Co je to?
Výraz, termín, definice slova Infinitiv. Co znamená odborný pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Co je to Infinitiv? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Infinitiv

Neurčitý způsob slovesa, jenž se nečasuje. Většinou bývá sloveso v tomto tvaru uváděno ve slovnících, takže se v podstatě jedná o základní tvar. Každý jazyk má svá specifika a platí to samozřejmě i u infinitivu. V některých jazycích se infinitiv nepoužívá vůbec, zatímco jinde ho mají více druhů. V českém jazyce je infinitiv snadno rozpoznatelný díky koncovce.


Co je to Infinitiv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Infinitiv. Co znamená odborný pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Infinitiv s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Infinitiv se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, formulace, pojem, lexikon, definice, slovo, názvosloví, Infinitiv, význam, termín, heslo, vysvětlení, Český jazyk, terminologie, informace, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Infinitiv? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infinitiv (také neurčitek) je neurčitý tvar slovesa, který nevyjadřuje osobu, číslo, způsob ani čas. Často se pokládá za základní (reprezentativní) tvar slovesa, který je uváděn ve slovnících.
Některé jazyky, jako např. arabština, bulharština, makedonština a moderní řečtina, infinitiv nemají, a musejí ho tedy vyjadřovat opisně.

Pro více informací o heslu Infinitiv zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infinitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Infinitiv na Google.cz

Hledat pojem Infinitiv ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infinitiv ve Wikimedia Commons

Najít výraz Infinitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Infinitiv na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Infinitiv například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Infinitiv? resp. co je to Infinitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infinitiv, odpověď na dotaz co je to Infinitiv?. Víte např. kdo to je Manipulátor? Znáte a víte kdo je Jirchář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.