Co je to?
Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Co je to SWIFT? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu SWIFT?

SWIFT je zkratkové slovo utvořené z počátečních písmen anglického názvu Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci. Jedná se o počítačové řízený systém sloužící k výměně dat mezi bankami v mezinárodním platebním styku. Každá banka má jedinečný kód (tzv. BIC - Bank Identifier Code). Například SWIFT/BIC kód České spořitelny je GIBACZPX.


Co je to SWIFT? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova SWIFT. Co znamená pojem SWIFT z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SWIFT je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: popis, Bankovnictví, termín, co je to SWIFT?, SWIFT, přesný výraz, formulace, wiki, co to je, Bankovnictví, odborný výraz, názvosloví, synonymum, heslo, definice, význam pojmu, terminus technicus, slovník


Pojem SWIFT je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu SWIFT?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) slouží zejména k mezinárodnímu platebnímu styku. Jde o počítačově řízený systém pro dálkový přenos dat mezi bankami a dalšími finančními i nefinačními institucemi. V rámci SWIFTu má každá zúčastněná banka svůj jedinečný kód, kterým se identifikuje - BIC.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz SWIFT ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo SWIFT ve Wikislovníku

Zkusit najít termín SWIFT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz SWIFT ve vyhledávači Yandex

Najít heslo SWIFT na Google.cz

Zkusit najít heslo SWIFT ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo SWIFT například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo SWIFT? resp. co to je SWIFT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWIFT, odpověď na dotaz co je to SWIFT?. Víte např. kdo to je Textař? Znáte a víte kdo je Tonda Blaník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.