Co je to?
Výraz, termín, definice slova Státní pohřeb. Co znamená odborný pojem Státní pohřeb z kategorie Politika?

Co je to Státní pohřeb? Význam slova

Co znamená termín Státní pohřeb? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Státní pohřeb je pohřeb se slavnostním průběhem. Je to způsob, jak stát může vyjádřit nejvyšší pocty osobnosti s mimořádným významem. O uspořádání státního pohřbu musí rozhodnout ústavní činitelé, vláda nebo parlament. Ještě před obřadem se vystavuje rakev, u které stojí čestná stráž, a pořádá se smuteční průvod.
Zemřelému jsou vzdány vojenské pocty, uplatní se i další vojenské zvyky a může být vyhlášen státní smutek. U nás nemá státní pohřeb přesně daná pravidla, řídí se spíše tradicí a společenskými zvyklostmi.


Co je to Státní pohřeb? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Státní pohřeb. Co znamená odborný pojem Státní pohřeb z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Státní pohřeb se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: politika, synonymum, význam pojmu, slovo, slovník, politika, definice pojmu, lexikon, přesný význam, formulace, vysvětlení, heslo, co je to Státní pohřeb?, Státní pohřeb, význam slova, co to je, odborné názvosloví, informace


Pojem Státní pohřeb je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Státní pohřeb? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Státní pohřeb je slavnostní pohřeb, kterým stát vyjadřuje nejvyšší pocty při úmrtí mimořádně významné osobnosti.
O státním pohřbu obvykle rozhoduje parlament, vláda nebo nejvyšší ústavní činitelé. Samotnému obřadu zpravidla předchází veřejné vystavení rakve s čestnou stráží a smuteční průvod. Pohřeb obvykle doprovází vojenské pocty a další tradice z vojenského prostředí. Při příležitosti úmrtí tak významné osobnosti také bývá vyhlašován státní smutek.
Stát může vypravovat i jiné slavnostní pohřby, například pohřeb se státními poctami, vojenský nebo panovnický pohřeb.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Státní pohřeb ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Státní pohřeb ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Státní pohřeb ve Wikizdrojích

Najít pojem Státní pohřeb ve Wikislovníku

Najít výraz Státní pohřeb ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Státní pohřeb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní pohřeb například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Státní pohřeb? resp. co to je Státní pohřeb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Státní pohřeb, odpověď na dotaz co je to Státní pohřeb?. Víte např. kdo to je Sebastian Navrátil? Znáte a víte kdo je Anna Kameníková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.