Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Co je to Libertarianismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Libertarianismus

Libertarianismus se používá jako pojmenování skupin, jejichž politické přesvědčení je založeno na odmítnutí jakéhokoli donucování a zastává politiku všeobecné svobody a aktivity prostřednictvím dobrovolné aktivity různých spolků a občanských sdružení. Jejich cílem je minimální ovlivňování společnosti ze strany státu, někdy až vyloučení státního řízení.
Libertarianismus je spojován s velmi silnou potřebou svobody bez vlivu politiky. Radikální zastánci těchto myšlenek mohou dospět až k anarchismu.


Co je to Libertarianismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Libertarianismus) můžete sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Libertarianismus patří do kategorie politika

Klíčová slova: politika, definice, odborné názvosloví, co znamená, odborný výraz, přesný výraz, Libertarianismus, popis, slovník, vysvětlení, názvosloví, heslo, terminologie, pojem, co je to Libertarianismus?, synonymum, politika, informace


Pojem Libertarianismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Libertarianismus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libertarianismus je označení pro skupinu politických ideologií, které odmítají donucování a naopak vyzdvihují politickou i obecnou svobodu a aktivitu skrze dobrovolná občanská sdružení či spolky. Dále se zasazují o společnost s minimálními zásahy státu nebo v krajních případech o společnost zcela bez státního zřízení.

Další informační zdroje o slovu Libertarianismus

Hledat výraz Libertarianismus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Libertarianismus na Youtube

Najít heslo Libertarianismus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libertarianismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Libertarianismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libertarianismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Libertarianismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Libertarianismus? resp. co znamená Libertarianismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libertarianismus, odpověď na dotaz co je to Libertarianismus?. Víte např. kdo to je Šejdíř? Znáte a víte kdo je Tomáš Holý? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.