Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Co je Demence?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Demence

Demence je degenerativní onemocnění mozkové tkáně, které se navenek projevuje výrazným úbytkem duševních schopností, rozpadem osobnosti, poruchami paměti apod. Demence patří mezi příznaky Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy nemoci, Huntingtonova choroby, Creutzfeldt-Jakobovy nemoci nebo syfilisu. Vyskytuje se především ve stáří (tzv. senilní, stařecká demence), onemocnět demencí však mohou i mladší pacienti.


Co je to Demence? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Demence? Potom se o definici podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Demence se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, formulace, termín, popis, terminus technicus, terminologie, nemoce, synonymum, význam, definice, přesný význam, definice pojmu, co znamená, slovník, lexikon, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Demence je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Demence? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Demence je závažná mozková choroba zapříčiněná degenerativními změnami v mozkové tkáni. Jejich podstatou jsou poté rozličné chorobné procesy a poškození, jako jsou Alzheimerova a Huntingtonova choroba, Frontotemporální lobární degenerace, či vzácná Creutzfeldt-Jakobova nemoc. Většina forem demence postihuje jedince nad 60 let, nicméně v 19. století byla demence poměrně častá i mezi 30, 40 lety – nejobvykleji se jednalo o, dnes již vzácnou, progresivní paralýzu, tj. parenchymatózní syfilis. Ale i dnes je předčasná demence poměrně častý jev (AIDS dementia complex, mozkové nádory, různorodé heredopatie, atd.)

Další informace o pojmu Demence hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít Demence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Demence na Google obrázcích

Vyhledat termín Demence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Demence ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Demence ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Demence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Demence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili co to je Demence? resp. co přesně označuje termín Demence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demence, odpověď na dotaz co je to Demence?. Víte např. kdo to je Jan Švejnar? Znáte a víte kdo je Ocas? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, rakovina žena, demence, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?