Co je to?
Definice výrazu Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Co to je Quartz? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Quartz?

1. Anglické slovo "quartz" znamená křemen, jeden z nejběžnějších minerálů, mezi jehož nejznámější odrůdy patří např. fialový ametyst, hnědavý kouřový křemen (záhněda nebo velmi tmavý morion), růžový růženín, žlutý citrín, čirý křištál, měňavé tygří oko, proužkovaný achát, různě barevný jaspis nebo namodralý chalcedon. Všechny z uvedených odrůd jsou využívány ve šperkařství.
2. Slovo "quartz" označuje hodinky, které využívají elektronický oscilátor řízený křemenným krystalem. Je to nejběžnější typ hodinek a slovo "quartz" zde slouží jako obchodní značka. Quartzové hodinky nebo hodiny jsou poháněny baterií.


Co je to Quartz? Význam slova, termín, Definice výrazu Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Quartz se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný význam, co to je, názvosloví, co je to Quartz?, Quartz, slovo, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, Technika, pojem, terminus technicus, lexikon, slovník, význam, vysvětlení, Technika, co znamená


Pojem Quartz je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Quartz?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Slovo quartz znamená:
♦ anglicky křemen,
♦ označení elektronických hodin a hodinek s křemenným oscilátorem,
♦ multimediální přehrávač a framework Microsoft DirectShow (DS).

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Quartz ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Quartz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Quartz ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Quartz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Quartz ve Wikizdrojích

Hledat heslo Quartz ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Quartz například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Quartz? resp. co vlastně znamená slovo Quartz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quartz, odpověď na dotaz co je to Quartz?. Víte např. kdo to je Býložravec? Znáte a víte kdo je Tichý blázen? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.