Co je to?
Definice výrazu, termínu Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Co je to Persona non grata? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Persona non grata?

Persona non grata je v překladu nežádoucí osoba. Jedná se o odborný termín z oblasti diplomacie, kde je tento pojem přesně definován. Persona non grata je příslušník jiného státu, kterého ten stát, jenž ho tímto pojmem označil, považuje za nežádoucího a ze svého území ho okamžitě vykáže nebo mu pobyt nepovolí. Označení jako nežádoucí osobu není nutno zdůvodňovat.
Tato situace se týká i diplomatů, nemusí se jednat o důsledek nevhodného chování, ale třeba jen o vzájemné oboustranné vyhošťování.


Co je to Persona non grata? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Persona non grata. Co znamená odborný pojem Persona non grata z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Persona non grata se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, přesný význam, význam slova, wiki, přesný výraz, synonymum, co to je, termín, heslo, Právo, Právo, Persona non grata, terminologie, slovník, význam, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Persona non grata je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Persona non grata?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Persona non grata (latinsky, plurál: personae non gratae) česky znamená nežádoucí osoba. V diplomatických kruzích jde o terminus technicus s přesným, zákonně vymezeným obsahem. Označuje osobu jiného státu, jejíž pobyt na svém území považuje použivší stát za nežádoucí. Přidělení tohoto statusu znamená, že země nepovoluje vstup dané osoby na své území, respektive že požaduje, aby jej okamžitě opustila. Podle Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích z roku 1961 má též každá země právo kdykoliv a bez udání důvodu přidělit status nežádoucí osoby kterémukoliv diplomatovi (což ovšem může dotčená země chápat jako nepřátelské či provokativní jednání). Toto označení se používá i v případech, kdy je diplomat vyhoštěn nikoli na základě jeho osobního chování, ale jen dopočtu např. při recipročním vyhošťování.

Hledejte pojem Persona non grata v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Persona non grata ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Persona non grata ve Wikizdrojích

Najít slovo Persona non grata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Persona non grata ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Persona non grata ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Persona non grata ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Persona non grata například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Persona non grata? resp. co to je Persona non grata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Persona non grata, odpověď na dotaz co je to Persona non grata?. Víte např. kdo to je Emma Stone? Znáte a víte kdo je Mormon? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.