Co je to?
Definice výrazu, termínu Mgr. Co znamená odborný pojem Mgr z kategorie Školství?

Co je Mgr? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mgr

Mgr. je zkratka akademického titulu magistr/ magistra, který je udělován po absolvování pětiletého studijního programu učitelského studia. Pro výkon profese učitele je vystudování vysoké školy podmínkou.


Co je to Mgr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mgr. Co znamená odborný pojem Mgr z kategorie Školství?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mgr? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Mgr je v kategorii Školství

Klíčová slova: informace, Mgr, terminus technicus, význam, názvosloví, terminologie, pojem, odborný výraz, synonymum, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, Školství, slovo, co znamená, význam slova, co to je, popis


Pojem Mgr je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mgr? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Magistr (z lat. magister) je akademický titul označující absolventa vysoké školy v magisterském studijním programu. Zkratka tohoto titulu je Mgr., pro umělecké studijní programy se používá varianta, resp. akademický titul, magistr umění ve zkratce MgA. (z lat. magister artium), přičemž obě zkratky titulů se případně umisťují před jméno. Dosažený stupeň vzdělání dle ISCED je 7 (master’s degree).

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mgr ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Mgr ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mgr na Youtube

Zkusit najít heslo Mgr ve Wikizdrojích

Zkusit najít Mgr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Mgr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mgr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co znamená slovo Mgr? resp. jaká je definice slova Mgr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mgr, odpověď na dotaz co je to Mgr?. Víte např. kdo to je Miroslav Táborský? Znáte a víte kdo je Vlastimil Brodský? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.