Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kontuze. Co znamená pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Co je to Kontuze? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kontuze

Kontuze je označení pro pohmoždění hlavy nebo mozku. Je způsobena silou vyšší intenzity než ta, která je příčinou otřesu.
Vyznačuje se delší poruchou vědomí, která má větší rozsah a trvá déle, což se prokazuje EEG vyšetřením. Mění se i zornice, může docházet k epileptickým záchvatům a afázii. Stoupá nitrolebeční tlak, protože se zvětšuje mozkový otok. Při kontuzi může dojít i ke krvácení.


Co je to Kontuze? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kontuze. Co znamená pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kontuze patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Kontuze?, synonymum, slovo, terminus technicus, odborný výraz, přesný výraz, Kontuze, přesný význam, pojem, význam slova, lexikon, význam pojmu, co znamená, co to je, slovník, názvosloví, Lékařství


Pojem Kontuze je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontuze ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Kontuze ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontuze ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kontuze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kontuze na Youtube

Zkusit najít pojem Kontuze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontuze například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kontuze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kontuze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontuze, odpověď na dotaz co je to Kontuze?. Víte např. kdo to je William Shakespeare? Znáte a víte kdo je Ennio Morricone? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.