Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frigidita. Co znamená odborný pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Co je to Frigidita? Význam slova

Co znamená termín Frigidita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Frigidita je označení pro závažnou poruchu sexuální touhy. Vyskytuje se především u žen. Frigidní žena nemá zájem o sex, bývá pohlavně chladná, nereaguje na pohlavní dráždění a necítí vzrušení. Frigidita může ženu provázet od začátku sexuálního života. Někdy postihne ženu po porodu nebo těžké nemoci. Také výchova, narušené partnerské vztahy, sociální problémy nebo psychický šok mohou frigiditu způsobit. Léčba je možná tehdy, podaří – li se odhalit, co bylo spouštěčem tohoto stavu.


Co je to Frigidita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frigidita. Co znamená odborný pojem Frigidita z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Frigidita se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, psychologie, přesný význam, informace, heslo, význam slova, slovník, definice pojmu, názvosloví, popis, co znamená, co to je, význam, formulace, pojem, Frigidita, psychologie, co je to Frigidita?


Pojem Frigidita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Frigidita můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypoaktivní porucha sexuální touhy neboli frigidita (z lat. frigidus, chladný) je porucha sexuální funkce, vyskytující se především u žen a spočívající v pohlavní chladnosti. Projevuje se v malé sexuální aktivitě, nezájmu o pohlavní styk, v necitlivosti pohlavních orgánů a neschopnosti vzrušení a orgasmu. Může mít psychické nebo fyzické příčiny a může být vrozená či získaná (například složitým porodem, potratem, apod.).

Jiné informační zdroje o pojmu Frigidita

Zkusit najít slovo Frigidita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Frigidita ve Wikislovníku

Hledat heslo Frigidita ve Wikizdrojích

Najít pojem Frigidita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frigidita ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Frigidita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Frigidita například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Frigidita? resp. co znamená výraz Frigidita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frigidita, odpověď na dotaz co je to Frigidita?. Víte např. kdo to je Alžbětko? Znáte a víte kdo je Kustod? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.