Co je to?
Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Co je to Infinitiv? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Infinitiv

Neurčitý způsob slovesa, jenž se nečasuje. Většinou bývá sloveso v tomto tvaru uváděno ve slovnících, takže se v podstatě jedná o základní tvar. Každý jazyk má svá specifika a platí to samozřejmě i u infinitivu. V některých jazycích se infinitiv nepoužívá vůbec, zatímco jinde ho mají více druhů. V českém jazyce je infinitiv snadno rozpoznatelný díky koncovce.


Co je to Infinitiv? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Infinitiv? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, heslo, co znamená, popis, názvosloví, terminologie, wiki, vysvětlení, synonymum, význam slova, odborné názvosloví, co je to Infinitiv?, terminus technicus, formulace, Český jazyk, slovník, lexikon


Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Infinitiv?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infinitiv (také neurčitek) je neurčitý tvar slovesa, který nevyjadřuje osobu, číslo, způsob ani čas. Často se pokládá za základní (reprezentativní) tvar slovesa, který je uváděn ve slovnících.
Některé jazyky, jako např. arabština, bulharština, makedonština a moderní řečtina, infinitiv nemají, a musejí ho tedy vyjadřovat opisně.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Infinitiv na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infinitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Infinitiv na Youtube

Zkusit najít heslo Infinitiv ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infinitiv ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Infinitiv ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Infinitiv například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Infinitiv? resp. jaký je přesný význam slova Infinitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infinitiv, odpověď na dotaz co je to Infinitiv?. Víte např. kdo to je Natalia Oreiro? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Infinitiv hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.