Co je to?
Výraz, termín, definice slova Poetika. Co znamená odborný pojem Poetika z kategorie Literatura?

Co je to Poetika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Poetika?

Poetika je pojem s více významy, všechny se týkají oblasti literatury. Může se jednat o formu a výstavbu díla, většinou právě literárního, soubor uměleckých prostředků a pravidel, která vytvářejí styl díla, či tiskovinu, která se právě těmito zásadami zabývá, rozebírá je a vysvětluje. Jako vědeckou disciplínu řadíme poetiku mezi poddisciplíny literární vědy. Jde o jedno z nejstarších odvětví, poetice se věnoval již Aristoteles ve svém stejnojmenném díle. Právě zde lze nalézt základy pozdější literární vědy.
Pozdější i současná literární věda zahrnula i další oblasti a otázky. Poetika se zaměřuje především na výzkum a popis kompozice jazyka díla, rozebírá i jeho členění v horizontální i vertikální rovině. Často se přibližuje dalším jazykovědným disciplínám. Pokud je na poetiku nahlíženo jako na soubor zásad a uměleckých prostředků, které určují dílo, může se týkat všech druhů umění. Někdy přesahuje rámec umění a zasahuje i do jiných oblastí. Všechny významy pojmu poetika jsou v úzkém vztahu a souvisí jeden s druhým.


Co je to Poetika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Poetika. Co znamená odborný pojem Poetika z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Poetika je v kategorii literatura

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, terminologie, přesný význam, co to je, co je to Poetika?, terminus technicus, literatura, slovo, odborné názvosloví, význam, pojem, Poetika, názvosloví, význam slova, heslo, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Poetika je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Poetika v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poetika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Poetika ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Poetika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Poetika na Google.cz

Zkusit najít termín Poetika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Poetika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Poetika například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Poetika? resp. jaký je význam slova Poetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poetika, odpověď na dotaz co je to Poetika?. Víte např. kdo to je Metodik? Znáte a víte kdo je Snowden? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.