Co je to?
Výraz, termín, definice slova SWIFT. Co znamená odborný pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Co je to SWIFT? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu SWIFT?

SWIFT je zkratkové slovo utvořené z počátečních písmen anglického názvu Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci. Jedná se o počítačové řízený systém sloužící k výměně dat mezi bankami v mezinárodním platebním styku. Každá banka má jedinečný kód (tzv. BIC - Bank Identifier Code). Například SWIFT/BIC kód České spořitelny je GIBACZPX.


Co je to SWIFT? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova SWIFT. Co znamená odborný pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín SWIFT je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, informace, význam, bankovnictví, definice pojmu, pojem, co to je, co znamená, wiki, přesný výraz, heslo, co je to SWIFT?, význam slova, synonymum, odborný výraz, SWIFT, vysvětlení


Pojem SWIFT je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín SWIFT? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) slouží zejména k mezinárodnímu platebnímu styku. Jde o počítačově řízený systém pro dálkový přenos dat mezi bankami a dalšími finančními i nefinačními institucemi. V rámci SWIFTu má každá zúčastněná banka svůj jedinečný kód, kterým se identifikuje - BIC.

Více informací o pojmu SWIFT lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz SWIFT ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo SWIFT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo SWIFT na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SWIFT ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo SWIFT ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo SWIFT ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo SWIFT například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova SWIFT? resp. co označuje slovo SWIFT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWIFT, odpověď na dotaz co je to SWIFT?. Víte např. kdo to je Michael Fassbender? Znáte a víte kdo je Franz Schubert? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín SWIFT hledat i v jiných kategoriích (než bankovnictví) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.