Co je to?
Definice výrazu, termínu Alžírská káva. Co znamená odborný pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Alžírská káva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alžírská káva

Alžírská káva, hovorově nazývaná alžír, se připravuje z kávy, vaječného likéru a šlehačky. Jako alžírskou kávu označují tento nápoj Češi a Slováci, jinde bývá nazýván eggnog latté, latté s vaječným likérem.
V našich zemích se pije celoročně, jinde, například v Anglii, je nápojem typickým pro Vánoce. Pro přípravu se používá vysoká sklenice, většinou s ouškem. Základem je tzv. prodloužené espresso, na dno se nalévá vaječný koňak a na vrchu je dostatečná porce pravé šlehačky. Tato káva pravděpodobně pochází z kávy vídeňské, do které byl přidán vaječný koňak. Jednoduchou domácí alternativou přípravy je nalít koňak do sklenice, pak opatrně přilít kávu a nastříkat domácí šlehačku.


Co je to Alžírská káva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Alžírská káva. Co znamená odborný pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Alžírská káva patří do sekce nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, definice pojmu, odborné názvosloví, pojem, názvosloví, nápoje, odborný výraz, wiki, informace, význam slova, přesný význam, terminus technicus, slovník, význam, formulace, lexikon, popis


Pojem Alžírská káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Alžírská káva?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Alžírská káva či lidově jen alžír je kávový nápoj připravovaný z kávy, šlehačky a vaječného likéru. Pod tímto názvem je nápoj známý v Česku a na Slovensku. V zahraničí se označuje eggnog latté. V anglicky mluvících zemích se připravuje zejména na Vánoce.

Vaječný likér

Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Alžírská káva zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Alžírská káva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Alžírská káva ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Alžírská káva ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alžírská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Alžírská káva na Youtube

Najít termín Alžírská káva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžírská káva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Alžírská káva? resp. co přesně označuje termín Alžírská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alžírská káva, odpověď na dotaz co je to Alžírská káva?. Víte např. kdo to je Ed Sheeran? Znáte a víte kdo je Paracelsus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Alžírská káva i jinde než v sekci než v nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?