Co je to?
Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Co je to Infinitiv? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Infinitiv

Neurčitý způsob slovesa, jenž se nečasuje. Většinou bývá sloveso v tomto tvaru uváděno ve slovnících, takže se v podstatě jedná o základní tvar. Každý jazyk má svá specifika a platí to samozřejmě i u infinitivu. V některých jazycích se infinitiv nepoužívá vůbec, zatímco jinde ho mají více druhů. V českém jazyce je infinitiv snadno rozpoznatelný díky koncovce.


Co je to Infinitiv? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Infinitiv patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: terminologie, co znamená, význam pojmu, synonymum, slovník, vysvětlení, význam, lexikon, názvosloví, slovo, wiki, co je to Infinitiv?, Infinitiv, přesný význam, odborné názvosloví, heslo, popis, informace


Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Infinitiv? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Infinitiv (také neurčitek) je neurčitý tvar slovesa, který nevyjadřuje osobu, číslo, způsob ani čas. Často se pokládá za základní (reprezentativní) tvar slovesa, který je uváděn ve slovnících.
Některé jazyky, jako např. arabština, bulharština, makedonština a moderní řečtina, infinitiv nemají, a musejí ho tedy vyjadřovat opisně.

Další informační zdroje o slovu Infinitiv

Vyhledat termín Infinitiv na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infinitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Infinitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Infinitiv ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Infinitiv na Youtube

Hledat termín Infinitiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Infinitiv například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Infinitiv? resp. jaký je význam pojmu Infinitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infinitiv, odpověď na dotaz co je to Infinitiv?. Víte např. kdo to je Isaac Newton? Znáte a víte kdo je Jirchář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.