Co je to?
Výraz, termín, definice slova Státní pohřeb. Co znamená odborný pojem Státní pohřeb z kategorie Politika?

Co je to Státní pohřeb? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Státní pohřeb?

Státní pohřeb je pohřeb se slavnostním průběhem. Je to způsob, jak stát může vyjádřit nejvyšší pocty osobnosti s mimořádným významem. O uspořádání státního pohřbu musí rozhodnout ústavní činitelé, vláda nebo parlament. Ještě před obřadem se vystavuje rakev, u které stojí čestná stráž, a pořádá se smuteční průvod.
Zemřelému jsou vzdány vojenské pocty, uplatní se i další vojenské zvyky a může být vyhlášen státní smutek. U nás nemá státní pohřeb přesně daná pravidla, řídí se spíše tradicí a společenskými zvyklostmi.


Co je to Státní pohřeb? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Státní pohřeb. Co znamená odborný pojem Státní pohřeb z kategorie Politika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Státní pohřeb s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Státní pohřeb se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, synonymum, lexikon, co to je, vysvětlení, názvosloví, význam slova, wiki, termín, pojem, slovník, Státní pohřeb, politika, definice, odborné názvosloví, informace, politika


Pojem Státní pohřeb je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Státní pohřeb?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Státní pohřeb je slavnostní pohřeb, kterým stát vyjadřuje nejvyšší pocty při úmrtí mimořádně významné osobnosti.
O státním pohřbu obvykle rozhoduje parlament, vláda nebo nejvyšší ústavní činitelé. Samotnému obřadu zpravidla předchází veřejné vystavení rakve s čestnou stráží a smuteční průvod. Pohřeb obvykle doprovází vojenské pocty a další tradice z vojenského prostředí. Při příležitosti úmrtí tak významné osobnosti také bývá vyhlašován státní smutek.
Stát může vypravovat i jiné slavnostní pohřby, například pohřeb se státními poctami, vojenský nebo panovnický pohřeb.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Státní pohřeb ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Státní pohřeb ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Státní pohřeb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Státní pohřeb na Google.cz

Najít heslo Státní pohřeb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Státní pohřeb ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní pohřeb například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Státní pohřeb? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Státní pohřeb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Státní pohřeb, odpověď na dotaz co je to Státní pohřeb?. Víte např. kdo to je Jan Grolich? Znáte a víte kdo je Antonín Koniáš? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.