Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tonik. Co znamená pojem Tonik z kategorie Nápoje?

Co je to Tonik? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tonik

Perlivý nealkoholický nápoj, jehož název pochází z anglického slova tonic, což v překladu znamená osvěžující, posilující, tedy tonikum. Nápoj obsahuje chinin, což mu propůjčuje specifickou hořkou chuť. Nejprve byl tonik užíván jako lék proti malárii, protože šlo o vodu nasycenou oxidem uhličitým s vysokým obsahem chininu. V současnosti ale obsahuje tonik chininu jenom velmi málo, jde spíše jenom o dochucení. U jednotlivých výrobců toniku, kterých je celá řada, se množství použitého chininu významně liší. Nápoj proto už není ani příliš hořký, naopak je doslazován cukrem či obilnými sirupy. Někteří výrobci nabízejí ve svém sortimentu i dietní variantu toniku s obsahem umělých sladidel. Vyvarovat by se pití toniku měly těhotné ženy, malé děti a lidé, kteří mají potíže se srdcem. Tonik patří k oblíbeným součástem koktejlů, nejznámější je gin s tonikem, nebo také vodka s tonikem. Gin s tonikem má původ v Indii, kde se hojně vyskytovala malárie. Britové, kteří měli Indii pod svojí koloniální správou, užívali chinin jako lék proti malárii, a aby si zjemnili hořkou chuť chininového nápoje, míchali ho s ginem. U nás je oblíbená také becherovka s tonikem.


Co je to Tonik? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tonik. Co znamená pojem Tonik z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tonik? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tonik patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, co to je, termín, přesný výraz, popis, vysvětlení, synonymum, odborné názvosloví, definice, pojem, slovník, terminologie, Nápoje, lexikon, terminus technicus, formulace, odborný výraz


Pojem Tonik je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Tonik

Vyhledat pojem Tonik ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Tonik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tonik ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Tonik na Google.cz

Najít termín Tonik ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Tonik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tonik například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tonik? resp. co přesně označuje termín Tonik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tonik, odpověď na dotaz co je to Tonik?. Víte např. kdo to je Plašan? Znáte a víte kdo je Dana Morávková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.