Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mgr. Co znamená pojem Mgr z kategorie Školství?

Co je to Mgr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mgr

Mgr. je zkratka akademického titulu magistr/ magistra, který je udělován po absolvování pětiletého studijního programu učitelského studia. Pro výkon profese učitele je vystudování vysoké školy podmínkou.


Co je to Mgr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mgr. Co znamená pojem Mgr z kategorie Školství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Mgr sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mgr je v kategorii Školství

Klíčová slova: Školství, slovník, informace, terminologie, synonymum, co znamená, význam, slovo, odborné názvosloví, lexikon, co to je, formulace, přesný výraz, popis, definice pojmu, vysvětlení, názvosloví, co je to Mgr?


Pojem Mgr je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mgr píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Magistr (z lat. magister) je akademický titul označující absolventa vysoké školy v magisterském studijním programu. Zkratka tohoto titulu je Mgr., pro umělecké studijní programy se používá varianta, resp. akademický titul, magistr umění ve zkratce MgA. (z lat. magister artium), přičemž obě zkratky titulů se případně umisťují před jméno. Dosažený stupeň vzdělání dle ISCED je 7 (master’s degree).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mgr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Mgr ve vyhledávači Yandex

Najít termín Mgr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mgr ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Mgr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Mgr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mgr například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Mgr? resp. co to je Mgr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mgr, odpověď na dotaz co je to Mgr?. Víte např. kdo to je Tonda Blaník? Znáte a víte kdo je Martin Nečas? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.