Co je to?
Definice výrazu, termínu Infinitiv. Co znamená odborný pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Co je Infinitiv? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Infinitiv?

Neurčitý způsob slovesa, jenž se nečasuje. Většinou bývá sloveso v tomto tvaru uváděno ve slovnících, takže se v podstatě jedná o základní tvar. Každý jazyk má svá specifika a platí to samozřejmě i u infinitivu. V některých jazycích se infinitiv nepoužívá vůbec, zatímco jinde ho mají více druhů. V českém jazyce je infinitiv snadno rozpoznatelný díky koncovce.


Co je to Infinitiv? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Infinitiv. Co znamená odborný pojem Infinitiv z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Infinitiv je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, co je to Infinitiv?, synonymum, terminologie, význam pojmu, informace, terminus technicus, přesný význam, slovo, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz, lexikon, vysvětlení, wiki, Český jazyk


Pojem Infinitiv je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Infinitiv dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infinitiv (také neurčitek) je neurčitý tvar slovesa, který nevyjadřuje osobu, číslo, způsob ani čas. Často se pokládá za základní (reprezentativní) tvar slovesa, který je uváděn ve slovnících.
Některé jazyky, jako např. arabština, bulharština, makedonština a moderní řečtina, infinitiv nemají, a musejí ho tedy vyjadřovat opisně.

Jiné zdroje informací o pojmu Infinitiv

Hledat frázi Infinitiv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infinitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Infinitiv ve Wikislovníku

Zkusit najít Infinitiv ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Infinitiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infinitiv ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Infinitiv například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Infinitiv? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Infinitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infinitiv, odpověď na dotaz co je to Infinitiv?. Víte např. kdo to je Balbutik? Znáte a víte kdo je Jirchář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Infinitiv i v jiné kategorii než v Český jazyk. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.