Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alžírská káva. Co znamená pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Alžírská káva? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Alžírská káva?

Alžírská káva, hovorově nazývaná alžír, se připravuje z kávy, vaječného likéru a šlehačky. Jako alžírskou kávu označují tento nápoj Češi a Slováci, jinde bývá nazýván eggnog latté, latté s vaječným likérem.
V našich zemích se pije celoročně, jinde, například v Anglii, je nápojem typickým pro Vánoce. Pro přípravu se používá vysoká sklenice, většinou s ouškem. Základem je tzv. prodloužené espresso, na dno se nalévá vaječný koňak a na vrchu je dostatečná porce pravé šlehačky. Tato káva pravděpodobně pochází z kávy vídeňské, do které byl přidán vaječný koňak. Jednoduchou domácí alternativou přípravy je nalít koňak do sklenice, pak opatrně přilít kávu a nastříkat domácí šlehačku.


Co je to Alžírská káva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alžírská káva. Co znamená pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Alžírská káva patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, lexikon, co znamená, termín, význam pojmu, vysvětlení, Alžírská káva, definice, význam slova, synonymum, slovník, odborné názvosloví, heslo, slovo, názvosloví, terminus technicus, Nápoje


Pojem Alžírská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alžírská káva? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alžírská káva či lidově jen alžír je kávový nápoj připravovaný z kávy, šlehačky a vaječného likéru. Pod tímto názvem je nápoj známý v Česku a na Slovensku. V zahraničí se označuje eggnog latté. V anglicky mluvících zemích se připravuje zejména na Vánoce.

Vaječný likér

Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Alžírská káva zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Alžírská káva ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Alžírská káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Alžírská káva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Alžírská káva na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alžírská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Alžírská káva ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžírská káva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alžírská káva? resp. co znamená Alžírská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alžírská káva, odpověď na dotaz co je to Alžírská káva?. Víte např. kdo to je Tomio Okamura? Znáte a víte kdo je Jan Macháček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?