Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Co je to Libertarianismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Libertarianismus?

Libertarianismus se používá jako pojmenování skupin, jejichž politické přesvědčení je založeno na odmítnutí jakéhokoli donucování a zastává politiku všeobecné svobody a aktivity prostřednictvím dobrovolné aktivity různých spolků a občanských sdružení. Jejich cílem je minimální ovlivňování společnosti ze strany státu, někdy až vyloučení státního řízení.
Libertarianismus je spojován s velmi silnou potřebou svobody bez vlivu politiky. Radikální zastánci těchto myšlenek mohou dospět až k anarchismu.


Co je to Libertarianismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Libertarianismus? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Libertarianismus se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: informace, vysvětlení, Politika, význam pojmu, wiki, formulace, odborný výraz, lexikon, přesný význam, Libertarianismus, Politika, odborné názvosloví, co je to Libertarianismus?, přesný výraz, terminologie, význam, definice pojmu, heslo


Pojem Libertarianismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Libertarianismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libertarianismus je označení pro skupinu politických ideologií, které odmítají donucování a naopak vyzdvihují politickou i obecnou svobodu a aktivitu skrze dobrovolná občanská sdružení či spolky. Dále se zasazují o společnost s minimálními zásahy státu nebo v krajních případech o společnost zcela bez státního zřízení.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Libertarianismus ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Libertarianismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Libertarianismus na Youtube

Vyhledat heslo Libertarianismus ve Wikislovníku

Najít slovo Libertarianismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Libertarianismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Libertarianismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Libertarianismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Libertarianismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libertarianismus, odpověď na dotaz co je to Libertarianismus?. Víte např. kdo to je Pozér? Znáte a víte kdo je Muezzin? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.