Co je to?
Definice odborného termínu, slova Minimalismus. Co znamená pojem Minimalismus z kategorie Kultura?

Co je to Minimalismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Minimalismus?

Minimalismus je jedním z uměleckých směrů, které mají své prvopočátky v malířství a sochařství 50. let minulého století. Vznikl v USA a v dalších desetiletích se stal velice populárním po celém světě. Postupně ho přejaly i další oblasti umění, hudba, architektura, literatura, filozofie a další. Často se tvrdí, že minimalismus byl reakcí a subjektivnost a abstrakci expresionismu. Minimalistická díla nevyužívají složité geometrické formy a jsou tvořena poměrně jednoduchými prvky. Právě jednoduchostí se dosahuje vysokého účinku. Diváku či uživateli nic nerozptyluje pozornost, může se soustředit a intenzivně vnímat to, co je důležité.
Důraz je kladen na minimální počet barev, linií, vzorů a hodnot. Nejde o zobrazení něčeho reálného nebo určitých symbolů. Díla využívají jednoduchou formu a volné kompozice v prostoru, proto jsou jednotliví autoři obtížně zařaditelní. Minimalismus se postupně vracel k základům výtvarnictví, nesl i různé názvy jako minimal art nebo ABC art.

Co je to Minimalismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Minimalismus. Co znamená pojem Minimalismus z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Minimalismus) můžete sdílet s jinými lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Minimalismus patří do kategorie kultura

Klíčová slova: definice, formulace, přesný výraz, terminologie, synonymum, slovník, terminus technicus, význam pojmu, pojem, kultura, co je to Minimalismus?, co to je, význam, heslo, vysvětlení, informace, wiki, odborné názvosloví


Pojem Minimalismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Minimalismus?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Minimalismus je umělecký směr, který se v 50. letech 20. století objevil v sochařství a malířství a postupně se rozšířil i do dalších oblastí, především hudby ale i architektury, designu, filmu, literatury či filosofie. Vznik tohoto směru bývá vysvětlován jako reakce na subjektivní pojetí abstraktního expresionismu. Minimalistická díla bývají vytvořena z elementárních atributů, používají většinou jednoduchou geometrickou formu a bývají prezentována jakoby nezúčastněně. Použití jednoduchých prostředků slouží pro dosažení maximálního účinku. Odstranění všeho nepodstatného umožňuje divákovi, posluchači nebo čtenáři intenzivně vnímat základní a důležité složky díla.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Minimalismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Minimalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Minimalismus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Minimalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Minimalismus na Youtube

Hledat termín Minimalismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Minimalismus například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Minimalismus? resp. jaký je význam pojmu Minimalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minimalismus, odpověď na dotaz co je to Minimalismus?. Víte např. kdo to je Jaro Slávik? Znáte a víte kdo je Vladimír Balaš? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.