Co je to?
Definice výrazu Biomasa. Co znamená odborný pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Co je Biomasa?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Biomasa?

O biomase se hlavně v poslední době začalo hodně hovořit. Jedná se o souhrn látek, které tvoří těla všech organismů. Biomasa se využívá na energetické účely. Energie biomasy mají původ ve slunečním záření a fotosyntéze. Jde o obnovitelný zdroj energie, a proto se o něm hodně přemýšlí.
Celková hmotnost biomasy se většinou určuje vážením nebo odhadováním z objemu nebo délky těla. Energetická hodnota biomasy se stanovuje spálením v joulometru, nebo na základě proteinů, tuků a cukrů. Cílenou přípravou či výrobou z biomasy vznikne biopalivo.


Co je to Biomasa? Význam slova, termín, Definice výrazu Biomasa. Co znamená odborný pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Biomasa můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Biomasa je v sekci příroda

Klíčová slova: co je to Biomasa?, odborný výraz, definice pojmu, synonymum, lexikon, popis, příroda, slovník, přesný význam, informace, význam slova, význam, terminus technicus, slovo, odborné názvosloví, Biomasa, názvosloví, co to je


Pojem Biomasa je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Biomasa dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biomasa je souhrn látek tvořících těla všech organismů, jak rostlin, bakterií, sinic a hub, tak i živočichů. Odhaduje se, že veškerá biomasa na Zemi obsahuje 550 gigatun uhlíku, přičemž na rostliny z toho připadá 450 gigatun uhlíku. Tímto pojmem tak často označujeme rostlinnou biomasu využitelnou i pro energetické účely. Energie biomasy má tedy převážně svůj prapůvod ve slunečním záření a fotosyntéze, a proto se jedná o obnovitelný zdroj energie.

Pro více informací o heslu Biomasa zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Biomasa ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biomasa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Biomasa ve Wikizdrojích

Najít výraz Biomasa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Biomasa na Youtube

Hledat slovo Biomasa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Biomasa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Biomasa? resp. jaká je definice slova Biomasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biomasa, odpověď na dotaz co je to Biomasa?. Víte např. kdo to je Státní úředník? Znáte a víte kdo je Šíita? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Biomasa i v jiné kategorii než v příroda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Hory a údolí, biomasa, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.