Co je to?
Definice výrazu, termínu Utopie. Co znamená odborný pojem Utopie z kategorie Filozofie?

Co je to Utopie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Utopie

Slovo „utopie“ je běžně používáno v případě, kdy hovoříme o něčem nereálném, neuskutečnitelném. Kdo věří utopiím, je vnímán jako nenapravitelný snílek či přehnaně optimistický jedinec. V literatuře je význam tohoto slova užší. Objevil se v raném novověku v různých filozofických textech jako představa idelání lidské společnosti, která už z charakteru své definice nemůže existovat. Slovo utopie se dá přeložit jako "nikde" nebo "žádné místo". Jako první ho použil Angličan Thomas More.


Co je to Utopie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Utopie. Co znamená odborný pojem Utopie z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Utopie patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: slovo, Utopie, vysvětlení, význam, význam slova, formulace, definice pojmu, názvosloví, filozofie, filozofie, definice, synonymum, odborné názvosloví, heslo, popis, terminologie, wiki, terminus technicus


Pojem Utopie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Utopie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Utopie (z řec. ου τόπος ú-topos, žádné místo, „nikde“) je představa ideální lidské společnosti, obce nebo státu. Slovo vytvořil anglický humanistický myslitel Thomas More jako název své knihy Utopie z roku 1516. V širším významu označuje něco žádoucího, i když neskutečného a možná nedosažitelného.
Utopie má pozitivní význam jako normativní společenský ideál společnosti (nebo stavu věcí) dokonalé kvality. Podle Cambridge Dictionary je utopie dokonalá společnost, ve které lidé navzájem dobře spolupracují a jsou šťastní. Podle Oxford Dicitionary jde o imaginární místo nebo stav věcí, ve kterém je všechno dokonalé.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Utopie na Google.cz

Najít termín Utopie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Utopie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Utopie na Youtube

Zkusit najít heslo Utopie ve Wikislovníku

Najít výraz Utopie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Utopie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Utopie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Utopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utopie, odpověď na dotaz co je to Utopie?. Víte např. kdo to je Ondřej Vetchý? Znáte a víte kdo je Neymar? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?