Co je to?
Definice výrazu LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Co to je LTE? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu LTE

LTE je zkratkou anglického termínu 3GPP Long Term Evolution. LTT je technologie určená pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích.


Co je to LTE? Význam slova, termín, Definice výrazu LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (LTE) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín LTE patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: Hardware, přesný význam, wiki, Hardware, odborné názvosloví, informace, popis, slovo, vysvětlení, význam, pojem, terminus technicus, formulace, význam pojmu, lexikon, termín, přesný výraz, definice


Pojem LTE je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu LTE dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

LTE (zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution) je technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích (nástupce GSM). Formálně jde o technologii spadající do standardu 3G. Následovník LTE Advanced již bude plnohodnotné 4G řešení. V technologii LTE se již nepočítá s odděleným systémem pro přenos hlasu, bude použito přenosu hlasu přes datové spojení. V současné době (2016) je zatím v Česku používán tzv. fallback, díky kterému telefon přepne na klasickou 3G technologii, aby se mohlo uskutečnit hlasové volání, což znamená že operátor mobilní sítě pokrývá území oběma technologiemi zároveň. Volání přes datové přenosy (VoLTE) je zatím pouze experimentální (stav v roce 2016).

LTE modem

4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo LTE ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo LTE ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem LTE ve vyhledávači Qwant

Najít slovo LTE ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz LTE ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LTE ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo LTE například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova LTE? resp. co se přesně ukrývá za slovem LTE? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LTE, odpověď na dotaz co je to LTE?. Víte např. kdo to je Leonard Bernstein? Znáte a víte kdo je Cizinec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hardware. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.