Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hinduismus. Co znamená pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Co je Hinduismus?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hinduismus

Hinduismus je indické náboženství, které vychází z indického kastovního systému. Jeho vyznavači chtějí vysvobodit duševno od hmotného světa. Toho chtějí dosáhnout potlačením vlastní osobnosti a očištěním od žádostivosti. Hinduismus je zvláštní tím, že nemá jednoho zakladatele, výchozí posvátný text ani jednotná pravidla.
Uctívána je řada různých božstev – Bráhma, Višna, Šiva – výjimkou však není ani víra pouze v jednoho nebo dokonce žádného boha. Hinduisté věří v karmu a převtělování duší. Jejich cílem je správný život a stálý duchovní rozvoj.


Co je to Hinduismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hinduismus. Co znamená pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Hinduismus patří do sekce náboženství

Klíčová slova: význam slova, heslo, co znamená, vysvětlení, význam, co je to Hinduismus?, definice, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, definice pojmu, formulace, lexikon, Hinduismus, přesný význam, náboženství, popis


Pojem Hinduismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hinduismus píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hinduismus je po křesťanství a islámu třetí nejrozšířenější náboženství na světě, které má téměř jednu miliardu následovníků. Je to označení pro tradiční indický filosofický a náboženský koncept založený na historických duchovních praktikách, které jsou součástí životního stylu.

Bůh Šiva

Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Hinduismus v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hinduismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Hinduismus ve Wikizdrojích

Najít termín Hinduismus na Google.cz

Hledat výraz Hinduismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Hinduismus na Google obrázcích

Vyhledat termín Hinduismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hinduismus například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Hinduismus? resp. co to je Hinduismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hinduismus, odpověď na dotaz co je to Hinduismus?. Víte např. kdo to je Billie Jean King? Znáte a víte kdo je Bernard Madoff? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, budhismus, hinduismus, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.