Co je to?
Definice výrazu LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Co to je LTE? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu LTE

LTE je zkratkou anglického termínu 3GPP Long Term Evolution. LTT je technologie určená pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích.


Co je to LTE? Význam slova, termín, Definice výrazu LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem LTE se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: přesný výraz, LTE, popis, lexikon, informace, vysvětlení, definice, co znamená, pojem, odborný výraz, heslo, synonymum, přesný význam, definice pojmu, význam, význam pojmu, význam slova, co je to LTE?


Pojem LTE je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu LTE?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

LTE (zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution) je technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích (nástupce GSM). Formálně jde o technologii spadající do standardu 3G. Následovník LTE Advanced již bude plnohodnotné 4G řešení. V technologii LTE se již nepočítá s odděleným systémem pro přenos hlasu, bude použito přenosu hlasu přes datové spojení. V současné době (2016) je zatím v Česku používán tzv. fallback, díky kterému telefon přepne na klasickou 3G technologii, aby se mohlo uskutečnit hlasové volání, což znamená že operátor mobilní sítě pokrývá území oběma technologiemi zároveň. Volání přes datové přenosy (VoLTE) je zatím pouze experimentální (stav v roce 2016).

LTE modem

4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Více informací o slovu LTE doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz LTE ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LTE ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo LTE na Google.cz

Zkusit najít výraz LTE ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo LTE ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín LTE ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo LTE například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova LTE? resp. co znamená slovo LTE? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LTE, odpověď na dotaz co je to LTE?. Víte např. kdo to je Samosoudce? Znáte a víte kdo je Elon Musk? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín LTE hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.