Co je to?
Definice výrazu IPad. Co znamená odborný pojem IPad z kategorie Hardware?

Co to je IPad? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu IPad

IPad je v dnešní době stále populárnější multimediální počítač typu tablet. Vyrábí ho americká společnost Apple. Tento tablet používá mobilní operační systém iOS. IPad byl představen v roce 2010, o rok později Apple přišel s vylepšeným IPadem a za další rok byla představena třetí generace. Hlavním způsobem ovládání je integrovaná dotyková obrazovka.


Co je to IPad? Význam slova, termín, Definice výrazu IPad. Co znamená odborný pojem IPad z kategorie Hardware?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text IPad s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín IPad se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: vysvětlení, IPad, co je to IPad?, slovník, přesný význam, terminus technicus, význam slova, popis, odborné názvosloví, formulace, definice, co znamená, termín, přesný výraz, wiki, význam pojmu, synonymum, význam


Pojem IPad je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín IPad? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

iPad je multimediální počítač typu tablet (nikoli Tablet PC) od společnosti Apple. Používá operační systém iOS od Apple a lze ho použít k práci s různými multimediální formáty včetně novin, časopisů, knih, učebnic, fotografií, videí, hudby, textových dokumentů, tabulek a videoher. Může provozovat také aplikace primárně určené pro iPhone a iPod Touch. iPad byl představen 27. ledna 2010 na tiskové konferenci Applu v Yerba Buena Center for the Arts v San Francisku a slavil nečekaný úspěch - během roku 2010 se ho prodalo 14,8 milionů kusů, což je více než dvojnásobek nejoptimističtějších dubnových odhadů. 2. března 2011 byl představen iPad 2, 7. března 2012 pak 3. generace iPadu (bez zvláštního označení). Zatím poslední iPad má označení Air 2 a design se podobá již vydanému iPadu mini a je téměř totožný s jeho předchozí verzí... (Původní iPad Air byl ztenčen, zrychlen o nový procesor Apple A8X a bylo přidáno Touch ID...)

Tablet IPad

Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay
Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IPad ve Wikimedia Commons

Najít slovo IPad ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín IPad na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IPad ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín IPad ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem IPad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo IPad například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova IPad? resp. jaký je význam slova IPad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IPad, odpověď na dotaz co je to IPad?. Víte např. kdo to je Orlando Bloom? Znáte a víte kdo je Dysgrafik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu IPad i v jiných kategoriích (než Hardware). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.