Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biomasa. Co znamená pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Co to je Biomasa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biomasa?

O biomase se hlavně v poslední době začalo hodně hovořit. Jedná se o souhrn látek, které tvoří těla všech organismů. Biomasa se využívá na energetické účely. Energie biomasy mají původ ve slunečním záření a fotosyntéze. Jde o obnovitelný zdroj energie, a proto se o něm hodně přemýšlí.
Celková hmotnost biomasy se většinou určuje vážením nebo odhadováním z objemu nebo délky těla. Energetická hodnota biomasy se stanovuje spálením v joulometru, nebo na základě proteinů, tuků a cukrů. Cílenou přípravou či výrobou z biomasy vznikne biopalivo.


Co je to Biomasa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Biomasa. Co znamená pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Biomasa můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Biomasa je v kategorii Příroda

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Biomasa?, slovník, Příroda, definice pojmu, přesný význam, pojem, co znamená, popis, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, názvosloví, přesný výraz, slovo, lexikon, význam slova, vysvětlení


Pojem Biomasa je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Biomasa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Biomasa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biomasa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Biomasa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biomasa ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Biomasa ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Biomasa například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Biomasa? resp. co přesně znamená slovo Biomasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biomasa, odpověď na dotaz co je to Biomasa?. Víte např. kdo to je Jáchym Topol? Znáte a víte kdo je Martin Přikryl? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.