Co je to?
Definice výrazu, termínu Parkinsonova nemoc. Co znamená odborný pojem Parkinsonova nemoc z kategorie Nemoce?

Co je Parkinsonova nemoc?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Parkinsonova nemoc?

Parkinsonova nemoc je název pro chronické neurodegenerativní onemocnění nervového systému, které postihuje pohybový systém. Byla pojmenována podle britského lékaře Jamese Parkinsona, který poprvé podrobně popsal její příznaky v roce 1817. Toto onemocnění postihuje především neurony produkující neurotransmiter dopamin v určité části mozku. Nedostatek dopaminu vede k problémům s kontrolou pohybu. Jedním z nejznámějších příznaků Parkinsonovy nemoci je třes rukou, paží, nohou nebo obličejových svalů. Třes je nejvýraznější v klidu a může se zlepšit při pohybu. Postižení lidé mohou mít pocit, že mají svaly velmi napjaté, což může způsobit bolest nebo nepohodlí. Pacienti s Parkinsonovou nemocí mohou mít potíže začít s pohybem, zvláště pokud déle odpočívali, a celkově se mohou obtížně pohybovat. Osoby s Parkinsonovou nemocí bývají nestabilní a hrozí jim riziko pádů. Většinou zvládnou jen krátké kroky, a mají také problémy s otáčením.
Kromě těchto hlavních příznaků se vyskytují i další příznaky, jako je narušený spánek, deprese, úzkost, problémy s řečí a písmem, a také problémy s pamětí. Příčina Parkinsonovy nemoci není zcela jasná, ačkoli předpokládá, že svou roli mohou hrát genetika a stárnutí. Léčba Parkinsonovy nemoci zahrnuje symptomatickou terapii zaměřenou na zlepšení kvality života pacientů. To může znamenat léky, fyzioterapii, logopedii a v některých případech chirurgické zásahy, jako je například hluboká mozková stimulace.


Co je to Parkinsonova nemoc? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Parkinsonova nemoc. Co znamená odborný pojem Parkinsonova nemoc z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Parkinsonova nemoc je v kategorii nemoce

Klíčová slova: co znamená, pojem, Parkinsonova nemoc, co to je, význam slova, slovo, vysvětlení, odborný výraz, nemoce, synonymum, popis, nemoce, význam, co je to Parkinsonova nemoc?, definice, přesný význam, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Parkinsonova nemoc je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Parkinsonova nemoc na Youtube

Hledat slovo Parkinsonova nemoc ve Wikipedii

Hledat frázi Parkinsonova nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Parkinsonova nemoc ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Parkinsonova nemoc na Google obrázcích

Zkusit najít Parkinsonova nemoc ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Parkinsonova nemoc například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Parkinsonova nemoc? resp. co přesně znamená slovo Parkinsonova nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parkinsonova nemoc, odpověď na dotaz co je to Parkinsonova nemoc?. Víte např. kdo to je Josef Somr? Znáte a víte kdo je Venus Williams? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Uspávání pacienta, parkinsonova nemoc, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..