Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cloud. Co znamená odborný pojem Cloud z kategorie Internet?

Co je to Cloud? Význam slova

Co znamená termín Cloud? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Cloud (Cloud computing) je způsob vývoje a použití počítačových technologií založený na využití internetu. Programy a služby jsou uloženy na serverech na internetu a uživatelé je mohou použít odkudkoli. Přistupuje se k nim přes klienta aplikace nebo přes webový prohlížeč.
Služba je placená, uživatelé platí za používání software. Nabízeny jsou operační systémy pro prohlížeče, kancelářské aplikace, systémy pro distribuované výpočty a další. Díky cloudu může jedinec nebo firma výrazně snížit výdaje.


Co je to Cloud? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cloud. Co znamená odborný pojem Cloud z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cloud? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cloud je v kategorii Internet

Klíčová slova: termín, co znamená, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, pojem, přesný význam, co to je, popis, slovo, heslo, význam, lexikon, informace, slovník, Cloud, wiki, význam pojmu


Pojem Cloud je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cloud? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cloud computing je na internetu založený model vývoje a používání počítačových technologií. Lze ho také charakterizovat jako poskytování služeb či programů servery dostupnými z internetu s tím, že uživatelé k nim mohou přistupovat vzdáleně, kupř. pomocí webového prohlížeče nebo klienta elektronické pošty. Za předpokladu, že služba je placená, uživatelé neplatí za vlastní software, ale za jeho užití.

Linky na další online zdroje

Najít termín Cloud ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Cloud na Youtube

Vyhledat termín Cloud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Cloud ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Cloud na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cloud ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cloud například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Cloud? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cloud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cloud, odpověď na dotaz co je to Cloud?. Víte např. kdo to je Elton John? Znáte a víte kdo je Fanatik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Cloud hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?