Co je to?
Definice výrazu Loden. Co znamená odborný pojem Loden z kategorie Materiály?

Co to je Loden? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Loden?

Loden je pojmenování hustých vlnařských tkanin, které mohou mít různý povrch – hladký nebo zplstěný. Loden bývá využíván například na bundy, blejzry, kabáty či tradiční kroje.
Vyrábí se nejvíce z melanžové příze, která může být zkombinována s polyesterem, polyamidem, vlnou či velbloudí srstí. Vazba bývá keprová nebo plátnová, obvyklé barvy jsou hnědá, šedá, zelená a jejich odstíny.


Co je to Loden? Význam slova, termín, Definice výrazu Loden. Co znamená odborný pojem Loden z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Loden? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Loden je v sekci Materiály

Klíčová slova: terminologie, slovník, Materiály, definice pojmu, význam slova, heslo, význam, wiki, co znamená, synonymum, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Loden?, Materiály, definice, pojem, názvosloví, přesný význam


Pojem Loden je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Loden? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Loden je souhrnné označení pro husté vlnařské tkaniny s většinou hladkým, často zplstěným povrchem.
K výrobě tkaniny se používají ponejvíce melanžové příze z mykané vlny, známé jsou také směsi s polyesterem nebo polyamidem a exkluzivní lodeny se vyrábí z česané vlny a směsí s velbloudí srstí.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Loden na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loden ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Loden ve vyhledávači Yandex

Najít termín Loden ve Wikislovníku

Najít pojem Loden na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loden ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Loden například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Loden? resp. co přesně znamená slovo Loden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loden, odpověď na dotaz co je to Loden?. Víte např. kdo to je Jiří Veselý? Znáte a víte kdo je Valérie Zawadská? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?