Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tonik. Co znamená odborný pojem Tonik z kategorie Nápoje?

Co je to Tonik? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tonik?

Perlivý nealkoholický nápoj, jehož název pochází z anglického slova tonic, což v překladu znamená osvěžující, posilující, tedy tonikum. Nápoj obsahuje chinin, což mu propůjčuje specifickou hořkou chuť. Nejprve byl tonik užíván jako lék proti malárii, protože šlo o vodu nasycenou oxidem uhličitým s vysokým obsahem chininu. V současnosti ale obsahuje tonik chininu jenom velmi málo, jde spíše jenom o dochucení. U jednotlivých výrobců toniku, kterých je celá řada, se množství použitého chininu významně liší. Nápoj proto už není ani příliš hořký, naopak je doslazován cukrem či obilnými sirupy. Někteří výrobci nabízejí ve svém sortimentu i dietní variantu toniku s obsahem umělých sladidel. Vyvarovat by se pití toniku měly těhotné ženy, malé děti a lidé, kteří mají potíže se srdcem. Tonik patří k oblíbeným součástem koktejlů, nejznámější je gin s tonikem, nebo také vodka s tonikem. Gin s tonikem má původ v Indii, kde se hojně vyskytovala malárie. Britové, kteří měli Indii pod svojí koloniální správou, užívali chinin jako lék proti malárii, a aby si zjemnili hořkou chuť chininového nápoje, míchali ho s ginem. U nás je oblíbená také becherovka s tonikem.


Co je to Tonik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tonik. Co znamená odborný pojem Tonik z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Tonik s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Tonik je v kategorii nápoje

Klíčová slova: informace, přesný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, nápoje, definice, odborný výraz, terminologie, lexikon, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, co to je, význam slova, slovník, nápoje, význam, definice pojmu


Pojem Tonik je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Tonik ve Wikipedii

Zkusit najít termín Tonik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tonik na Youtube

Zkusit najít výraz Tonik ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Tonik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tonik ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tonik například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tonik? resp. co je to Tonik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tonik, odpověď na dotaz co je to Tonik?. Víte např. kdo to je Martin Přikryl? Znáte a víte kdo je Chazar? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Tonik i v jiných kategoriích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.