Co je to?
Definice výrazu, termínu Honorář. Co znamená odborný pojem Honorář z kategorie Účetnictví?

Co je to Honorář? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Honorář?

Honorář je původně německé slovo sloužící pro označení finanční odměny za vykonanou práci. Tento pojem se používá především u tzv. svobodných povolání (právník, lékař, architekt, umělec, autor). Velmi často je honorář užíván ve spojení se slovem autorský.
Autorský honorář znamená příjem z autorských práv nebo z vydávání a šíření děl různého charakteru na vlastní náklad, či příjem pocházející z užití nebo poskytnutí práv z duševního vlastnictví.


Co je to Honorář? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Honorář. Co znamená odborný pojem Honorář z kategorie Účetnictví?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Honorář patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, co je to Honorář?, wiki, informace, co znamená, co to je, odborné názvosloví, slovo, význam, Účetnictví, názvosloví, Účetnictví, slovník, přesný výraz, definice pojmu, Honorář, formulace


Pojem Honorář je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Honorář? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Honorář (z německého Honorar) je finanční odměna používaná u svobodných povolání jako je např. umělec, právník, autor (také novinář) nebo lékař či architekt.

Jiné informační zdroje o pojmu Honorář

Vyhledat slovo Honorář ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Honorář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Honorář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Honorář ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Honorář ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Honorář ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Honorář například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Honorář? resp. jaká je definice termínu Honorář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Honorář, odpověď na dotaz co je to Honorář?. Víte např. kdo to je Ludvík XIV? Znáte a víte kdo je Martin Stropnický? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.