Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo LTE. Co znamená pojem LTE z kategorie Hardware?

Co to je LTE? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu LTE

LTE je zkratkou anglického termínu 3GPP Long Term Evolution. LTT je technologie určená pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích.


Co je to LTE? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo LTE. Co znamená pojem LTE z kategorie Hardware?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu LTE? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín LTE patří do sekce hardware

Klíčová slova: LTE, přesný výraz, význam slova, hardware, lexikon, popis, definice pojmu, termín, význam, názvosloví, odborné názvosloví, hardware, odborný výraz, pojem, co znamená, slovo, informace, terminus technicus


Pojem LTE je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem LTE? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

LTE (zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution) je technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích (nástupce GSM). Formálně jde o technologii spadající do standardu 3G. Následovník LTE Advanced již bude plnohodnotné 4G řešení. V technologii LTE se již nepočítá s odděleným systémem pro přenos hlasu, bude použito přenosu hlasu přes datové spojení. V současné době (2016) je zatím v Česku používán tzv. fallback, díky kterému telefon přepne na klasickou 3G technologii, aby se mohlo uskutečnit hlasové volání, což znamená že operátor mobilní sítě pokrývá území oběma technologiemi zároveň. Volání přes datové přenosy (VoLTE) je zatím pouze experimentální (stav v roce 2016).

LTE modem

4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem LTE ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz LTE ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo LTE ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LTE ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo LTE ve vyhledávači Qwant

Najít slovo LTE na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LTE například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova LTE? resp. jaká je definice slova LTE? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LTE, odpověď na dotaz co je to LTE?. Víte např. kdo to je Michael Fiala? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.