Co je to?
Definice výrazu Cloud. Co znamená odborný pojem Cloud z kategorie Internet?

Co je Cloud? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Cloud?

Cloud (Cloud computing) je způsob vývoje a použití počítačových technologií založený na využití internetu. Programy a služby jsou uloženy na serverech na internetu a uživatelé je mohou použít odkudkoli. Přistupuje se k nim přes klienta aplikace nebo přes webový prohlížeč.
Služba je placená, uživatelé platí za používání software. Nabízeny jsou operační systémy pro prohlížeče, kancelářské aplikace, systémy pro distribuované výpočty a další. Díky cloudu může jedinec nebo firma výrazně snížit výdaje.


Co je to Cloud? Význam slova, termín, Definice výrazu Cloud. Co znamená odborný pojem Cloud z kategorie Internet?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Cloud? s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Cloud je v sekci internet

Klíčová slova: pojem, internet, wiki, co to je, přesný výraz, Cloud, význam pojmu, definice, definice pojmu, vysvětlení, heslo, odborné názvosloví, co je to Cloud?, internet, lexikon, přesný význam, popis, informace


Pojem Cloud je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cloud? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cloud computing je na internetu založený model vývoje a používání počítačových technologií. Lze ho také charakterizovat jako poskytování služeb či programů servery dostupnými z internetu s tím, že uživatelé k nim mohou přistupovat vzdáleně, kupř. pomocí webového prohlížeče nebo klienta elektronické pošty. Za předpokladu, že služba je placená, uživatelé neplatí za vlastní software, ale za jeho užití.

Další informace o pojmu Cloud hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Cloud ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Cloud na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cloud ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Cloud ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cloud ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Cloud ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cloud například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Cloud? resp. co označuje slovo Cloud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cloud, odpověď na dotaz co je to Cloud?. Víte např. kdo to je Pavel Bure? Znáte a víte kdo je Fanatik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je internet. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?