Co je to?
Výraz, termín, definice slova IPad. Co znamená odborný pojem IPad z kategorie Hardware?

Co je to IPad? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu IPad?

IPad je v dnešní době stále populárnější multimediální počítač typu tablet. Vyrábí ho americká společnost Apple. Tento tablet používá mobilní operační systém iOS. IPad byl představen v roce 2010, o rok později Apple přišel s vylepšeným IPadem a za další rok byla představena třetí generace. Hlavním způsobem ovládání je integrovaná dotyková obrazovka.


Co je to IPad? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IPad. Co znamená odborný pojem IPad z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem IPad s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín IPad je v kategorii hardware

Klíčová slova: synonymum, názvosloví, pojem, popis, odborný výraz, lexikon, informace, přesný význam, heslo, odborné názvosloví, IPad, slovník, definice pojmu, hardware, přesný výraz, význam, terminologie, význam pojmu


Pojem IPad je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu IPad dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

iPad je multimediální počítač typu tablet (nikoli Tablet PC) od společnosti Apple. Používá operační systém iOS od Apple a lze ho použít k práci s různými multimediální formáty včetně novin, časopisů, knih, učebnic, fotografií, videí, hudby, textových dokumentů, tabulek a videoher. Může provozovat také aplikace primárně určené pro iPhone a iPod Touch. iPad byl představen 27. ledna 2010 na tiskové konferenci Applu v Yerba Buena Center for the Arts v San Francisku a slavil nečekaný úspěch - během roku 2010 se ho prodalo 14,8 milionů kusů, což je více než dvojnásobek nejoptimističtějších dubnových odhadů. 2. března 2011 byl představen iPad 2, 7. března 2012 pak 3. generace iPadu (bez zvláštního označení). Zatím poslední iPad má označení Air 2 a design se podobá již vydanému iPadu mini a je téměř totožný s jeho předchozí verzí... (Původní iPad Air byl ztenčen, zrychlen o nový procesor Apple A8X a bylo přidáno Touch ID...)

Tablet IPad

Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay
Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu IPad lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín IPad ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IPad ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz IPad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo IPad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo IPad na Google.cz

Hledat videa s názvem IPad na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo IPad například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená IPad? resp. co znamená slovo IPad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IPad, odpověď na dotaz co je to IPad?. Víte např. kdo to je Ewa Farna? Znáte a víte kdo je Copywriter? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín IPad hledat i v jiných kategoriích (než hardware) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.