Co je to?
Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Co je to Infinitiv? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Infinitiv

Neurčitý způsob slovesa, jenž se nečasuje. Většinou bývá sloveso v tomto tvaru uváděno ve slovnících, takže se v podstatě jedná o základní tvar. Každý jazyk má svá specifika a platí to samozřejmě i u infinitivu. V některých jazycích se infinitiv nepoužívá vůbec, zatímco jinde ho mají více druhů. V českém jazyce je infinitiv snadno rozpoznatelný díky koncovce.


Co je to Infinitiv? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Infinitiv sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Infinitiv je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, formulace, informace, přesný výraz, definice, vysvětlení, pojem, Infinitiv, slovo, slovník, popis, odborný výraz, názvosloví, synonymum, význam pojmu, termín


Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Infinitiv?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infinitiv (také neurčitek) je neurčitý tvar slovesa, který nevyjadřuje osobu, číslo, způsob ani čas. Často se pokládá za základní (reprezentativní) tvar slovesa, který je uváděn ve slovnících.
Některé jazyky, jako např. arabština, bulharština, makedonština a moderní řečtina, infinitiv nemají, a musejí ho tedy vyjadřovat opisně.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Infinitiv ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Infinitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Infinitiv ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Infinitiv ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Infinitiv na Google.cz

Vyhledat heslo Infinitiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Infinitiv například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Infinitiv? resp. co znamená Infinitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infinitiv, odpověď na dotaz co je to Infinitiv?. Víte např. kdo to je Valkýra? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.