Co je to?
Definice výrazu IPad. Co znamená odborný pojem IPad z kategorie Hardware?

Co je IPad? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu IPad?

IPad je v dnešní době stále populárnější multimediální počítač typu tablet. Vyrábí ho americká společnost Apple. Tento tablet používá mobilní operační systém iOS. IPad byl představen v roce 2010, o rok později Apple přišel s vylepšeným IPadem a za další rok byla představena třetí generace. Hlavním způsobem ovládání je integrovaná dotyková obrazovka.


Co je to IPad? Význam slova, termín, Definice výrazu IPad. Co znamená odborný pojem IPad z kategorie Hardware?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to IPad? s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín IPad je v sekci hardware

Klíčová slova: terminologie, co znamená, terminus technicus, význam slova, přesný význam, názvosloví, co to je, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, hardware, informace, slovník, IPad, co je to IPad?, synonymum, wiki, hardware


Pojem IPad je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IPad? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

iPad je multimediální počítač typu tablet (nikoli Tablet PC) od společnosti Apple. Používá operační systém iOS od Apple a lze ho použít k práci s různými multimediální formáty včetně novin, časopisů, knih, učebnic, fotografií, videí, hudby, textových dokumentů, tabulek a videoher. Může provozovat také aplikace primárně určené pro iPhone a iPod Touch. iPad byl představen 27. ledna 2010 na tiskové konferenci Applu v Yerba Buena Center for the Arts v San Francisku a slavil nečekaný úspěch - během roku 2010 se ho prodalo 14,8 milionů kusů, což je více než dvojnásobek nejoptimističtějších dubnových odhadů. 2. března 2011 byl představen iPad 2, 7. března 2012 pak 3. generace iPadu (bez zvláštního označení). Zatím poslední iPad má označení Air 2 a design se podobá již vydanému iPadu mini a je téměř totožný s jeho předchozí verzí... (Původní iPad Air byl ztenčen, zrychlen o nový procesor Apple A8X a bylo přidáno Touch ID...)

Tablet IPad

Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay
Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít frázi IPad ve Wikizdrojích

Hledat frázi IPad ve Wikislovníku

Hledat výraz IPad ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IPad ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem IPad na Youtube

Zkusit najít výraz IPad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo IPad například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená IPad? resp. co je to IPad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IPad, odpověď na dotaz co je to IPad?. Víte např. kdo to je Hédonista? Znáte a víte kdo je Copywriter? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.