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Tonik (z anglického tonic posilující, osvěžující, tonizující, tonikum) je perlivý nealkoholický nápoj obsahující chinin, který nápoji dodává specifickou výrazně hořkou chuť.
Chinin byl přidáván do nápojů jako profylaktikum proti malárii v tropických oblastech Jižní Asie a Afriky, kde je tato nemoc endemická. Míchaný nápoj gin s tonikem vznikl v Indii (která byla tehdy britskou kolonií), když si tamější britské obyvatelstvo zpříjemňovalo hořký lék právě ginem.
Tonik je často přimícháván do koktejlů, obzvláště těch s ginem nebo vodkou. Tonik s citronem nebo jeho příchutí je znám pod jménem „bitter lemon“. Tyto drinky jsou oblíbeny spíše v Evropě než v USA.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Tonik ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Tonik ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Tonik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Tonik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Tonik ve Wikizdrojích

Najít výraz Tonik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tonik například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Tonik? resp. co přesně označuje termín Tonik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tonik, odpověď na dotaz co je to Tonik?. Víte např. kdo to je Petr Blahuš? Znáte a víte kdo je Senátor? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Tonik i v jiné sekci než je kategorie nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.