Co je to?
Definice výrazu LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Co to je LTE? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu LTE

LTE je zkratkou anglického termínu 3GPP Long Term Evolution. LTT je technologie určená pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích.


Co je to LTE? Význam slova, termín, Definice výrazu LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu LTE sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz LTE je v kategorii Hardware

Klíčová slova: co je to LTE?, formulace, popis, názvosloví, slovo, terminologie, Hardware, termín, odborný výraz, synonymum, význam pojmu, pojem, co znamená, význam, slovník, informace, LTE, přesný význam


Pojem LTE je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu LTE?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

LTE (zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution) je technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích (nástupce GSM). Formálně jde o technologii spadající do standardu 3G. Následovník LTE Advanced již bude plnohodnotné 4G řešení. V technologii LTE se již nepočítá s odděleným systémem pro přenos hlasu, bude použito přenosu hlasu přes datové spojení. V současné době (2016) je zatím v Česku používán tzv. fallback, díky kterému telefon přepne na klasickou 3G technologii, aby se mohlo uskutečnit hlasové volání, což znamená že operátor mobilní sítě pokrývá území oběma technologiemi zároveň. Volání přes datové přenosy (VoLTE) je zatím pouze experimentální (stav v roce 2016).

LTE modem

4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo LTE ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín LTE ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LTE ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz LTE ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LTE ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem LTE na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LTE například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo LTE? resp. jaký je přesný význam slova LTE? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LTE, odpověď na dotaz co je to LTE?. Víte např. kdo to je Realitní makléř? Znáte a víte kdo je Instalatér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Hardware. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.