Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Co je to Libertarianismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Libertarianismus?

Libertarianismus se používá jako pojmenování skupin, jejichž politické přesvědčení je založeno na odmítnutí jakéhokoli donucování a zastává politiku všeobecné svobody a aktivity prostřednictvím dobrovolné aktivity různých spolků a občanských sdružení. Jejich cílem je minimální ovlivňování společnosti ze strany státu, někdy až vyloučení státního řízení.
Libertarianismus je spojován s velmi silnou potřebou svobody bez vlivu politiky. Radikální zastánci těchto myšlenek mohou dospět až k anarchismu.


Co je to Libertarianismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Libertarianismus) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Libertarianismus patří do kategorie Politika

Klíčová slova: Libertarianismus, definice, přesný výraz, co je to Libertarianismus?, heslo, co znamená, terminus technicus, formulace, odborný výraz, přesný význam, popis, Politika, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, co to je


Pojem Libertarianismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Libertarianismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Libertarianismus je označení pro skupinu politických ideologií, které odmítají donucování a naopak vyzdvihují politickou i obecnou svobodu a aktivitu skrze dobrovolná občanská sdružení či spolky. Dále se zasazují o společnost s minimálními zásahy státu nebo v krajních případech o společnost zcela bez státního zřízení.

Více informací o pojmu Libertarianismus lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Libertarianismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Libertarianismus ve Wikislovníku

Najít slovo Libertarianismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Libertarianismus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Libertarianismus na Youtube

Najít termín Libertarianismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Libertarianismus například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Libertarianismus? resp. co označuje slovo Libertarianismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libertarianismus, odpověď na dotaz co je to Libertarianismus?. Víte např. kdo to je Wolverine? Znáte a víte kdo je Muezzin? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.