Co je to?
Výraz, termín, definice slova Infinitiv. Co znamená odborný pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Co je to Infinitiv? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Infinitiv

Neurčitý způsob slovesa, jenž se nečasuje. Většinou bývá sloveso v tomto tvaru uváděno ve slovnících, takže se v podstatě jedná o základní tvar. Každý jazyk má svá specifika a platí to samozřejmě i u infinitivu. V některých jazycích se infinitiv nepoužívá vůbec, zatímco jinde ho mají více druhů. V českém jazyce je infinitiv snadno rozpoznatelný díky koncovce.


Co je to Infinitiv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Infinitiv. Co znamená odborný pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Infinitiv s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Infinitiv patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: slovo, význam slova, pojem, co je to Infinitiv?, heslo, Český jazyk, slovník, odborné názvosloví, lexikon, Infinitiv, názvosloví, co to je, přesný výraz, formulace, definice pojmu, popis, termín, význam


Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Infinitiv? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infinitiv (také neurčitek) je neurčitý tvar slovesa, který nevyjadřuje osobu, číslo, způsob ani čas. Často se pokládá za základní (reprezentativní) tvar slovesa, který je uváděn ve slovnících.
Některé jazyky, jako např. arabština, bulharština, makedonština a moderní řečtina, infinitiv nemají, a musejí ho tedy vyjadřovat opisně.

Další zdroje informací o slovu Infinitiv

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infinitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Infinitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Infinitiv na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infinitiv ve Wikimedia Commons

Hledat termín Infinitiv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Infinitiv ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Infinitiv například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Infinitiv? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Infinitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infinitiv, odpověď na dotaz co je to Infinitiv?. Víte např. kdo to je Puškař? Znáte a víte kdo je Jirchář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.