Co je to?
Výraz, termín, definice slova Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Co je to Quartz? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Quartz?

1. Anglické slovo "quartz" znamená křemen, jeden z nejběžnějších minerálů, mezi jehož nejznámější odrůdy patří např. fialový ametyst, hnědavý kouřový křemen (záhněda nebo velmi tmavý morion), růžový růženín, žlutý citrín, čirý křištál, měňavé tygří oko, proužkovaný achát, různě barevný jaspis nebo namodralý chalcedon. Všechny z uvedených odrůd jsou využívány ve šperkařství.
2. Slovo "quartz" označuje hodinky, které využívají elektronický oscilátor řízený křemenným krystalem. Je to nejběžnější typ hodinek a slovo "quartz" zde slouží jako obchodní značka. Quartzové hodinky nebo hodiny jsou poháněny baterií.


Co je to Quartz? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Quartz je v sekci technika

Klíčová slova: termín, lexikon, definice pojmu, informace, terminus technicus, heslo, pojem, odborné názvosloví, popis, význam pojmu, co je to Quartz?, technika, vysvětlení, co znamená, technika, slovník, co to je, terminologie


Pojem Quartz je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Quartz?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovo quartz znamená:
♦ anglicky křemen,
♦ označení elektronických hodin a hodinek s křemenným oscilátorem,
♦ multimediální přehrávač a framework Microsoft DirectShow (DS).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Quartz ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Quartz na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Quartz ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Quartz ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Quartz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Quartz ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Quartz například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Quartz? resp. jaký je význam slova Quartz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quartz, odpověď na dotaz co je to Quartz?. Víte např. kdo to je Chrissie Hynde? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.