Co je to?
Definice odborného termínu, slova Frigidita. Co znamená pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Co je to Frigidita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Frigidita?

Frigidita je označení pro závažnou poruchu sexuální touhy. Vyskytuje se především u žen. Frigidní žena nemá zájem o sex, bývá pohlavně chladná, nereaguje na pohlavní dráždění a necítí vzrušení. Frigidita může ženu provázet od začátku sexuálního života. Někdy postihne ženu po porodu nebo těžké nemoci. Také výchova, narušené partnerské vztahy, sociální problémy nebo psychický šok mohou frigiditu způsobit. Léčba je možná tehdy, podaří – li se odhalit, co bylo spouštěčem tohoto stavu.


Co je to Frigidita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Frigidita. Co znamená pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Frigidita můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Frigidita je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovník, názvosloví, Psychologie, význam slova, lexikon, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, co znamená, heslo, přesný význam, informace, význam pojmu, význam, co je to Frigidita?, wiki, co to je, terminologie


Pojem Frigidita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frigidita? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypoaktivní porucha sexuální touhy neboli frigidita (z lat. frigidus, chladný) je porucha sexuální funkce, vyskytující se především u žen a spočívající v pohlavní chladnosti. Projevuje se v malé sexuální aktivitě, nezájmu o pohlavní styk, v necitlivosti pohlavních orgánů a neschopnosti vzrušení a orgasmu. Může mít psychické nebo fyzické příčiny a může být vrozená či získaná (například složitým porodem, potratem, apod.).

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Frigidita na Youtube

Hledat termín Frigidita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Frigidita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Frigidita ve Wikislovníku

Najít slovo Frigidita ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frigidita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Frigidita například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Frigidita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Frigidita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frigidita, odpověď na dotaz co je to Frigidita?. Víte např. kdo to je Roman Zach? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.