Co je to?
Definice výrazu, termínu Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Co je to Hinduismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hinduismus?

Hinduismus je indické náboženství, které vychází z indického kastovního systému. Jeho vyznavači chtějí vysvobodit duševno od hmotného světa. Toho chtějí dosáhnout potlačením vlastní osobnosti a očištěním od žádostivosti. Hinduismus je zvláštní tím, že nemá jednoho zakladatele, výchozí posvátný text ani jednotná pravidla.
Uctívána je řada různých božstev – Bráhma, Višna, Šiva – výjimkou však není ani víra pouze v jednoho nebo dokonce žádného boha. Hinduisté věří v karmu a převtělování duší. Jejich cílem je správný život a stálý duchovní rozvoj.


Co je to Hinduismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hinduismus je v sekci Náboženství

Klíčová slova: formulace, Hinduismus, význam, termín, lexikon, slovník, slovo, wiki, informace, terminologie, odborný výraz, význam pojmu, co to je, synonymum, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, názvosloví


Pojem Hinduismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hinduismus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hinduismus je po křesťanství a islámu třetí nejrozšířenější náboženství na světě, které má téměř jednu miliardu následovníků. Je to označení pro tradiční indický filosofický a náboženský koncept založený na historických duchovních praktikách, které jsou součástí životního stylu.

Bůh Šiva

Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Hinduismus ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Hinduismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Hinduismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hinduismus na Youtube

Zkusit najít pojem Hinduismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hinduismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hinduismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hinduismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hinduismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hinduismus, odpověď na dotaz co je to Hinduismus?. Víte např. kdo to je Kašér? Znáte a víte kdo je Jiří Dienstbier mladší? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.