Co je to?
Výraz, termín, definice slova Loden. Co znamená odborný pojem Loden z kategorie Materiály?

Co je to Loden? Význam slova

Co znamená termín Loden? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Loden je pojmenování hustých vlnařských tkanin, které mohou mít různý povrch – hladký nebo zplstěný. Loden bývá využíván například na bundy, blejzry, kabáty či tradiční kroje.
Vyrábí se nejvíce z melanžové příze, která může být zkombinována s polyesterem, polyamidem, vlnou či velbloudí srstí. Vazba bývá keprová nebo plátnová, obvyklé barvy jsou hnědá, šedá, zelená a jejich odstíny.


Co je to Loden? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Loden. Co znamená odborný pojem Loden z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Loden) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Loden patří do kategorie materiály

Klíčová slova: význam, definice, informace, přesný výraz, co je to Loden?, formulace, materiály, pojem, co znamená, co to je, Loden, popis, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, materiály, synonymum


Pojem Loden je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Loden můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Loden je souhrnné označení pro husté vlnařské tkaniny s většinou hladkým, často zplstěným povrchem.
K výrobě tkaniny se používají ponejvíce melanžové příze z mykané vlny, známé jsou také směsi s polyesterem nebo polyamidem a exkluzivní lodeny se vyrábí z česané vlny a směsí s velbloudí srstí.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Loden na Youtube

Zkusit najít heslo Loden ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Loden ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loden ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loden ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Loden ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Loden například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Loden? resp. co se skrývá pod slovem Loden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loden, odpověď na dotaz co je to Loden?. Víte např. kdo to je Vlasta Chramostová? Znáte a víte kdo je Miloň Čepelka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?