Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Co je to Libertarianismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Libertarianismus?

Libertarianismus se používá jako pojmenování skupin, jejichž politické přesvědčení je založeno na odmítnutí jakéhokoli donucování a zastává politiku všeobecné svobody a aktivity prostřednictvím dobrovolné aktivity různých spolků a občanských sdružení. Jejich cílem je minimální ovlivňování společnosti ze strany státu, někdy až vyloučení státního řízení.
Libertarianismus je spojován s velmi silnou potřebou svobody bez vlivu politiky. Radikální zastánci těchto myšlenek mohou dospět až k anarchismu.


Co je to Libertarianismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Libertarianismus patří do sekce Politika

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, odborné názvosloví, termín, formulace, informace, Politika, odborný výraz, wiki, přesný význam, co to je, popis, terminus technicus, Libertarianismus, význam slova, terminologie, názvosloví, co je to Libertarianismus?


Pojem Libertarianismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Libertarianismus?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Libertarianismus je označení pro skupinu politických ideologií, které odmítají donucování a naopak vyzdvihují politickou i obecnou svobodu a aktivitu skrze dobrovolná občanská sdružení či spolky. Dále se zasazují o společnost s minimálními zásahy státu nebo v krajních případech o společnost zcela bez státního zřízení.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Libertarianismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Libertarianismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Libertarianismus na Youtube

Najít slovo Libertarianismus ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Libertarianismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libertarianismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Libertarianismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Libertarianismus? resp. co to je Libertarianismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libertarianismus, odpověď na dotaz co je to Libertarianismus?. Víte např. kdo to je Barbora Seemanová? Znáte a víte kdo je Petr Chmela? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.