Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prdopeč. Co znamená odborný pojem Prdopeč z kategorie Jídlo?

Co je to Prdopeč? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Prdopeč

Prdopeč je slangové pojmenování pro prášek do pečiva neboli kypřicí prášek. Používá se pro nakypření a zvětšení objemu nejrůznějších druhů sladkého i slaného pečiva. Jedná se o kypřidlo chemického původu a suché povahy. Při jeho použití se to těsta uvolní oxid uhličitý a dojde k reakci, při které vzniknou bubliny a těsto se nakypří.
Prdopeč se hodí všude tam, kde by se použilo droždí, ale kde by vadila kvasinková příchuť. Skládá se z kyselých solí, zásad a plnidla. Má i bezlepkovou variantu.


Co je to Prdopeč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prdopeč. Co znamená odborný pojem Prdopeč z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Prdopeč se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, terminus technicus, heslo, termín, odborné názvosloví, slovo, co je to Prdopeč?, definice pojmu, popis, co to je, Jídlo, slovník, význam, formulace, názvosloví


Pojem Prdopeč je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Prdopeč?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kypřicí prášek (též prášek do pečiva či slangově zkráceně prdopeč) je suché chemické kypřidlo používané ke zvětšení objemu a odlehčení textury pečiva, například muffinů, koláčů, vdolečků nebo piškotů. Kypřicí prášek funguje na principu uvolňování oxidu uhličitého do těsta acidobazickou reakcí, čímž vznikají v těstě bublinky a to se tak nakypřuje. Používá se místo droždí v případech, kdy není žádoucí příchuť fermentačních produktů kvasinek nebo pokud těsto není dost elastické, aby udrželo bublinky plynu déle než několik minut. Protože se oxid uhličitý při acidobazické reakci uvolňuje rychleji než při fermentaci, chléb vyrobený s použitím kypřicího prášku se označuje jako rychlý chléb.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Prdopeč na Google.cz

Vyhledat heslo Prdopeč ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Prdopeč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Prdopeč ve Wikizdrojích

Najít výraz Prdopeč ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prdopeč ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Prdopeč například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Prdopeč? resp. co vlastně znamená slovo Prdopeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prdopeč, odpověď na dotaz co je to Prdopeč?. Víte např. kdo to je Švica? Znáte a víte kdo je Retard? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.