Co je to?
Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Co to je Svoboda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Svoboda?

Svoboda je pojem širokého významu, který se v různých dobách vykládal odlišně. Většinou je tak označována určitá možnost nebo schopnost volby, rozhodnutí či jednání podle vlastní vůle, a nutnost poté nést za tyto činy také odpovědnost.
Svoboda znamená takový prostor, ve kterém člověk rozhoduje sám za sebe a o sobě. Tento prostor je však velmi omezený vnějšími vlivy, fyzickými příčinami nebo vnitřními důvody. Podle toho se někdy rozlišuje mezi svobodou vnitřní a vnější.


Co je to Svoboda? Význam slova, termín, Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Svoboda) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Svoboda patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: heslo, popis, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, názvosloví, pojem, formulace, význam pojmu, slovo, Svoboda, co znamená, terminologie, definice pojmu, termín, lexikon, Filozofie


Pojem Svoboda je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Svoboda? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Svoboda je možnost, případně také schopnost volit, rozhodovat a jednat „podle své vůle,“ ať je jakákoli a nést za to přiměřenou odpovědnost. Podle W. Weischedela znamená „volný prostor možností volby, v jehož rámci může člověk rozhodovat sám o sobě za sebe sama.“ Tato podstatná možnost člověka, případně i jiných živých bytostí je ovšem omezena:

♦ fyzicky, například gravitací;
♦ zvenčí, například autoritou rodičů, společností, státem;
♦ zevnitř, například sníženou příčetností, intoxikací, návykem a podobně.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svoboda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Svoboda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Svoboda ve Wikizdrojích

Najít heslo Svoboda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Svoboda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Svoboda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Svoboda například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Svoboda? resp. co znamená Svoboda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svoboda, odpověď na dotaz co je to Svoboda?. Víte např. kdo to je Arnold Schwarzenegger? Znáte a víte kdo je Jack Rozparovač? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Svoboda hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.