Co je to?
Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Co je to SWIFT? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova SWIFT

SWIFT je zkratkové slovo utvořené z počátečních písmen anglického názvu Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci. Jedná se o počítačové řízený systém sloužící k výměně dat mezi bankami v mezinárodním platebním styku. Každá banka má jedinečný kód (tzv. BIC - Bank Identifier Code). Například SWIFT/BIC kód České spořitelny je GIBACZPX.


Co je to SWIFT? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SWIFT se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, informace, vysvětlení, přesný význam, slovník, slovo, Bankovnictví, přesný výraz, synonymum, popis, termín, Bankovnictví, co je to SWIFT?, definice pojmu, terminus technicus, co to je, formulace, definice


Pojem SWIFT je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín SWIFT? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) slouží zejména k mezinárodnímu platebnímu styku. Jde o počítačově řízený systém pro dálkový přenos dat mezi bankami a dalšími finančními i nefinačními institucemi. V rámci SWIFTu má každá zúčastněná banka svůj jedinečný kód, kterým se identifikuje - BIC.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem SWIFT ve Wikislovníku

Hledat výraz SWIFT ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz SWIFT ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo SWIFT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem SWIFT na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SWIFT ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo SWIFT například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo SWIFT? resp. co se přesně ukrývá za slovem SWIFT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWIFT, odpověď na dotaz co je to SWIFT?. Víte např. kdo to je Erik Tabery? Znáte a víte kdo je Marek Hilšer? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu SWIFT v jiné sekci než Bankovnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.