Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alžírská káva. Co znamená pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Alžírská káva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alžírská káva

Alžírská káva, hovorově nazývaná alžír, se připravuje z kávy, vaječného likéru a šlehačky. Jako alžírskou kávu označují tento nápoj Češi a Slováci, jinde bývá nazýván eggnog latté, latté s vaječným likérem.
V našich zemích se pije celoročně, jinde, například v Anglii, je nápojem typickým pro Vánoce. Pro přípravu se používá vysoká sklenice, většinou s ouškem. Základem je tzv. prodloužené espresso, na dno se nalévá vaječný koňak a na vrchu je dostatečná porce pravé šlehačky. Tato káva pravděpodobně pochází z kávy vídeňské, do které byl přidán vaječný koňak. Jednoduchou domácí alternativou přípravy je nalít koňak do sklenice, pak opatrně přilít kávu a nastříkat domácí šlehačku.


Co je to Alžírská káva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alžírská káva. Co znamená pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Alžírská káva s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alžírská káva je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, terminus technicus, odborné názvosloví, lexikon, co je to Alžírská káva?, definice, synonymum, slovo, wiki, terminologie, pojem, co to je, popis, definice pojmu, Nápoje, Nápoje, názvosloví


Pojem Alžírská káva je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alžírská káva? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alžírská káva či lidově jen alžír je kávový nápoj připravovaný z kávy, šlehačky a vaječného likéru. Pod tímto názvem je nápoj známý v Česku a na Slovensku. V zahraničí se označuje eggnog latté. V anglicky mluvících zemích se připravuje zejména na Vánoce.

Vaječný likér

Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Alžírská káva

Zkusit najít výraz Alžírská káva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alžírská káva ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Alžírská káva na Youtube

Zkusit najít termín Alžírská káva ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Alžírská káva ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alžírská káva ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžírská káva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Alžírská káva? resp. co znamená výraz Alžírská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alžírská káva, odpověď na dotaz co je to Alžírská káva?. Víte např. kdo to je Hejhula? Znáte a víte kdo je Skvoter? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?