Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cloud. Co znamená odborný pojem Cloud z kategorie Internet?

Co je to Cloud? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Cloud?

Cloud (Cloud computing) je způsob vývoje a použití počítačových technologií založený na využití internetu. Programy a služby jsou uloženy na serverech na internetu a uživatelé je mohou použít odkudkoli. Přistupuje se k nim přes klienta aplikace nebo přes webový prohlížeč.
Služba je placená, uživatelé platí za používání software. Nabízeny jsou operační systémy pro prohlížeče, kancelářské aplikace, systémy pro distribuované výpočty a další. Díky cloudu může jedinec nebo firma výrazně snížit výdaje.


Co je to Cloud? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cloud. Co znamená odborný pojem Cloud z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Cloud je v sekci internet

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, informace, internet, význam, formulace, přesný výraz, odborný výraz, internet, přesný význam, lexikon, Cloud, terminologie, terminus technicus, wiki, definice, popis, význam pojmu


Pojem Cloud je v kategorii internet, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cloud dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cloud computing je na internetu založený model vývoje a používání počítačových technologií. Lze ho také charakterizovat jako poskytování služeb či programů servery dostupnými z internetu s tím, že uživatelé k nim mohou přistupovat vzdáleně, kupř. pomocí webového prohlížeče nebo klienta elektronické pošty. Za předpokladu, že služba je placená, uživatelé neplatí za vlastní software, ale za jeho užití.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Cloud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cloud ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Cloud ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Cloud ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Cloud ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Cloud ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cloud například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Cloud? resp. co znamená Cloud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cloud, odpověď na dotaz co je to Cloud?. Víte např. kdo to je Hans Zimmer? Znáte a víte kdo je Fanatik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?