Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Co to je Infinitiv? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Infinitiv

Neurčitý způsob slovesa, jenž se nečasuje. Většinou bývá sloveso v tomto tvaru uváděno ve slovnících, takže se v podstatě jedná o základní tvar. Každý jazyk má svá specifika a platí to samozřejmě i u infinitivu. V některých jazycích se infinitiv nepoužívá vůbec, zatímco jinde ho mají více druhů. V českém jazyce je infinitiv snadno rozpoznatelný díky koncovce.


Co je to Infinitiv? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Infinitiv. Co znamená pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Infinitiv můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Infinitiv je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník, Český jazyk, vysvětlení, termín, význam, co je to Infinitiv?, popis, heslo, Infinitiv, definice, formulace, terminus technicus, Český jazyk, pojem, terminologie


Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Infinitiv? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infinitiv (také neurčitek) je neurčitý tvar slovesa, který nevyjadřuje osobu, číslo, způsob ani čas. Často se pokládá za základní (reprezentativní) tvar slovesa, který je uváděn ve slovnících.
Některé jazyky, jako např. arabština, bulharština, makedonština a moderní řečtina, infinitiv nemají, a musejí ho tedy vyjadřovat opisně.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Infinitiv ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Infinitiv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infinitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Infinitiv na Google.cz

Hledat pojem Infinitiv ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Infinitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Infinitiv například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Infinitiv? resp. co je to Infinitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infinitiv, odpověď na dotaz co je to Infinitiv?. Víte např. kdo to je Dan Horyna? Znáte a víte kdo je Hokynář? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Infinitiv i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.