Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Co je to Demence? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Demence?

Demence je degenerativní onemocnění mozkové tkáně, které se navenek projevuje výrazným úbytkem duševních schopností, rozpadem osobnosti, poruchami paměti apod. Demence patří mezi příznaky Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy nemoci, Huntingtonova choroby, Creutzfeldt-Jakobovy nemoci nebo syfilisu. Vyskytuje se především ve stáří (tzv. senilní, stařecká demence), onemocnět demencí však mohou i mladší pacienti.


Co je to Demence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Demence s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Demence je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Demence?, přesný význam, pojem, názvosloví, formulace, význam pojmu, lexikon, slovník, odborný výraz, Demence, slovo, vysvětlení, terminologie, popis, přesný výraz, Nemoce, odborné názvosloví, heslo


Pojem Demence je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Demence?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demence je závažná mozková choroba zapříčiněná degenerativními změnami v mozkové tkáni. Jejich podstatou jsou poté rozličné chorobné procesy a poškození, jako jsou Alzheimerova a Huntingtonova choroba, Frontotemporální lobární degenerace, či vzácná Creutzfeldt-Jakobova nemoc. Většina forem demence postihuje jedince nad 60 let, nicméně v 19. století byla demence poměrně častá i mezi 30, 40 lety – nejobvykleji se jednalo o, dnes již vzácnou, progresivní paralýzu, tj. parenchymatózní syfilis. Ale i dnes je předčasná demence poměrně častý jev (AIDS dementia complex, mozkové nádory, různorodé heredopatie, atd.)

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Demence na Youtube

Vyhledat výraz Demence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Demence ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Demence na Google.cz

Hledat slovo Demence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Demence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Demence například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Demence? resp. jaký je přesný význam slova Demence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demence, odpověď na dotaz co je to Demence?. Víte např. kdo to je Náfuka? Znáte a víte kdo je Alžběta II? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?