Co je to?
Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Co je to SWIFT? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu SWIFT?

SWIFT je zkratkové slovo utvořené z počátečních písmen anglického názvu Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci. Jedná se o počítačové řízený systém sloužící k výměně dat mezi bankami v mezinárodním platebním styku. Každá banka má jedinečný kód (tzv. BIC - Bank Identifier Code). Například SWIFT/BIC kód České spořitelny je GIBACZPX.


Co je to SWIFT? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text SWIFT s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem SWIFT se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, definice, SWIFT, popis, wiki, význam pojmu, termín, Bankovnictví, terminus technicus, definice pojmu, heslo, co to je, názvosloví, slovník, význam slova, slovo, synonymum


Pojem SWIFT je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu SWIFT?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) slouží zejména k mezinárodnímu platebnímu styku. Jde o počítačově řízený systém pro dálkový přenos dat mezi bankami a dalšími finančními i nefinačními institucemi. V rámci SWIFTu má každá zúčastněná banka svůj jedinečný kód, kterým se identifikuje - BIC.

Zkuste zjistit více informací o slovu SWIFT v následujících zdrojích

Zkusit najít termín SWIFT na Google.cz

Zkusit najít pojem SWIFT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín SWIFT ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SWIFT ve Wikimedia Commons

Hledat slovo SWIFT ve vyhledávači Qwant

Najít slovo SWIFT ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo SWIFT například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to SWIFT? resp. co přesně znamená slovo SWIFT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWIFT, odpověď na dotaz co je to SWIFT?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Tonda Blaník? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.