Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontuze. Co znamená odborný pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Co je to Kontuze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kontuze?

Kontuze je označení pro pohmoždění hlavy nebo mozku. Je způsobena silou vyšší intenzity než ta, která je příčinou otřesu.
Vyznačuje se delší poruchou vědomí, která má větší rozsah a trvá déle, což se prokazuje EEG vyšetřením. Mění se i zornice, může docházet k epileptickým záchvatům a afázii. Stoupá nitrolebeční tlak, protože se zvětšuje mozkový otok. Při kontuzi může dojít i ke krvácení.


Co je to Kontuze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontuze. Co znamená odborný pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kontuze s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kontuze se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný význam, formulace, heslo, význam pojmu, význam slova, termín, lékařství, slovník, synonymum, terminus technicus, co je to Kontuze?, definice, definice pojmu, co to je, vysvětlení, wiki, přesný výraz, lékařství


Pojem Kontuze je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontuze ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Kontuze ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Kontuze ve Wikipedii

Najít pojem Kontuze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Kontuze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kontuze na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontuze například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kontuze? resp. jaký je přesný význam slova Kontuze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontuze, odpověď na dotaz co je to Kontuze?. Víte např. kdo to je Steve Yzerman? Znáte a víte kdo je Karel I? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.