Co je to?
Definice výrazu, termínu Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Co je to Hinduismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hinduismus?

Hinduismus je indické náboženství, které vychází z indického kastovního systému. Jeho vyznavači chtějí vysvobodit duševno od hmotného světa. Toho chtějí dosáhnout potlačením vlastní osobnosti a očištěním od žádostivosti. Hinduismus je zvláštní tím, že nemá jednoho zakladatele, výchozí posvátný text ani jednotná pravidla.
Uctívána je řada různých božstev – Bráhma, Višna, Šiva – výjimkou však není ani víra pouze v jednoho nebo dokonce žádného boha. Hinduisté věří v karmu a převtělování duší. Jejich cílem je správný život a stálý duchovní rozvoj.


Co je to Hinduismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hinduismus s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hinduismus je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: definice, informace, vysvětlení, názvosloví, slovo, definice pojmu, význam, terminologie, co to je, význam slova, wiki, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, přesný význam, Náboženství, termín, synonymum


Pojem Hinduismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hinduismus?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hinduismus je po křesťanství a islámu třetí nejrozšířenější náboženství na světě, které má téměř jednu miliardu následovníků. Je to označení pro tradiční indický filosofický a náboženský koncept založený na historických duchovních praktikách, které jsou součástí životního stylu.

Bůh Šiva

Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Hinduismus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hinduismus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hinduismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Hinduismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Hinduismus ve Wikizdrojích

Hledat výraz Hinduismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hinduismus například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hinduismus? resp. jaká je definice termínu Hinduismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hinduismus, odpověď na dotaz co je to Hinduismus?. Víte např. kdo to je Stephen Hawking? Znáte a víte kdo je Pavel Bělobrádek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Hinduismus i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.