Co je to?
Definice výrazu, termínu Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Co je Persona non grata?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Persona non grata

Persona non grata je v překladu nežádoucí osoba. Jedná se o odborný termín z oblasti diplomacie, kde je tento pojem přesně definován. Persona non grata je příslušník jiného státu, kterého ten stát, jenž ho tímto pojmem označil, považuje za nežádoucího a ze svého území ho okamžitě vykáže nebo mu pobyt nepovolí. Označení jako nežádoucí osobu není nutno zdůvodňovat.
Tato situace se týká i diplomatů, nemusí se jednat o důsledek nevhodného chování, ale třeba jen o vzájemné oboustranné vyhošťování.


Co je to Persona non grata? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Persona non grata je v kategorii právo

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, heslo, význam pojmu, slovník, termín, pojem, popis, význam, právo, přesný význam, definice, význam slova, definice pojmu, informace, terminologie, názvosloví, formulace


Pojem Persona non grata je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Persona non grata? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Persona non grata (latinsky, plurál: personae non gratae) česky znamená nežádoucí osoba. V diplomatických kruzích jde o terminus technicus s přesným, zákonně vymezeným obsahem. Označuje osobu jiného státu, jejíž pobyt na svém území považuje použivší stát za nežádoucí. Přidělení tohoto statusu znamená, že země nepovoluje vstup dané osoby na své území, respektive že požaduje, aby jej okamžitě opustila. Podle Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích z roku 1961 má též každá země právo kdykoliv a bez udání důvodu přidělit status nežádoucí osoby kterémukoliv diplomatovi (což ovšem může dotčená země chápat jako nepřátelské či provokativní jednání). Toto označení se používá i v případech, kdy je diplomat vyhoštěn nikoli na základě jeho osobního chování, ale jen dopočtu např. při recipročním vyhošťování.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Persona non grata na Google obrázcích

Hledat výraz Persona non grata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Persona non grata ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Persona non grata ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Persona non grata ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Persona non grata ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Persona non grata například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Persona non grata? resp. co se skrývá pod slovem Persona non grata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Persona non grata, odpověď na dotaz co je to Persona non grata?. Víte např. kdo to je Jiří Langmajer? Znáte a víte kdo je Kim Ir-sen? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Persona non grata i v jiné části webu než je kategorie právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.