Co je to?
Definice odborného termínu, slova Utopie. Co znamená pojem Utopie z kategorie Filozofie?

Co je to Utopie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Utopie?

Slovo „utopie“ je běžně používáno v případě, kdy hovoříme o něčem nereálném, neuskutečnitelném. Kdo věří utopiím, je vnímán jako nenapravitelný snílek či přehnaně optimistický jedinec. V literatuře je význam tohoto slova užší. Objevil se v raném novověku v různých filozofických textech jako představa idelání lidské společnosti, která už z charakteru své definice nemůže existovat. Slovo utopie se dá přeložit jako "nikde" nebo "žádné místo". Jako první ho použil Angličan Thomas More.


Co je to Utopie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Utopie. Co znamená pojem Utopie z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Utopie s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Utopie patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: co to je, formulace, terminus technicus, definice pojmu, Filozofie, slovník, synonymum, význam, informace, pojem, přesný výraz, terminologie, wiki, Utopie, odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Utopie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Utopie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Utopie (z řec. ου τόπος ú-topos, žádné místo, „nikde“) je představa ideální lidské společnosti, obce nebo státu. Slovo vytvořil anglický humanistický myslitel Thomas More jako název své knihy Utopie z roku 1516. V širším významu označuje něco žádoucího, i když neskutečného a možná nedosažitelného.
Utopie má pozitivní význam jako normativní společenský ideál společnosti (nebo stavu věcí) dokonalé kvality. Podle Cambridge Dictionary je utopie dokonalá společnost, ve které lidé navzájem dobře spolupracují a jsou šťastní. Podle Oxford Dicitionary jde o imaginární místo nebo stav věcí, ve kterém je všechno dokonalé.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Utopie na Google.cz

Vyhledat slovo Utopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Utopie na Youtube

Hledat termín Utopie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Utopie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Utopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Utopie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Utopie? resp. jaký je význam pojmu Utopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utopie, odpověď na dotaz co je to Utopie?. Víte např. kdo to je Havíř? Znáte a víte kdo je Korektor? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?