Co je to?
Výraz, termín, definice slova Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Co je to Quartz? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Quartz?

1. Anglické slovo "quartz" znamená křemen, jeden z nejběžnějších minerálů, mezi jehož nejznámější odrůdy patří např. fialový ametyst, hnědavý kouřový křemen (záhněda nebo velmi tmavý morion), růžový růženín, žlutý citrín, čirý křištál, měňavé tygří oko, proužkovaný achát, různě barevný jaspis nebo namodralý chalcedon. Všechny z uvedených odrůd jsou využívány ve šperkařství.
2. Slovo "quartz" označuje hodinky, které využívají elektronický oscilátor řízený křemenným krystalem. Je to nejběžnější typ hodinek a slovo "quartz" zde slouží jako obchodní značka. Quartzové hodinky nebo hodiny jsou poháněny baterií.


Co je to Quartz? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Quartz sdílejte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Quartz je v kategorii technika

Klíčová slova: názvosloví, termín, technika, Quartz, vysvětlení, definice, slovo, wiki, popis, technika, přesný význam, co je to Quartz?, informace, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz


Pojem Quartz je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Quartz? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Slovo quartz znamená:
♦ anglicky křemen,
♦ označení elektronických hodin a hodinek s křemenným oscilátorem,
♦ multimediální přehrávač a framework Microsoft DirectShow (DS).

Další informační zdroje

Hledat heslo Quartz ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Quartz na Google.cz

Hledat termín Quartz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Quartz ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Quartz ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Quartz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Quartz například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Quartz? resp. jaká je definice termínu Quartz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quartz, odpověď na dotaz co je to Quartz?. Víte např. kdo to je William Kidd? Znáte a víte kdo je Sluníčkář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.