Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hinduismus. Co znamená pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Co je Hinduismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hinduismus?

Hinduismus je indické náboženství, které vychází z indického kastovního systému. Jeho vyznavači chtějí vysvobodit duševno od hmotného světa. Toho chtějí dosáhnout potlačením vlastní osobnosti a očištěním od žádostivosti. Hinduismus je zvláštní tím, že nemá jednoho zakladatele, výchozí posvátný text ani jednotná pravidla.
Uctívána je řada různých božstev – Bráhma, Višna, Šiva – výjimkou však není ani víra pouze v jednoho nebo dokonce žádného boha. Hinduisté věří v karmu a převtělování duší. Jejich cílem je správný život a stálý duchovní rozvoj.


Co je to Hinduismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hinduismus. Co znamená pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hinduismus se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Hinduismus se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, význam slova, slovník, pojem, vysvětlení, definice, přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, význam, wiki, význam pojmu, popis, náboženství, definice pojmu, heslo


Pojem Hinduismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hinduismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hinduismus je po křesťanství a islámu třetí nejrozšířenější náboženství na světě, které má téměř jednu miliardu následovníků. Je to označení pro tradiční indický filosofický a náboženský koncept založený na historických duchovních praktikách, které jsou součástí životního stylu.

Bůh Šiva

Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Hinduismus zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hinduismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Hinduismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hinduismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít Hinduismus ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Hinduismus na Google.cz

Najít výraz Hinduismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hinduismus například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hinduismus? resp. jaký je význam slova Hinduismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hinduismus, odpověď na dotaz co je to Hinduismus?. Víte např. kdo to je Leviatan? Znáte a víte kdo je Rupert Murdoch? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.