Co je to?
Výraz, termín, definice slova Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Co je to Persona non grata? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Persona non grata?

Persona non grata je v překladu nežádoucí osoba. Jedná se o odborný termín z oblasti diplomacie, kde je tento pojem přesně definován. Persona non grata je příslušník jiného státu, kterého ten stát, jenž ho tímto pojmem označil, považuje za nežádoucího a ze svého území ho okamžitě vykáže nebo mu pobyt nepovolí. Označení jako nežádoucí osobu není nutno zdůvodňovat.
Tato situace se týká i diplomatů, nemusí se jednat o důsledek nevhodného chování, ale třeba jen o vzájemné oboustranné vyhošťování.


Co je to Persona non grata? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Persona non grata? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Persona non grata je v kategorii právo

Klíčová slova: heslo, terminologie, význam slova, právo, lexikon, vysvětlení, slovo, co je to Persona non grata?, názvosloví, význam, termín, co znamená, přesný výraz, synonymum, informace, wiki, definice, právo


Pojem Persona non grata je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Persona non grata dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Persona non grata (latinsky, plurál: personae non gratae) česky znamená nežádoucí osoba. V diplomatických kruzích jde o terminus technicus s přesným, zákonně vymezeným obsahem. Označuje osobu jiného státu, jejíž pobyt na svém území považuje použivší stát za nežádoucí. Přidělení tohoto statusu znamená, že země nepovoluje vstup dané osoby na své území, respektive že požaduje, aby jej okamžitě opustila. Podle Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích z roku 1961 má též každá země právo kdykoliv a bez udání důvodu přidělit status nežádoucí osoby kterémukoliv diplomatovi (což ovšem může dotčená země chápat jako nepřátelské či provokativní jednání). Toto označení se používá i v případech, kdy je diplomat vyhoštěn nikoli na základě jeho osobního chování, ale jen dopočtu např. při recipročním vyhošťování.

Jiné zdroje informací o pojmu Persona non grata

Najít termín Persona non grata ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Persona non grata ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Persona non grata ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Persona non grata na Google.cz

Vyhledat pojem Persona non grata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Persona non grata ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Persona non grata například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaká je definice termínu Persona non grata? resp. jaká je definice termínu Persona non grata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Persona non grata, odpověď na dotaz co je to Persona non grata?. Víte např. kdo to je Aleš Zavoral? Znáte a víte kdo je John Legend? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.