Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alžírská káva. Co znamená odborný pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Co je to Alžírská káva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Alžírská káva

Alžírská káva, hovorově nazývaná alžír, se připravuje z kávy, vaječného likéru a šlehačky. Jako alžírskou kávu označují tento nápoj Češi a Slováci, jinde bývá nazýván eggnog latté, latté s vaječným likérem.
V našich zemích se pije celoročně, jinde, například v Anglii, je nápojem typickým pro Vánoce. Pro přípravu se používá vysoká sklenice, většinou s ouškem. Základem je tzv. prodloužené espresso, na dno se nalévá vaječný koňak a na vrchu je dostatečná porce pravé šlehačky. Tato káva pravděpodobně pochází z kávy vídeňské, do které byl přidán vaječný koňak. Jednoduchou domácí alternativou přípravy je nalít koňak do sklenice, pak opatrně přilít kávu a nastříkat domácí šlehačku.


Co je to Alžírská káva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alžírská káva. Co znamená odborný pojem Alžírská káva z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alžírská káva s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Alžírská káva se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, popis, nápoje, přesný význam, význam slova, definice, Alžírská káva, termín, terminus technicus, co znamená, vysvětlení, informace, odborné názvosloví, názvosloví, pojem, slovo, terminologie, co je to Alžírská káva?


Pojem Alžírská káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Alžírská káva?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alžírská káva či lidově jen alžír je kávový nápoj připravovaný z kávy, šlehačky a vaječného likéru. Pod tímto názvem je nápoj známý v Česku a na Slovensku. V zahraničí se označuje eggnog latté. V anglicky mluvících zemích se připravuje zejména na Vánoce.

Vaječný likér

Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Důležitou složkou alžírské kávy je vaječný likér. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Alžírská káva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Alžírská káva ve Wikislovníku

Najít výraz Alžírská káva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Alžírská káva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Alžírská káva na Google.cz

Hledat videa s názvem Alžírská káva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžírská káva například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alžírská káva? resp. co označuje slovo Alžírská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alžírská káva, odpověď na dotaz co je to Alžírská káva?. Víte např. kdo to je Michaela Ochotská? Znáte a víte kdo je Pavla Beretová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?