Co je to?
Definice výrazu, termínu Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Co je to Persona non grata? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Persona non grata

Persona non grata je v překladu nežádoucí osoba. Jedná se o odborný termín z oblasti diplomacie, kde je tento pojem přesně definován. Persona non grata je příslušník jiného státu, kterého ten stát, jenž ho tímto pojmem označil, považuje za nežádoucího a ze svého území ho okamžitě vykáže nebo mu pobyt nepovolí. Označení jako nežádoucí osobu není nutno zdůvodňovat.
Tato situace se týká i diplomatů, nemusí se jednat o důsledek nevhodného chování, ale třeba jen o vzájemné oboustranné vyhošťování.


Co je to Persona non grata? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Persona non grata) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Persona non grata patří do kategorie Právo

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, lexikon, termín, definice, terminologie, význam pojmu, informace, význam, heslo, přesný význam, popis, odborné názvosloví, co znamená, vysvětlení, wiki, slovník, synonymum


Pojem Persona non grata je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Persona non grata?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Persona non grata (latinsky, plurál: personae non gratae) česky znamená nežádoucí osoba. V diplomatických kruzích jde o terminus technicus s přesným, zákonně vymezeným obsahem. Označuje osobu jiného státu, jejíž pobyt na svém území považuje použivší stát za nežádoucí. Přidělení tohoto statusu znamená, že země nepovoluje vstup dané osoby na své území, respektive že požaduje, aby jej okamžitě opustila. Podle Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích z roku 1961 má též každá země právo kdykoliv a bez udání důvodu přidělit status nežádoucí osoby kterémukoliv diplomatovi (což ovšem může dotčená země chápat jako nepřátelské či provokativní jednání). Toto označení se používá i v případech, kdy je diplomat vyhoštěn nikoli na základě jeho osobního chování, ale jen dopočtu např. při recipročním vyhošťování.

Pro další informace o termínu Persona non grata zkuste tyto odkazy

Najít termín Persona non grata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Persona non grata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Persona non grata ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Persona non grata ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Persona non grata ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Persona non grata na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Persona non grata například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Persona non grata? resp. co se skrývá pod slovem Persona non grata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Persona non grata, odpověď na dotaz co je to Persona non grata?. Víte např. kdo to je Abstinent? Znáte a víte kdo je Rodinný příslušník? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Persona non grata hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.