Co je to?
Definice odborného termínu, slova Frigidita. Co znamená pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Co je to Frigidita? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Frigidita?

Frigidita je označení pro závažnou poruchu sexuální touhy. Vyskytuje se především u žen. Frigidní žena nemá zájem o sex, bývá pohlavně chladná, nereaguje na pohlavní dráždění a necítí vzrušení. Frigidita může ženu provázet od začátku sexuálního života. Někdy postihne ženu po porodu nebo těžké nemoci. Také výchova, narušené partnerské vztahy, sociální problémy nebo psychický šok mohou frigiditu způsobit. Léčba je možná tehdy, podaří – li se odhalit, co bylo spouštěčem tohoto stavu.


Co je to Frigidita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Frigidita. Co znamená pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Frigidita s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Frigidita je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, názvosloví, definice pojmu, slovo, popis, terminus technicus, definice, slovník, Frigidita, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, význam pojmu, Psychologie, informace, Psychologie, wiki


Pojem Frigidita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frigidita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hypoaktivní porucha sexuální touhy neboli frigidita (z lat. frigidus, chladný) je porucha sexuální funkce, vyskytující se především u žen a spočívající v pohlavní chladnosti. Projevuje se v malé sexuální aktivitě, nezájmu o pohlavní styk, v necitlivosti pohlavních orgánů a neschopnosti vzrušení a orgasmu. Může mít psychické nebo fyzické příčiny a může být vrozená či získaná (například složitým porodem, potratem, apod.).

Jiné zdroje informací o pojmu Frigidita

Hledat videa s názvem Frigidita na Youtube

Hledat heslo Frigidita ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Frigidita ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frigidita ve Wikimedia Commons

Najít slovo Frigidita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Frigidita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frigidita například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Frigidita? resp. co znamená Frigidita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frigidita, odpověď na dotaz co je to Frigidita?. Víte např. kdo to je Šprt? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.