Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biomasa. Co znamená odborný pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Co je Biomasa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biomasa?

O biomase se hlavně v poslední době začalo hodně hovořit. Jedná se o souhrn látek, které tvoří těla všech organismů. Biomasa se využívá na energetické účely. Energie biomasy mají původ ve slunečním záření a fotosyntéze. Jde o obnovitelný zdroj energie, a proto se o něm hodně přemýšlí.
Celková hmotnost biomasy se většinou určuje vážením nebo odhadováním z objemu nebo délky těla. Energetická hodnota biomasy se stanovuje spálením v joulometru, nebo na základě proteinů, tuků a cukrů. Cílenou přípravou či výrobou z biomasy vznikne biopalivo.


Co je to Biomasa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biomasa. Co znamená odborný pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Biomasa můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Biomasa je v kategorii příroda

Klíčová slova: heslo, význam slova, terminologie, Biomasa, příroda, odborné názvosloví, slovo, příroda, co je to Biomasa?, co znamená, význam, synonymum, pojem, definice pojmu, co to je, přesný význam, vysvětlení, termín


Pojem Biomasa je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biomasa? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biomasa je souhrn látek tvořících těla všech organismů, jak rostlin, bakterií, sinic a hub, tak i živočichů. Odhaduje se, že veškerá biomasa na Zemi obsahuje 550 gigatun uhlíku, přičemž na rostliny z toho připadá 450 gigatun uhlíku. Tímto pojmem tak často označujeme rostlinnou biomasu využitelnou i pro energetické účely. Energie biomasy má tedy převážně svůj prapůvod ve slunečním záření a fotosyntéze, a proto se jedná o obnovitelný zdroj energie.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biomasa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Biomasa ve Wikizdrojích

Najít heslo Biomasa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Biomasa na Youtube

Hledat frázi Biomasa ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Biomasa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biomasa například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Biomasa? resp. co přesně znamená slovo Biomasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biomasa, odpověď na dotaz co je to Biomasa?. Víte např. kdo to je Simone de Beauvoir? Znáte a víte kdo je Šíita? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je příroda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.