Co je to?
Výraz, termín, definice slova Honorář. Co znamená odborný pojem Honorář z kategorie Účetnictví?

Co je to Honorář? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Honorář?

Honorář je původně německé slovo sloužící pro označení finanční odměny za vykonanou práci. Tento pojem se používá především u tzv. svobodných povolání (právník, lékař, architekt, umělec, autor). Velmi často je honorář užíván ve spojení se slovem autorský.
Autorský honorář znamená příjem z autorských práv nebo z vydávání a šíření děl různého charakteru na vlastní náklad, či příjem pocházející z užití nebo poskytnutí práv z duševního vlastnictví.


Co je to Honorář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Honorář. Co znamená odborný pojem Honorář z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Honorář? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Honorář se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, Účetnictví, definice, odborný výraz, Účetnictví, slovo, přesný význam, terminologie, co to je, formulace, popis, odborné názvosloví, význam, synonymum, lexikon, wiki, definice pojmu


Pojem Honorář je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Honorář? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Honorář (z německého Honorar) je finanční odměna používaná u svobodných povolání jako je např. umělec, právník, autor (také novinář) nebo lékař či architekt.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Honorář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Honorář ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Honorář ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Honorář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Honorář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Honorář ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Honorář například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Honorář? resp. co znamená výraz Honorář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Honorář, odpověď na dotaz co je to Honorář?. Víte např. kdo to je David Rockefeller? Znáte a víte kdo je Ilona Csáková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.