Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alžírská káva. Co znamená pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Alžírská káva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Alžírská káva?

Alžírská káva, hovorově nazývaná alžír, se připravuje z kávy, vaječného likéru a šlehačky. Jako alžírskou kávu označují tento nápoj Češi a Slováci, jinde bývá nazýván eggnog latté, latté s vaječným likérem.
V našich zemích se pije celoročně, jinde, například v Anglii, je nápojem typickým pro Vánoce. Pro přípravu se používá vysoká sklenice, většinou s ouškem. Základem je tzv. prodloužené espresso, na dno se nalévá vaječný koňak a na vrchu je dostatečná porce pravé šlehačky. Tato káva pravděpodobně pochází z kávy vídeňské, do které byl přidán vaječný koňak. Jednoduchou domácí alternativou přípravy je nalít koňak do sklenice, pak opatrně přilít kávu a nastříkat domácí šlehačku.


Co je to Alžírská káva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alžírská káva. Co znamená pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Alžírská káva doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Alžírská káva se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, slovo, význam slova, význam pojmu, co znamená, heslo, Nápoje, definice pojmu, terminus technicus, popis, synonymum, lexikon, formulace, wiki, názvosloví, význam, vysvětlení


Pojem Alžírská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alžírská káva? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Alžírská káva či lidově jen alžír je kávový nápoj připravovaný z kávy, šlehačky a vaječného likéru. Pod tímto názvem je nápoj známý v Česku a na Slovensku. V zahraničí se označuje eggnog latté. V anglicky mluvících zemích se připravuje zejména na Vánoce.

Vaječný likér

Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Alžírská káva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Alžírská káva na Google.cz

Hledat slovo Alžírská káva ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Alžírská káva na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alžírská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Alžírská káva ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžírská káva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Alžírská káva? resp. jaký je význam pojmu Alžírská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alžírská káva, odpověď na dotaz co je to Alžírská káva?. Víte např. kdo to je Jitka Molavcová? Znáte a víte kdo je Skvoter? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?