Co je to?
Odborný výraz, definice slova Svoboda. Co znamená slovo Svoboda z kategorie Filozofie?

Co je Svoboda? Definice pojmu

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Svoboda

Svoboda je pojem širokého významu, který se v různých dobách vykládal odlišně. Většinou je tak označována určitá možnost nebo schopnost volby, rozhodnutí či jednání podle vlastní vůle, a nutnost poté nést za tyto činy také odpovědnost.
Svoboda znamená takový prostor, ve kterém člověk rozhoduje sám za sebe a o sobě. Tento prostor je však velmi omezený vnějšími vlivy, fyzickými příčinami nebo vnitřními důvody. Podle toho se někdy rozlišuje mezi svobodou vnitřní a vnější.


Co je to Svoboda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Svoboda. Co znamená slovo Svoboda z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Svoboda s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Svoboda patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, formulace, informace, heslo, pojem, názvosloví, co je to Svoboda?, slovo, termín, význam, wiki, odborné názvosloví, filozofie, odborný výraz, co znamená


Pojem Svoboda je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Svoboda? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svoboda je možnost, případně také schopnost volit, rozhodovat a jednat „podle své vůle,“ ať je jakákoli a nést za to přiměřenou odpovědnost. Podle W. Weischedela znamená „volný prostor možností volby, v jehož rámci může člověk rozhodovat sám o sobě za sebe sama.“ Tato podstatná možnost člověka, případně i jiných živých bytostí je ovšem omezena:

♦ fyzicky, například gravitací;
♦ zvenčí, například autoritou rodičů, společností, státem;
♦ zevnitř, například sníženou příčetností, intoxikací, návykem a podobně.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Svoboda na Youtube

Hledat slovo Svoboda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Svoboda ve Wikislovníku

Najít slovo Svoboda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Svoboda na Google.cz

Zkusit najít pojem Svoboda na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Svoboda například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Svoboda? resp. co je to Svoboda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svoboda, odpověď na dotaz co je to Svoboda?. Víte např. kdo to je Nikola Šobichová? Znáte a víte kdo je Peter Sagan? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.