Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cloud. Co znamená odborný pojem Cloud z kategorie Internet?

Co je to Cloud? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cloud

Cloud (Cloud computing) je způsob vývoje a použití počítačových technologií založený na využití internetu. Programy a služby jsou uloženy na serverech na internetu a uživatelé je mohou použít odkudkoli. Přistupuje se k nim přes klienta aplikace nebo přes webový prohlížeč.
Služba je placená, uživatelé platí za používání software. Nabízeny jsou operační systémy pro prohlížeče, kancelářské aplikace, systémy pro distribuované výpočty a další. Díky cloudu může jedinec nebo firma výrazně snížit výdaje.


Co je to Cloud? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cloud. Co znamená odborný pojem Cloud z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Cloud) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Cloud patří do kategorie internet

Klíčová slova: informace, co to je, co je to Cloud?, formulace, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník, význam, Cloud, terminus technicus, definice pojmu, internet, lexikon, wiki, synonymum, termín, slovo, definice


Pojem Cloud je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cloud? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cloud computing je na internetu založený model vývoje a používání počítačových technologií. Lze ho také charakterizovat jako poskytování služeb či programů servery dostupnými z internetu s tím, že uživatelé k nim mohou přistupovat vzdáleně, kupř. pomocí webového prohlížeče nebo klienta elektronické pošty. Za předpokladu, že služba je placená, uživatelé neplatí za vlastní software, ale za jeho užití.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Cloud ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Cloud ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Cloud na Youtube

Najít heslo Cloud ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Cloud ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Cloud ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cloud například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Cloud? resp. jaká je definice slova Cloud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cloud, odpověď na dotaz co je to Cloud?. Víte např. kdo to je Tereza Boehmová? Znáte a víte kdo je Fanatik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?