Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alžírská káva. Co znamená pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Alžírská káva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Alžírská káva?

Alžírská káva, hovorově nazývaná alžír, se připravuje z kávy, vaječného likéru a šlehačky. Jako alžírskou kávu označují tento nápoj Češi a Slováci, jinde bývá nazýván eggnog latté, latté s vaječným likérem.
V našich zemích se pije celoročně, jinde, například v Anglii, je nápojem typickým pro Vánoce. Pro přípravu se používá vysoká sklenice, většinou s ouškem. Základem je tzv. prodloužené espresso, na dno se nalévá vaječný koňak a na vrchu je dostatečná porce pravé šlehačky. Tato káva pravděpodobně pochází z kávy vídeňské, do které byl přidán vaječný koňak. Jednoduchou domácí alternativou přípravy je nalít koňak do sklenice, pak opatrně přilít kávu a nastříkat domácí šlehačku.


Co je to Alžírská káva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alžírská káva. Co znamená pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alžírská káva se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: názvosloví, co to je, Nápoje, odborný výraz, heslo, význam slova, přesný význam, popis, definice pojmu, termín, synonymum, slovník, terminologie, definice, Alžírská káva, co znamená, odborné názvosloví, co je to Alžírská káva?


Pojem Alžírská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alžírská káva? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Alžírská káva či lidově jen alžír je kávový nápoj připravovaný z kávy, šlehačky a vaječného likéru. Pod tímto názvem je nápoj známý v Česku a na Slovensku. V zahraničí se označuje eggnog latté. V anglicky mluvících zemích se připravuje zejména na Vánoce.

Vaječný likér

Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Alžírská káva v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alžírská káva ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Alžírská káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Alžírská káva ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Alžírská káva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Alžírská káva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Alžírská káva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžírská káva například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Alžírská káva? resp. jaký je přesný význam slova Alžírská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alžírská káva, odpověď na dotaz co je to Alžírská káva?. Víte např. kdo to je Christoph Waltz? Znáte a víte kdo je Jan Macháček? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Alžírská káva hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?