Co je to?
Odborný výraz, definice slova Utopie. Co znamená pojem Utopie z kategorie Filozofie?

Co je Utopie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Utopie?

Slovo „utopie“ je běžně používáno v případě, kdy hovoříme o něčem nereálném, neuskutečnitelném. Kdo věří utopiím, je vnímán jako nenapravitelný snílek či přehnaně optimistický jedinec. V literatuře je význam tohoto slova užší. Objevil se v raném novověku v různých filozofických textech jako představa idelání lidské společnosti, která už z charakteru své definice nemůže existovat. Slovo utopie se dá přeložit jako "nikde" nebo "žádné místo". Jako první ho použil Angličan Thomas More.


Co je to Utopie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Utopie. Co znamená pojem Utopie z kategorie Filozofie?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Utopie doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Utopie se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, význam, termín, význam pojmu, lexikon, přesný výraz, slovo, popis, názvosloví, Utopie, synonymum, wiki, filozofie, význam slova, co je to Utopie?, odborné názvosloví, pojem, slovník


Pojem Utopie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Utopie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Utopie (z řec. ου τόπος ú-topos, žádné místo, „nikde“) je představa ideální lidské společnosti, obce nebo státu. Slovo vytvořil anglický humanistický myslitel Thomas More jako název své knihy Utopie z roku 1516. V širším významu označuje něco žádoucího, i když neskutečného a možná nedosažitelného.
Utopie má pozitivní význam jako normativní společenský ideál společnosti (nebo stavu věcí) dokonalé kvality. Podle Cambridge Dictionary je utopie dokonalá společnost, ve které lidé navzájem dobře spolupracují a jsou šťastní. Podle Oxford Dicitionary jde o imaginární místo nebo stav věcí, ve kterém je všechno dokonalé.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Utopie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Utopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Utopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Utopie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Utopie na Google obrázcích

Najít pojem Utopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Utopie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Utopie? resp. jaká je definice slova Utopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utopie, odpověď na dotaz co je to Utopie?. Víte např. kdo to je Karel Urbánek? Znáte a víte kdo je Jorga Kotrbová? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?