Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biomasa. Co znamená odborný pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Co je to Biomasa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Biomasa

O biomase se hlavně v poslední době začalo hodně hovořit. Jedná se o souhrn látek, které tvoří těla všech organismů. Biomasa se využívá na energetické účely. Energie biomasy mají původ ve slunečním záření a fotosyntéze. Jde o obnovitelný zdroj energie, a proto se o něm hodně přemýšlí.
Celková hmotnost biomasy se většinou určuje vážením nebo odhadováním z objemu nebo délky těla. Energetická hodnota biomasy se stanovuje spálením v joulometru, nebo na základě proteinů, tuků a cukrů. Cílenou přípravou či výrobou z biomasy vznikne biopalivo.


Co je to Biomasa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biomasa. Co znamená odborný pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Biomasa? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Biomasa patří do sekce příroda

Klíčová slova: termín, definice pojmu, lexikon, heslo, přesný význam, slovník, popis, co to je, informace, odborný výraz, příroda, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, význam, terminologie, co je to Biomasa?, vysvětlení


Pojem Biomasa je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Biomasa?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Biomasa je souhrn látek tvořících těla všech organismů, jak rostlin, bakterií, sinic a hub, tak i živočichů. Odhaduje se, že veškerá biomasa na Zemi obsahuje 550 gigatun uhlíku, přičemž na rostliny z toho připadá 450 gigatun uhlíku. Tímto pojmem tak často označujeme rostlinnou biomasu využitelnou i pro energetické účely. Energie biomasy má tedy převážně svůj prapůvod ve slunečním záření a fotosyntéze, a proto se jedná o obnovitelný zdroj energie.

Další informační zdroje o slovu Biomasa

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biomasa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biomasa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Biomasa ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Biomasa na Google.cz

Najít termín Biomasa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Biomasa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Biomasa například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte co to je Biomasa? resp. co je to Biomasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biomasa, odpověď na dotaz co je to Biomasa?. Víte např. kdo to je Michael Jackson? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.