Co je to?
Výraz, termín, definice slova Utopie. Co znamená odborný pojem Utopie z kategorie Filozofie?

Co je to Utopie? Význam slova

Co znamená termín Utopie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slovo „utopie“ je běžně používáno v případě, kdy hovoříme o něčem nereálném, neuskutečnitelném. Kdo věří utopiím, je vnímán jako nenapravitelný snílek či přehnaně optimistický jedinec. V literatuře je význam tohoto slova užší. Objevil se v raném novověku v různých filozofických textech jako představa idelání lidské společnosti, která už z charakteru své definice nemůže existovat. Slovo utopie se dá přeložit jako "nikde" nebo "žádné místo". Jako první ho použil Angličan Thomas More.


Co je to Utopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Utopie. Co znamená odborný pojem Utopie z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Utopie doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Utopie se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: slovo, terminologie, přesný význam, popis, synonymum, definice, slovník, pojem, formulace, informace, odborný výraz, terminus technicus, heslo, wiki, filozofie, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Utopie?


Pojem Utopie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Utopie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Utopie (z řec. ου τόπος ú-topos, žádné místo, „nikde“) je představa ideální lidské společnosti, obce nebo státu. Slovo vytvořil anglický humanistický myslitel Thomas More jako název své knihy Utopie z roku 1516. V širším významu označuje něco žádoucího, i když neskutečného a možná nedosažitelného.
Utopie má pozitivní význam jako normativní společenský ideál společnosti (nebo stavu věcí) dokonalé kvality. Podle Cambridge Dictionary je utopie dokonalá společnost, ve které lidé navzájem dobře spolupracují a jsou šťastní. Podle Oxford Dicitionary jde o imaginární místo nebo stav věcí, ve kterém je všechno dokonalé.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Utopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Utopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Utopie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Utopie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Utopie na Youtube

Vyhledat pojem Utopie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Utopie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co znamená slovo Utopie? resp. co přesně označuje termín Utopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utopie, odpověď na dotaz co je to Utopie?. Víte např. kdo to je Jim Carrey? Znáte a víte kdo je Evangeline Lilly? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?