Co je to?
Výraz, termín, definice slova Minimalismus. Co znamená odborný pojem Minimalismus z kategorie Kultura?

Co je to Minimalismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Minimalismus?

Minimalismus je jedním z uměleckých směrů, které mají své prvopočátky v malířství a sochařství 50. let minulého století. Vznikl v USA a v dalších desetiletích se stal velice populárním po celém světě. Postupně ho přejaly i další oblasti umění, hudba, architektura, literatura, filozofie a další. Často se tvrdí, že minimalismus byl reakcí a subjektivnost a abstrakci expresionismu. Minimalistická díla nevyužívají složité geometrické formy a jsou tvořena poměrně jednoduchými prvky. Právě jednoduchostí se dosahuje vysokého účinku. Diváku či uživateli nic nerozptyluje pozornost, může se soustředit a intenzivně vnímat to, co je důležité.
Důraz je kladen na minimální počet barev, linií, vzorů a hodnot. Nejde o zobrazení něčeho reálného nebo určitých symbolů. Díla využívají jednoduchou formu a volné kompozice v prostoru, proto jsou jednotliví autoři obtížně zařaditelní. Minimalismus se postupně vracel k základům výtvarnictví, nesl i různé názvy jako minimal art nebo ABC art.

Co je to Minimalismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Minimalismus. Co znamená odborný pojem Minimalismus z kategorie Kultura?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Minimalismus je v sekci kultura

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, popis, definice pojmu, názvosloví, lexikon, odborný výraz, slovo, terminologie, kultura, význam, informace, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný význam, kultura, význam slova, formulace


Pojem Minimalismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Minimalismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Minimalismus je umělecký směr, který se v 50. letech 20. století objevil v sochařství a malířství a postupně se rozšířil i do dalších oblastí, především hudby ale i architektury, designu, filmu, literatury či filosofie. Vznik tohoto směru bývá vysvětlován jako reakce na subjektivní pojetí abstraktního expresionismu. Minimalistická díla bývají vytvořena z elementárních atributů, používají většinou jednoduchou geometrickou formu a bývají prezentována jakoby nezúčastněně. Použití jednoduchých prostředků slouží pro dosažení maximálního účinku. Odstranění všeho nepodstatného umožňuje divákovi, posluchači nebo čtenáři intenzivně vnímat základní a důležité složky díla.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Minimalismus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Minimalismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Minimalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Minimalismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Minimalismus ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Minimalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Minimalismus například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Minimalismus? resp. co znamená Minimalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minimalismus, odpověď na dotaz co je to Minimalismus?. Víte např. kdo to je David Vávra? Znáte a víte kdo je Ennio Morricone? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.