Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biomasa. Co znamená pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Co to je Biomasa? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Biomasa?

O biomase se hlavně v poslední době začalo hodně hovořit. Jedná se o souhrn látek, které tvoří těla všech organismů. Biomasa se využívá na energetické účely. Energie biomasy mají původ ve slunečním záření a fotosyntéze. Jde o obnovitelný zdroj energie, a proto se o něm hodně přemýšlí.
Celková hmotnost biomasy se většinou určuje vážením nebo odhadováním z objemu nebo délky těla. Energetická hodnota biomasy se stanovuje spálením v joulometru, nebo na základě proteinů, tuků a cukrů. Cílenou přípravou či výrobou z biomasy vznikne biopalivo.


Co je to Biomasa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Biomasa. Co znamená pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biomasa se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: pojem, co to je, terminologie, význam, slovo, termín, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, informace, Příroda, vysvětlení, význam pojmu, slovník, odborné názvosloví, Biomasa, Příroda, definice


Pojem Biomasa je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biomasa? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biomasa je souhrn látek tvořících těla všech organismů, jak rostlin, bakterií, sinic a hub, tak i živočichů. Odhaduje se, že veškerá biomasa na Zemi obsahuje 550 gigatun uhlíku, přičemž na rostliny z toho připadá 450 gigatun uhlíku. Tímto pojmem tak často označujeme rostlinnou biomasu využitelnou i pro energetické účely. Energie biomasy má tedy převážně svůj prapůvod ve slunečním záření a fotosyntéze, a proto se jedná o obnovitelný zdroj energie.

Hledejte pojem Biomasa v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Biomasa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Biomasa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biomasa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Biomasa ve Wikislovníku

Hledat slovo Biomasa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Biomasa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Biomasa například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Biomasa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Biomasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biomasa, odpověď na dotaz co je to Biomasa?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.