Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Prdopeč. Co znamená pojem Prdopeč z kategorie Jídlo?

Co to je Prdopeč? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Prdopeč?

Prdopeč je slangové pojmenování pro prášek do pečiva neboli kypřicí prášek. Používá se pro nakypření a zvětšení objemu nejrůznějších druhů sladkého i slaného pečiva. Jedná se o kypřidlo chemického původu a suché povahy. Při jeho použití se to těsta uvolní oxid uhličitý a dojde k reakci, při které vzniknou bubliny a těsto se nakypří.
Prdopeč se hodí všude tam, kde by se použilo droždí, ale kde by vadila kvasinková příchuť. Skládá se z kyselých solí, zásad a plnidla. Má i bezlepkovou variantu.


Co je to Prdopeč? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Prdopeč. Co znamená pojem Prdopeč z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Prdopeč se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, co to je, Prdopeč, co je to Prdopeč?, co znamená, význam pojmu, terminus technicus, popis, formulace, slovo, přesný výraz, odborný výraz, pojem, termín, terminologie, jídlo, wiki


Pojem Prdopeč je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prdopeč? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kypřicí prášek (též prášek do pečiva či slangově zkráceně prdopeč) je suché chemické kypřidlo používané ke zvětšení objemu a odlehčení textury pečiva, například muffinů, koláčů, vdolečků nebo piškotů. Kypřicí prášek funguje na principu uvolňování oxidu uhličitého do těsta acidobazickou reakcí, čímž vznikají v těstě bublinky a to se tak nakypřuje. Používá se místo droždí v případech, kdy není žádoucí příchuť fermentačních produktů kvasinek nebo pokud těsto není dost elastické, aby udrželo bublinky plynu déle než několik minut. Protože se oxid uhličitý při acidobazické reakci uvolňuje rychleji než při fermentaci, chléb vyrobený s použitím kypřicího prášku se označuje jako rychlý chléb.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Prdopeč ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prdopeč ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Prdopeč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Prdopeč ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Prdopeč na Youtube

Vyhledat termín Prdopeč ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Prdopeč například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Prdopeč? resp. jaká je definice termínu Prdopeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prdopeč, odpověď na dotaz co je to Prdopeč?. Víte např. kdo to je Popelka? Znáte a víte kdo je Ladislav Chudík? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Prdopeč v jiné sekci než jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.