Co je to?
Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Co je to Infinitiv? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Infinitiv

Neurčitý způsob slovesa, jenž se nečasuje. Většinou bývá sloveso v tomto tvaru uváděno ve slovnících, takže se v podstatě jedná o základní tvar. Každý jazyk má svá specifika a platí to samozřejmě i u infinitivu. V některých jazycích se infinitiv nepoužívá vůbec, zatímco jinde ho mají více druhů. V českém jazyce je infinitiv snadno rozpoznatelný díky koncovce.


Co je to Infinitiv? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Infinitiv? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Infinitiv se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co znamená, pojem, význam pojmu, termín, slovník, přesný význam, vysvětlení, co to je, Český jazyk, terminologie, co je to Infinitiv?, slovo, lexikon, synonymum, Český jazyk, názvosloví, význam slova, význam


Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Infinitiv?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infinitiv (také neurčitek) je neurčitý tvar slovesa, který nevyjadřuje osobu, číslo, způsob ani čas. Často se pokládá za základní (reprezentativní) tvar slovesa, který je uváděn ve slovnících.
Některé jazyky, jako např. arabština, bulharština, makedonština a moderní řečtina, infinitiv nemají, a musejí ho tedy vyjadřovat opisně.

Více informací o pojmu Infinitiv lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infinitiv ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Infinitiv ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Infinitiv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Infinitiv ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Infinitiv ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infinitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Infinitiv například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Infinitiv? resp. jaký je význam pojmu Infinitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infinitiv, odpověď na dotaz co je to Infinitiv?. Víte např. kdo to je Matt Groening? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.