Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontuze. Co znamená odborný pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Co je to Kontuze? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kontuze

Kontuze je označení pro pohmoždění hlavy nebo mozku. Je způsobena silou vyšší intenzity než ta, která je příčinou otřesu.
Vyznačuje se delší poruchou vědomí, která má větší rozsah a trvá déle, což se prokazuje EEG vyšetřením. Mění se i zornice, může docházet k epileptickým záchvatům a afázii. Stoupá nitrolebeční tlak, protože se zvětšuje mozkový otok. Při kontuzi může dojít i ke krvácení.


Co je to Kontuze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontuze. Co znamená odborný pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Kontuze se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: heslo, slovo, popis, synonymum, názvosloví, terminologie, co znamená, co to je, odborný výraz, význam slova, přesný význam, význam, informace, význam pojmu, pojem, terminus technicus, definice, přesný výraz


Pojem Kontuze je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Kontuze na Youtube

Najít výraz Kontuze ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Kontuze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kontuze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontuze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Kontuze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontuze například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Kontuze? resp. jaký je přesný význam slova Kontuze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontuze, odpověď na dotaz co je to Kontuze?. Víte např. kdo to je Otto Skorzeny? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.