Co je to?
Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Co to je Svoboda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Svoboda?

Svoboda je pojem širokého významu, který se v různých dobách vykládal odlišně. Většinou je tak označována určitá možnost nebo schopnost volby, rozhodnutí či jednání podle vlastní vůle, a nutnost poté nést za tyto činy také odpovědnost.
Svoboda znamená takový prostor, ve kterém člověk rozhoduje sám za sebe a o sobě. Tento prostor je však velmi omezený vnějšími vlivy, fyzickými příčinami nebo vnitřními důvody. Podle toho se někdy rozlišuje mezi svobodou vnitřní a vnější.


Co je to Svoboda? Význam slova, termín, Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Svoboda s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Svoboda se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, přesný výraz, slovo, odborný výraz, význam slova, pojem, co to je, formulace, odborné názvosloví, synonymum, Filozofie, co je to Svoboda?, termín, terminologie, popis, význam, Svoboda


Pojem Svoboda je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Svoboda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svoboda je možnost, případně také schopnost volit, rozhodovat a jednat „podle své vůle,“ ať je jakákoli a nést za to přiměřenou odpovědnost. Podle W. Weischedela znamená „volný prostor možností volby, v jehož rámci může člověk rozhodovat sám o sobě za sebe sama.“ Tato podstatná možnost člověka, případně i jiných živých bytostí je ovšem omezena:

♦ fyzicky, například gravitací;
♦ zvenčí, například autoritou rodičů, společností, státem;
♦ zevnitř, například sníženou příčetností, intoxikací, návykem a podobně.

Pro další informace o termínu Svoboda zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Svoboda ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Svoboda na Google.cz

Vyhledat výraz Svoboda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Svoboda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svoboda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Svoboda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svoboda například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Svoboda? resp. jaká je definice slova Svoboda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svoboda, odpověď na dotaz co je to Svoboda?. Víte např. kdo to je Promotér? Znáte a víte kdo je Ludvík Svoboda? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.