Co je to?
Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Co je to Infinitiv? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Infinitiv

Neurčitý způsob slovesa, jenž se nečasuje. Většinou bývá sloveso v tomto tvaru uváděno ve slovnících, takže se v podstatě jedná o základní tvar. Každý jazyk má svá specifika a platí to samozřejmě i u infinitivu. V některých jazycích se infinitiv nepoužívá vůbec, zatímco jinde ho mají více druhů. V českém jazyce je infinitiv snadno rozpoznatelný díky koncovce.


Co je to Infinitiv? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Infinitiv s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, informace, terminologie, synonymum, odborný výraz, Český jazyk, popis, význam slova, Český jazyk, co je to Infinitiv?, slovo, heslo, Infinitiv, lexikon, přesný výraz, formulace, slovník


Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Infinitiv? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infinitiv (také neurčitek) je neurčitý tvar slovesa, který nevyjadřuje osobu, číslo, způsob ani čas. Často se pokládá za základní (reprezentativní) tvar slovesa, který je uváděn ve slovnících.
Některé jazyky, jako např. arabština, bulharština, makedonština a moderní řečtina, infinitiv nemají, a musejí ho tedy vyjadřovat opisně.

Další informační zdroje o slovu Infinitiv

Vyhledat pojem Infinitiv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Infinitiv ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Infinitiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Infinitiv ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infinitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Infinitiv ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Infinitiv například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Infinitiv? resp. co přesně znamená slovo Infinitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infinitiv, odpověď na dotaz co je to Infinitiv?. Víte např. kdo to je Publicista? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.