Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Co je to Hinduismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hinduismus?

Hinduismus je indické náboženství, které vychází z indického kastovního systému. Jeho vyznavači chtějí vysvobodit duševno od hmotného světa. Toho chtějí dosáhnout potlačením vlastní osobnosti a očištěním od žádostivosti. Hinduismus je zvláštní tím, že nemá jednoho zakladatele, výchozí posvátný text ani jednotná pravidla.
Uctívána je řada různých božstev – Bráhma, Višna, Šiva – výjimkou však není ani víra pouze v jednoho nebo dokonce žádného boha. Hinduisté věří v karmu a převtělování duší. Jejich cílem je správný život a stálý duchovní rozvoj.


Co je to Hinduismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Hinduismus je v sekci náboženství

Klíčová slova: Hinduismus, význam pojmu, formulace, co je to Hinduismus?, termín, odborný výraz, slovník, informace, slovo, co znamená, terminologie, definice, náboženství, názvosloví, co to je, vysvětlení, popis, synonymum


Pojem Hinduismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hinduismus píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hinduismus je po křesťanství a islámu třetí nejrozšířenější náboženství na světě, které má téměř jednu miliardu následovníků. Je to označení pro tradiční indický filosofický a náboženský koncept založený na historických duchovních praktikách, které jsou součástí životního stylu.

Bůh Šiva

Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Šiva patří mezi hinduistické bohy. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Hinduismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hinduismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Hinduismus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hinduismus na Youtube

Hledat výraz Hinduismus ve Wikislovníku

Najít heslo Hinduismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hinduismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hinduismus? resp. jaká je definice termínu Hinduismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hinduismus, odpověď na dotaz co je to Hinduismus?. Víte např. kdo to je Sauron? Znáte a víte kdo je Marek Benda? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.