Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Co je to Libertarianismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Libertarianismus?

Libertarianismus se používá jako pojmenování skupin, jejichž politické přesvědčení je založeno na odmítnutí jakéhokoli donucování a zastává politiku všeobecné svobody a aktivity prostřednictvím dobrovolné aktivity různých spolků a občanských sdružení. Jejich cílem je minimální ovlivňování společnosti ze strany státu, někdy až vyloučení státního řízení.
Libertarianismus je spojován s velmi silnou potřebou svobody bez vlivu politiky. Radikální zastánci těchto myšlenek mohou dospět až k anarchismu.


Co je to Libertarianismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libertarianismus. Co znamená odborný pojem Libertarianismus z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Libertarianismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, terminus technicus, slovo, přesný význam, přesný výraz, význam, slovník, definice, co je to Libertarianismus?, Politika, Politika, lexikon, význam slova, synonymum, termín, Libertarianismus, co to je


Pojem Libertarianismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Libertarianismus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Libertarianismus je označení pro skupinu politických ideologií, které odmítají donucování a naopak vyzdvihují politickou i obecnou svobodu a aktivitu skrze dobrovolná občanská sdružení či spolky. Dále se zasazují o společnost s minimálními zásahy státu nebo v krajních případech o společnost zcela bez státního zřízení.

Jiné informační zdroje o pojmu Libertarianismus

Hledat slovo Libertarianismus ve Wikizdrojích

Najít pojem Libertarianismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libertarianismus ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Libertarianismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Libertarianismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Libertarianismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Libertarianismus například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Libertarianismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Libertarianismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libertarianismus, odpověď na dotaz co je to Libertarianismus?. Víte např. kdo to je Hobit? Znáte a víte kdo je Separatista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.