Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kontuze. Co znamená pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Co je to Kontuze? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kontuze

Kontuze je označení pro pohmoždění hlavy nebo mozku. Je způsobena silou vyšší intenzity než ta, která je příčinou otřesu.
Vyznačuje se delší poruchou vědomí, která má větší rozsah a trvá déle, což se prokazuje EEG vyšetřením. Mění se i zornice, může docházet k epileptickým záchvatům a afázii. Stoupá nitrolebeční tlak, protože se zvětšuje mozkový otok. Při kontuzi může dojít i ke krvácení.


Co je to Kontuze? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kontuze. Co znamená pojem Kontuze z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kontuze doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kontuze se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, význam, popis, terminologie, Kontuze, heslo, formulace, pojem, slovník, lexikon, terminus technicus, Lékařství, význam pojmu, odborné názvosloví, informace, Lékařství, definice


Pojem Kontuze je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Kontuze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Kontuze na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontuze ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Kontuze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kontuze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kontuze na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontuze například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kontuze? resp. jaká je definice slova Kontuze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontuze, odpověď na dotaz co je to Kontuze?. Víte např. kdo to je Jimmy Carter? Znáte a víte kdo je Ennio Morricone? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.