Co je to?
Definice odborného termínu, slova LTE. Co znamená pojem LTE z kategorie Hardware?

Co je LTE? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu LTE?

LTE je zkratkou anglického termínu 3GPP Long Term Evolution. LTT je technologie určená pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích.


Co je to LTE? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova LTE. Co znamená pojem LTE z kategorie Hardware?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu LTE? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz LTE patří do sekce hardware

Klíčová slova: informace, pojem, formulace, terminologie, význam, definice, hardware, význam pojmu, terminus technicus, co znamená, význam slova, synonymum, přesný výraz, slovník, wiki, popis, slovo, vysvětlení


Pojem LTE je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu LTE?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

LTE (zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution) je technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích (nástupce GSM). Formálně jde o technologii spadající do standardu 3G. Následovník LTE Advanced již bude plnohodnotné 4G řešení. V technologii LTE se již nepočítá s odděleným systémem pro přenos hlasu, bude použito přenosu hlasu přes datové spojení. V současné době (2016) je zatím v Česku používán tzv. fallback, díky kterému telefon přepne na klasickou 3G technologii, aby se mohlo uskutečnit hlasové volání, což znamená že operátor mobilní sítě pokrývá území oběma technologiemi zároveň. Volání přes datové přenosy (VoLTE) je zatím pouze experimentální (stav v roce 2016).

LTE modem

4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
4G LTE USB dongle (modem) od společnosti T-mobile pro příjem mobilního internetu do počítače. Autor: hystiff, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo LTE ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo LTE ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem LTE na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LTE ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LTE ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo LTE ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LTE například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo LTE? resp. co se skrývá pod slovem LTE? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LTE, odpověď na dotaz co je to LTE?. Víte např. kdo to je Hochštapler? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.