Co je to?
Výraz, termín, definice slova LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Co je to LTE? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu LTE?

LTE je zkratkou anglického termínu 3GPP Long Term Evolution. LTT je technologie určená pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích.


Co je to LTE? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova LTE. Co znamená odborný pojem LTE z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín LTE je v kategorii hardware

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, definice pojmu, popis, odborné názvosloví, přesný význam, LTE, slovník, co znamená, co to je, význam pojmu, názvosloví, formulace, definice, co je to LTE?, synonymum, vysvětlení, význam


Pojem LTE je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem LTE? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

LTE (zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution) je technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích (nástupce GSM). Formálně jde o technologii spadající do standardu 3G. Následovník LTE Advanced již bude plnohodnotné 4G řešení. V technologii LTE se již nepočítá s odděleným systémem pro přenos hlasu, bude použito přenosu hlasu přes datové spojení. V současné době (2016) je zatím v Česku používán tzv. fallback, díky kterému telefon přepne na klasickou 3G technologii, aby se mohlo uskutečnit hlasové volání, což znamená že operátor mobilní sítě pokrývá území oběma technologiemi zároveň. Volání přes datové přenosy (VoLTE) je zatím pouze experimentální (stav v roce 2016).

LTE modem

4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Hledejte pojem LTE v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LTE ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo LTE ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem LTE na Youtube

Hledat heslo LTE ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín LTE ve vyhledávači Qwant

Najít termín LTE ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo LTE například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova LTE? resp. co znamená LTE? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LTE, odpověď na dotaz co je to LTE?. Víte např. kdo to je David Prachař? Znáte a víte kdo je Cizinec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než hardware). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.