Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kontuze. Co znamená pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Co je to Kontuze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kontuze?

Kontuze je označení pro pohmoždění hlavy nebo mozku. Je způsobena silou vyšší intenzity než ta, která je příčinou otřesu.
Vyznačuje se delší poruchou vědomí, která má větší rozsah a trvá déle, což se prokazuje EEG vyšetřením. Mění se i zornice, může docházet k epileptickým záchvatům a afázii. Stoupá nitrolebeční tlak, protože se zvětšuje mozkový otok. Při kontuzi může dojít i ke krvácení.


Co je to Kontuze? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kontuze. Co znamená pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Kontuze sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kontuze je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, význam slova, terminologie, význam, termín, co to je, co znamená, Kontuze, terminus technicus, přesný význam, Lékařství, odborné názvosloví, popis, názvosloví, vysvětlení, formulace, heslo, slovník


Pojem Kontuze je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít výraz Kontuze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Kontuze ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Kontuze ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kontuze na Google.cz

Najít pojem Kontuze ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Kontuze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontuze například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kontuze? resp. co znamená výraz Kontuze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontuze, odpověď na dotaz co je to Kontuze?. Víte např. kdo to je Ječmínek? Znáte a víte kdo je Držgrešle? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.