Co je to?
Odborný výraz, definice slova Loden. Co znamená slovo Loden z kategorie Materiály?

Co je Loden?

Co znamená termín Loden? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Loden je pojmenování hustých vlnařských tkanin, které mohou mít různý povrch – hladký nebo zplstěný. Loden bývá využíván například na bundy, blejzry, kabáty či tradiční kroje.
Vyrábí se nejvíce z melanžové příze, která může být zkombinována s polyesterem, polyamidem, vlnou či velbloudí srstí. Vazba bývá keprová nebo plátnová, obvyklé barvy jsou hnědá, šedá, zelená a jejich odstíny.


Co je to Loden? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Loden. Co znamená slovo Loden z kategorie Materiály?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Loden) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Loden patří do kategorie materiály

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, heslo, materiály, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, synonymum, definice, význam pojmu, co znamená, co je to Loden?, vysvětlení, materiály, slovo, co to je


Pojem Loden je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Loden? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Loden je souhrnné označení pro husté vlnařské tkaniny s většinou hladkým, často zplstěným povrchem.
K výrobě tkaniny se používají ponejvíce melanžové příze z mykané vlny, známé jsou také směsi s polyesterem nebo polyamidem a exkluzivní lodeny se vyrábí z česané vlny a směsí s velbloudí srstí.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Loden ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loden ve Wikimedia Commons

Najít heslo Loden ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Loden na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loden ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Loden ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Loden například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Loden? resp. co přesně označuje termín Loden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loden, odpověď na dotaz co je to Loden?. Víte např. kdo to je Štěpán Kojan? Znáte a víte kdo je Saskia Burešová? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Loden i jinde než v sekci než v materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Hedvábí, loden, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?