Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Co je to Hinduismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hinduismus?

Hinduismus je indické náboženství, které vychází z indického kastovního systému. Jeho vyznavači chtějí vysvobodit duševno od hmotného světa. Toho chtějí dosáhnout potlačením vlastní osobnosti a očištěním od žádostivosti. Hinduismus je zvláštní tím, že nemá jednoho zakladatele, výchozí posvátný text ani jednotná pravidla.
Uctívána je řada různých božstev – Bráhma, Višna, Šiva – výjimkou však není ani víra pouze v jednoho nebo dokonce žádného boha. Hinduisté věří v karmu a převtělování duší. Jejich cílem je správný život a stálý duchovní rozvoj.


Co je to Hinduismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Hinduismus patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: Hinduismus, definice, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, popis, názvosloví, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, náboženství, slovník, význam slova, informace, co je to Hinduismus?, význam


Pojem Hinduismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hinduismus?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hinduismus je po křesťanství a islámu třetí nejrozšířenější náboženství na světě, které má téměř jednu miliardu následovníků. Je to označení pro tradiční indický filosofický a náboženský koncept založený na historických duchovních praktikách, které jsou součástí životního stylu.

Bůh Šiva

Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Hinduismus

Hledat termín Hinduismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Hinduismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hinduismus na Google.cz

Vyhledat heslo Hinduismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Hinduismus ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Hinduismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hinduismus například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hinduismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hinduismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hinduismus, odpověď na dotaz co je to Hinduismus?. Víte např. kdo to je Mark Wahlberg? Znáte a víte kdo je Alois Hadamczik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.