Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená slovo Demence z kategorie Nemoce?

Co je Demence? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Demence?

Demence je degenerativní onemocnění mozkové tkáně, které se navenek projevuje výrazným úbytkem duševních schopností, rozpadem osobnosti, poruchami paměti apod. Demence patří mezi příznaky Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy nemoci, Huntingtonova choroby, Creutzfeldt-Jakobovy nemoci nebo syfilisu. Vyskytuje se především ve stáří (tzv. senilní, stařecká demence), onemocnět demencí však mohou i mladší pacienti.


Co je to Demence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená slovo Demence z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Demence patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, informace, synonymum, odborný výraz, wiki, význam, pojem, co to je, význam pojmu, popis, terminus technicus, názvosloví, termín, slovník, nemoce, heslo, přesný význam


Pojem Demence je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Demence? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Demence je závažná mozková choroba zapříčiněná degenerativními změnami v mozkové tkáni. Jejich podstatou jsou poté rozličné chorobné procesy a poškození, jako jsou Alzheimerova a Huntingtonova choroba, Frontotemporální lobární degenerace, či vzácná Creutzfeldt-Jakobova nemoc. Většina forem demence postihuje jedince nad 60 let, nicméně v 19. století byla demence poměrně častá i mezi 30, 40 lety – nejobvykleji se jednalo o, dnes již vzácnou, progresivní paralýzu, tj. parenchymatózní syfilis. Ale i dnes je předčasná demence poměrně častý jev (AIDS dementia complex, mozkové nádory, různorodé heredopatie, atd.)

Jiné informační zdroje o pojmu Demence

Hledat výraz Demence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Demence ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demence ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Demence ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Demence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demence ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Demence například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Demence? resp. jaká je definice termínu Demence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demence, odpověď na dotaz co je to Demence?. Víte např. kdo to je Alan Turing? Znáte a víte kdo je Ocas? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?