Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prdopeč. Co znamená odborný pojem Prdopeč z kategorie Jídlo?

Co je to Prdopeč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Prdopeč

Prdopeč je slangové pojmenování pro prášek do pečiva neboli kypřicí prášek. Používá se pro nakypření a zvětšení objemu nejrůznějších druhů sladkého i slaného pečiva. Jedná se o kypřidlo chemického původu a suché povahy. Při jeho použití se to těsta uvolní oxid uhličitý a dojde k reakci, při které vzniknou bubliny a těsto se nakypří.
Prdopeč se hodí všude tam, kde by se použilo droždí, ale kde by vadila kvasinková příchuť. Skládá se z kyselých solí, zásad a plnidla. Má i bezlepkovou variantu.


Co je to Prdopeč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prdopeč. Co znamená odborný pojem Prdopeč z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Prdopeč s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Prdopeč se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice, formulace, co je to Prdopeč?, termín, názvosloví, heslo, jídlo, přesný význam, co to je, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, pojem, odborný výraz, terminologie, synonymum, význam slova, význam pojmu


Pojem Prdopeč je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prdopeč? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kypřicí prášek (též prášek do pečiva či slangově zkráceně prdopeč) je suché chemické kypřidlo používané ke zvětšení objemu a odlehčení textury pečiva, například muffinů, koláčů, vdolečků nebo piškotů. Kypřicí prášek funguje na principu uvolňování oxidu uhličitého do těsta acidobazickou reakcí, čímž vznikají v těstě bublinky a to se tak nakypřuje. Používá se místo droždí v případech, kdy není žádoucí příchuť fermentačních produktů kvasinek nebo pokud těsto není dost elastické, aby udrželo bublinky plynu déle než několik minut. Protože se oxid uhličitý při acidobazické reakci uvolňuje rychleji než při fermentaci, chléb vyrobený s použitím kypřicího prášku se označuje jako rychlý chléb.

Další informace o pojmu Prdopeč hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Prdopeč ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Prdopeč ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Prdopeč ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Prdopeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Prdopeč ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prdopeč ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Prdopeč například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Prdopeč? resp. co znamená výraz Prdopeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prdopeč, odpověď na dotaz co je to Prdopeč?. Víte např. kdo to je Podnikatel? Znáte a víte kdo je Karolína Kurková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.