Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frigidita. Co znamená odborný pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Co je Frigidita?

Co znamená termín Frigidita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Frigidita je označení pro závažnou poruchu sexuální touhy. Vyskytuje se především u žen. Frigidní žena nemá zájem o sex, bývá pohlavně chladná, nereaguje na pohlavní dráždění a necítí vzrušení. Frigidita může ženu provázet od začátku sexuálního života. Někdy postihne ženu po porodu nebo těžké nemoci. Také výchova, narušené partnerské vztahy, sociální problémy nebo psychický šok mohou frigiditu způsobit. Léčba je možná tehdy, podaří – li se odhalit, co bylo spouštěčem tohoto stavu.


Co je to Frigidita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frigidita. Co znamená odborný pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Frigidita? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Frigidita je v kategorii psychologie

Klíčová slova: popis, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, formulace, termín, definice, Frigidita, názvosloví, heslo, lexikon, informace, slovník, co je to Frigidita?, přesný význam, psychologie, význam, význam pojmu


Pojem Frigidita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Frigidita?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Hypoaktivní porucha sexuální touhy neboli frigidita (z lat. frigidus, chladný) je porucha sexuální funkce, vyskytující se především u žen a spočívající v pohlavní chladnosti. Projevuje se v malé sexuální aktivitě, nezájmu o pohlavní styk, v necitlivosti pohlavních orgánů a neschopnosti vzrušení a orgasmu. Může mít psychické nebo fyzické příčiny a může být vrozená či získaná (například složitým porodem, potratem, apod.).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Frigidita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Frigidita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Frigidita na Google.cz

Hledat videa s názvem Frigidita na Youtube

Najít výraz Frigidita na Google obrázcích

Vyhledat pojem Frigidita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frigidita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Frigidita? resp. jaký je význam slova Frigidita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frigidita, odpověď na dotaz co je to Frigidita?. Víte např. kdo to je Jaroslav Hašek? Znáte a víte kdo je Kustod? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Frigidita v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Světlemodré oko, frigidita, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.