Co je to?
Definice odborného termínu, slova Frigidita. Co znamená pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Co je to Frigidita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Frigidita?

Frigidita je označení pro závažnou poruchu sexuální touhy. Vyskytuje se především u žen. Frigidní žena nemá zájem o sex, bývá pohlavně chladná, nereaguje na pohlavní dráždění a necítí vzrušení. Frigidita může ženu provázet od začátku sexuálního života. Někdy postihne ženu po porodu nebo těžké nemoci. Také výchova, narušené partnerské vztahy, sociální problémy nebo psychický šok mohou frigiditu způsobit. Léčba je možná tehdy, podaří – li se odhalit, co bylo spouštěčem tohoto stavu.


Co je to Frigidita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Frigidita. Co znamená pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Frigidita sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Frigidita patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, terminus technicus, heslo, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, popis, informace, co znamená, wiki, co to je, odborný výraz, Psychologie, význam slova, slovo, význam, vysvětlení


Pojem Frigidita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Frigidita?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypoaktivní porucha sexuální touhy neboli frigidita (z lat. frigidus, chladný) je porucha sexuální funkce, vyskytující se především u žen a spočívající v pohlavní chladnosti. Projevuje se v malé sexuální aktivitě, nezájmu o pohlavní styk, v necitlivosti pohlavních orgánů a neschopnosti vzrušení a orgasmu. Může mít psychické nebo fyzické příčiny a může být vrozená či získaná (například složitým porodem, potratem, apod.).

Jiné informační zdroje o pojmu Frigidita

Najít pojem Frigidita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Frigidita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Frigidita ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Frigidita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Frigidita ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Frigidita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Frigidita například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Frigidita? resp. jaká je definice termínu Frigidita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frigidita, odpověď na dotaz co je to Frigidita?. Víte např. kdo to je Jupiter? Znáte a víte kdo je Michael Kors? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.