Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biomasa. Co znamená pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Co to je Biomasa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Biomasa?

O biomase se hlavně v poslední době začalo hodně hovořit. Jedná se o souhrn látek, které tvoří těla všech organismů. Biomasa se využívá na energetické účely. Energie biomasy mají původ ve slunečním záření a fotosyntéze. Jde o obnovitelný zdroj energie, a proto se o něm hodně přemýšlí.
Celková hmotnost biomasy se většinou určuje vážením nebo odhadováním z objemu nebo délky těla. Energetická hodnota biomasy se stanovuje spálením v joulometru, nebo na základě proteinů, tuků a cukrů. Cílenou přípravou či výrobou z biomasy vznikne biopalivo.


Co je to Biomasa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Biomasa. Co znamená pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Biomasa doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Biomasa se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: přesný význam, formulace, názvosloví, pojem, popis, co znamená, odborné názvosloví, wiki, terminologie, slovo, vysvětlení, význam, význam pojmu, slovník, synonymum, Příroda, heslo, informace


Pojem Biomasa je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Biomasa ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Biomasa ve vyhledávači Yandex

Najít termín Biomasa na Google.cz

Hledat videa s názvem Biomasa na Youtube

Zkusit najít výraz Biomasa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Biomasa ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Biomasa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Biomasa? resp. co znamená slovo Biomasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biomasa, odpověď na dotaz co je to Biomasa?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Martin Přikryl? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Biomasa hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.