Co je to?
Definice výrazu Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Co to je Quartz? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Quartz

1. Anglické slovo "quartz" znamená křemen, jeden z nejběžnějších minerálů, mezi jehož nejznámější odrůdy patří např. fialový ametyst, hnědavý kouřový křemen (záhněda nebo velmi tmavý morion), růžový růženín, žlutý citrín, čirý křištál, měňavé tygří oko, proužkovaný achát, různě barevný jaspis nebo namodralý chalcedon. Všechny z uvedených odrůd jsou využívány ve šperkařství.
2. Slovo "quartz" označuje hodinky, které využívají elektronický oscilátor řízený křemenným krystalem. Je to nejběžnější typ hodinek a slovo "quartz" zde slouží jako obchodní značka. Quartzové hodinky nebo hodiny jsou poháněny baterií.


Co je to Quartz? Význam slova, termín, Definice výrazu Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Quartz se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, Technika, terminus technicus, Technika, slovník, definice pojmu, popis, co to je, význam slova, slovo, wiki, definice, co znamená, význam, pojem


Pojem Quartz je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Quartz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Quartz ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Quartz ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Quartz ve Wikipedii

Hledat slovo Quartz ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Quartz na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Quartz například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Quartz? resp. co to je Quartz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quartz, odpověď na dotaz co je to Quartz?. Víte např. kdo to je Martin Stropnický? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Quartz hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.