Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Svoboda. Co znamená pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Co to je Svoboda? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Svoboda?

Svoboda je pojem širokého významu, který se v různých dobách vykládal odlišně. Většinou je tak označována určitá možnost nebo schopnost volby, rozhodnutí či jednání podle vlastní vůle, a nutnost poté nést za tyto činy také odpovědnost.
Svoboda znamená takový prostor, ve kterém člověk rozhoduje sám za sebe a o sobě. Tento prostor je však velmi omezený vnějšími vlivy, fyzickými příčinami nebo vnitřními důvody. Podle toho se někdy rozlišuje mezi svobodou vnitřní a vnější.


Co je to Svoboda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Svoboda. Co znamená pojem Svoboda z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Svoboda je v kategorii filozofie

Klíčová slova: Svoboda, popis, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, co znamená, slovo, termín, co je to Svoboda?, synonymum, přesný význam, slovník, filozofie, odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz, terminologie, přesný výraz


Pojem Svoboda je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Svoboda můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Svoboda je možnost, případně také schopnost volit, rozhodovat a jednat „podle své vůle,“ ať je jakákoli a nést za to přiměřenou odpovědnost. Podle W. Weischedela znamená „volný prostor možností volby, v jehož rámci může člověk rozhodovat sám o sobě za sebe sama.“ Tato podstatná možnost člověka, případně i jiných živých bytostí je ovšem omezena:

♦ fyzicky, například gravitací;
♦ zvenčí, například autoritou rodičů, společností, státem;
♦ zevnitř, například sníženou příčetností, intoxikací, návykem a podobně.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Svoboda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Svoboda ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Svoboda na Youtube

Najít výraz Svoboda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svoboda ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Svoboda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Svoboda například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Svoboda? resp. co znamená Svoboda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svoboda, odpověď na dotaz co je to Svoboda?. Víte např. kdo to je Kyklop? Znáte a víte kdo je Radim Jančura? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.