Co je to?
Výraz, termín, definice slova URL adresa. Co znamená odborný pojem URL adresa z kategorie Internet?

Co je to URL adresa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu URL adresa

URL adresa je zkratka ze slov Uniform Resource Locator. Jedná se o soubor znaků, používaný pro identifikaci toho, kde jsou informace na internetu přesně umístěny. Jde tedy o definici doménové adresy serveru, o to, kde a jak je umístěn zdroj na server a protokol. Základní tvar URL adresy je protokol://server. doména druhého řádu.generická doména:port/umístění na serveru?formulářová data#kotva. Některá z těchto polí povinná nejsou, mohou být již předdefinovaná nebo nemají pro využití význam. Kompletní URL adresa se nazývá absolutní, pokud je něco vynecháno, jde o URL relativní.
Podle podoby URL adresy je pak u webu vyšší nebo nižší hodnota popularity u uživatelů. Z tohoto důvodu by URL měla být o nejkratší a v zapamatovatelné podobě. Je také vhodné, aby obsahovala klíčová slova nebo jejich části, což přispívá ke zvýšení optimalizace webu pro vyhledávače, které právě s klíčovými slovy pracují.


Co je to URL adresa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova URL adresa. Co znamená odborný pojem URL adresa z kategorie Internet?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu URL adresa? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo URL adresa je v kategorii internet

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, co je to URL adresa?, internet, co to je, terminus technicus, popis, terminologie, definice pojmu, názvosloví, internet, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, význam, definice, URL adresa, termín


Pojem URL adresa je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem URL adresa na Youtube

Najít termín URL adresa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo URL adresa ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo URL adresa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz URL adresa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem URL adresa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo URL adresa například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova URL adresa? resp. co se skrývá pod slovem URL adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu URL adresa, odpověď na dotaz co je to URL adresa?. Víte např. kdo to je Sebevrah? Znáte a víte kdo je Developer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.