Co je to?
Definice výrazu, termínu Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Co je to Persona non grata? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Persona non grata

Persona non grata je v překladu nežádoucí osoba. Jedná se o odborný termín z oblasti diplomacie, kde je tento pojem přesně definován. Persona non grata je příslušník jiného státu, kterého ten stát, jenž ho tímto pojmem označil, považuje za nežádoucího a ze svého území ho okamžitě vykáže nebo mu pobyt nepovolí. Označení jako nežádoucí osobu není nutno zdůvodňovat.
Tato situace se týká i diplomatů, nemusí se jednat o důsledek nevhodného chování, ale třeba jen o vzájemné oboustranné vyhošťování.


Co je to Persona non grata? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Persona non grata můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Persona non grata je v sekci Právo

Klíčová slova: význam, přesný význam, co znamená, přesný výraz, názvosloví, lexikon, definice, termín, Právo, co je to Persona non grata?, Persona non grata, odborné názvosloví, formulace, wiki, synonymum, Právo, význam slova, pojem


Pojem Persona non grata je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Persona non grata?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Persona non grata (latinsky, plurál: personae non gratae) česky znamená nežádoucí osoba. V diplomatických kruzích jde o terminus technicus s přesným, zákonně vymezeným obsahem. Označuje osobu jiného státu, jejíž pobyt na svém území považuje použivší stát za nežádoucí. Přidělení tohoto statusu znamená, že země nepovoluje vstup dané osoby na své území, respektive že požaduje, aby jej okamžitě opustila. Podle Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích z roku 1961 má též každá země právo kdykoliv a bez udání důvodu přidělit status nežádoucí osoby kterémukoliv diplomatovi (což ovšem může dotčená země chápat jako nepřátelské či provokativní jednání). Toto označení se používá i v případech, kdy je diplomat vyhoštěn nikoli na základě jeho osobního chování, ale jen dopočtu např. při recipročním vyhošťování.

Jiné informační zdroje o pojmu Persona non grata

Zkusit najít výraz Persona non grata ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Persona non grata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Persona non grata ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Persona non grata na Youtube

Zkusit najít termín Persona non grata ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Persona non grata ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Persona non grata například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Persona non grata? resp. jaká je definice slova Persona non grata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Persona non grata, odpověď na dotaz co je to Persona non grata?. Víte např. kdo to je Barbar? Znáte a víte kdo je Rodinný příslušník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.