Co je to?
Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Co to je Svoboda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Svoboda?

Svoboda je pojem širokého významu, který se v různých dobách vykládal odlišně. Většinou je tak označována určitá možnost nebo schopnost volby, rozhodnutí či jednání podle vlastní vůle, a nutnost poté nést za tyto činy také odpovědnost.
Svoboda znamená takový prostor, ve kterém člověk rozhoduje sám za sebe a o sobě. Tento prostor je však velmi omezený vnějšími vlivy, fyzickými příčinami nebo vnitřními důvody. Podle toho se někdy rozlišuje mezi svobodou vnitřní a vnější.


Co je to Svoboda? Význam slova, termín, Definice výrazu Svoboda. Co znamená odborný pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Svoboda? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Svoboda patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, co je to Svoboda?, lexikon, význam, synonymum, vysvětlení, heslo, slovník, Filozofie, přesný výraz, odborný výraz, význam slova, definice, informace, definice pojmu, terminologie, terminus technicus, formulace


Pojem Svoboda je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Svoboda?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Svoboda je možnost, případně také schopnost volit, rozhodovat a jednat „podle své vůle,“ ať je jakákoli a nést za to přiměřenou odpovědnost. Podle W. Weischedela znamená „volný prostor možností volby, v jehož rámci může člověk rozhodovat sám o sobě za sebe sama.“ Tato podstatná možnost člověka, případně i jiných živých bytostí je ovšem omezena:

♦ fyzicky, například gravitací;
♦ zvenčí, například autoritou rodičů, společností, státem;
♦ zevnitř, například sníženou příčetností, intoxikací, návykem a podobně.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Svoboda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Svoboda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Svoboda ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Svoboda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Svoboda ve Wikizdrojích

Najít termín Svoboda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svoboda například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Svoboda? resp. jaký je přesný význam slova Svoboda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svoboda, odpověď na dotaz co je to Svoboda?. Víte např. kdo to je Matka samoživitelka? Znáte a víte kdo je Petr Smejkal? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.