Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo IPad. Co znamená pojem IPad z kategorie Hardware?

Co to je IPad? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu IPad

IPad je v dnešní době stále populárnější multimediální počítač typu tablet. Vyrábí ho americká společnost Apple. Tento tablet používá mobilní operační systém iOS. IPad byl představen v roce 2010, o rok později Apple přišel s vylepšeným IPadem a za další rok byla představena třetí generace. Hlavním způsobem ovládání je integrovaná dotyková obrazovka.


Co je to IPad? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo IPad. Co znamená pojem IPad z kategorie Hardware?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín IPad se nachází v sekci hardware

Klíčová slova: přesný význam, termín, vysvětlení, popis, heslo, slovník, odborný výraz, co je to IPad?, terminologie, přesný výraz, pojem, hardware, slovo, co znamená, lexikon, wiki, definice, odborné názvosloví


Pojem IPad je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu IPad?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

iPad je multimediální počítač typu tablet (nikoli Tablet PC) od společnosti Apple. Používá operační systém iOS od Apple a lze ho použít k práci s různými multimediální formáty včetně novin, časopisů, knih, učebnic, fotografií, videí, hudby, textových dokumentů, tabulek a videoher. Může provozovat také aplikace primárně určené pro iPhone a iPod Touch. iPad byl představen 27. ledna 2010 na tiskové konferenci Applu v Yerba Buena Center for the Arts v San Francisku a slavil nečekaný úspěch - během roku 2010 se ho prodalo 14,8 milionů kusů, což je více než dvojnásobek nejoptimističtějších dubnových odhadů. 2. března 2011 byl představen iPad 2, 7. března 2012 pak 3. generace iPadu (bez zvláštního označení). Zatím poslední iPad má označení Air 2 a design se podobá již vydanému iPadu mini a je téměř totožný s jeho předchozí verzí... (Původní iPad Air byl ztenčen, zrychlen o nový procesor Apple A8X a bylo přidáno Touch ID...)

Tablet IPad

Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay
Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IPad ve Wikimedia Commons

Najít výraz IPad ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem IPad ve Wikislovníku

Zkusit najít termín IPad ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo IPad ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo IPad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo IPad například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova IPad? resp. co to je IPad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IPad, odpověď na dotaz co je to IPad?. Víte např. kdo to je Mzdová účetní? Znáte a víte kdo je Andrej Babiš? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než hardware. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.