Co je to?
Výraz, termín, definice slova LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Co je to LTE? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu LTE?

LTE je zkratkou anglického termínu 3GPP Long Term Evolution. LTT je technologie určená pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích.


Co je to LTE? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text LTE s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín LTE se nachází v sekci hardware

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, popis, odborné názvosloví, lexikon, formulace, hardware, hardware, definice, termín, co je to LTE?, slovo, LTE, význam, vysvětlení, heslo, názvosloví, co znamená


Pojem LTE je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu LTE dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

LTE (zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution) je technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích (nástupce GSM). Formálně jde o technologii spadající do standardu 3G. Následovník LTE Advanced již bude plnohodnotné 4G řešení. V technologii LTE se již nepočítá s odděleným systémem pro přenos hlasu, bude použito přenosu hlasu přes datové spojení. V současné době (2016) je zatím v Česku používán tzv. fallback, díky kterému telefon přepne na klasickou 3G technologii, aby se mohlo uskutečnit hlasové volání, což znamená že operátor mobilní sítě pokrývá území oběma technologiemi zároveň. Volání přes datové přenosy (VoLTE) je zatím pouze experimentální (stav v roce 2016).

LTE modem

4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LTE ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LTE ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo LTE na Google.cz

Najít slovo LTE ve vyhledávači Qwant

Hledat termín LTE ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem LTE ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo LTE například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená LTE? resp. co znamená LTE? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LTE, odpověď na dotaz co je to LTE?. Víte např. kdo to je Morgan Wallen? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hardware. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.