Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frigidita. Co znamená odborný pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Co je to Frigidita? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Frigidita?

Frigidita je označení pro závažnou poruchu sexuální touhy. Vyskytuje se především u žen. Frigidní žena nemá zájem o sex, bývá pohlavně chladná, nereaguje na pohlavní dráždění a necítí vzrušení. Frigidita může ženu provázet od začátku sexuálního života. Někdy postihne ženu po porodu nebo těžké nemoci. Také výchova, narušené partnerské vztahy, sociální problémy nebo psychický šok mohou frigiditu způsobit. Léčba je možná tehdy, podaří – li se odhalit, co bylo spouštěčem tohoto stavu.


Co je to Frigidita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frigidita. Co znamená odborný pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Frigidita s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Frigidita se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: pojem, co znamená, lexikon, wiki, přesný význam, psychologie, psychologie, co je to Frigidita?, vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, slovo, definice, informace, význam pojmu, heslo, terminologie, formulace


Pojem Frigidita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Frigidita?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hypoaktivní porucha sexuální touhy neboli frigidita (z lat. frigidus, chladný) je porucha sexuální funkce, vyskytující se především u žen a spočívající v pohlavní chladnosti. Projevuje se v malé sexuální aktivitě, nezájmu o pohlavní styk, v necitlivosti pohlavních orgánů a neschopnosti vzrušení a orgasmu. Může mít psychické nebo fyzické příčiny a může být vrozená či získaná (například složitým porodem, potratem, apod.).

Jiné informační zdroje o pojmu Frigidita

Hledat heslo Frigidita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Frigidita ve vyhledávači Yandex

Najít termín Frigidita ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Frigidita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Frigidita na Youtube

Vyhledat slovo Frigidita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Frigidita například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Frigidita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Frigidita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frigidita, odpověď na dotaz co je to Frigidita?. Víte např. kdo to je Informátor? Znáte a víte kdo je Sofie Chrtková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.