Co je to?
Odborný výraz, definice slova URL adresa. Co znamená slovo URL adresa z kategorie Internet?

Co je URL adresa? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu URL adresa

URL adresa je zkratka ze slov Uniform Resource Locator. Jedná se o soubor znaků, používaný pro identifikaci toho, kde jsou informace na internetu přesně umístěny. Jde tedy o definici doménové adresy serveru, o to, kde a jak je umístěn zdroj na server a protokol. Základní tvar URL adresy je protokol://server. doména druhého řádu.generická doména:port/umístění na serveru?formulářová data#kotva. Některá z těchto polí povinná nejsou, mohou být již předdefinovaná nebo nemají pro využití význam. Kompletní URL adresa se nazývá absolutní, pokud je něco vynecháno, jde o URL relativní.
Podle podoby URL adresy je pak u webu vyšší nebo nižší hodnota popularity u uživatelů. Z tohoto důvodu by URL měla být o nejkratší a v zapamatovatelné podobě. Je také vhodné, aby obsahovala klíčová slova nebo jejich části, což přispívá ke zvýšení optimalizace webu pro vyhledávače, které právě s klíčovými slovy pracují.


Co je to URL adresa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova URL adresa. Co znamená slovo URL adresa z kategorie Internet?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz URL adresa patří do kategorie internet

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, URL adresa, přesný výraz, pojem, wiki, vysvětlení, definice, synonymum, termín, formulace, co to je, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, internet, co je to URL adresa?, lexikon


Pojem URL adresa je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Hledejte pojem URL adresa v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo URL adresa ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem URL adresa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo URL adresa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz URL adresa ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem URL adresa na Google.cz

Vyhledat pojem URL adresa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo URL adresa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu URL adresa? resp. jaká je definice termínu URL adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu URL adresa, odpověď na dotaz co je to URL adresa?. Víte např. kdo to je David Borek? Znáte a víte kdo je Barbora Tachecí? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.