Co je to?
Výraz, termín, definice slova IPad. Co znamená odborný pojem IPad z kategorie Hardware?

Co je to IPad? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu IPad

IPad je v dnešní době stále populárnější multimediální počítač typu tablet. Vyrábí ho americká společnost Apple. Tento tablet používá mobilní operační systém iOS. IPad byl představen v roce 2010, o rok později Apple přišel s vylepšeným IPadem a za další rok byla představena třetí generace. Hlavním způsobem ovládání je integrovaná dotyková obrazovka.


Co je to IPad? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IPad. Co znamená odborný pojem IPad z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova IPad můžete sdílet s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín IPad je v kategorii hardware

Klíčová slova: synonymum, co je to IPad?, význam slova, hardware, hardware, wiki, definice pojmu, co znamená, význam, terminus technicus, názvosloví, odborný výraz, slovo, pojem, lexikon, slovník, heslo, odborné názvosloví


Pojem IPad je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IPad? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

iPad je multimediální počítač typu tablet (nikoli Tablet PC) od společnosti Apple. Používá operační systém iOS od Apple a lze ho použít k práci s různými multimediální formáty včetně novin, časopisů, knih, učebnic, fotografií, videí, hudby, textových dokumentů, tabulek a videoher. Může provozovat také aplikace primárně určené pro iPhone a iPod Touch. iPad byl představen 27. ledna 2010 na tiskové konferenci Applu v Yerba Buena Center for the Arts v San Francisku a slavil nečekaný úspěch - během roku 2010 se ho prodalo 14,8 milionů kusů, což je více než dvojnásobek nejoptimističtějších dubnových odhadů. 2. března 2011 byl představen iPad 2, 7. března 2012 pak 3. generace iPadu (bez zvláštního označení). Zatím poslední iPad má označení Air 2 a design se podobá již vydanému iPadu mini a je téměř totožný s jeho předchozí verzí... (Původní iPad Air byl ztenčen, zrychlen o nový procesor Apple A8X a bylo přidáno Touch ID...)

Tablet IPad

Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay
Dotykový počítač (tablet) IPad od společnosti Apple. Autor: Niek Verlaan, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín IPad ve Wikislovníku

Hledat výraz IPad ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IPad ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IPad ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín IPad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo IPad ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo IPad například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova IPad? resp. co znamená IPad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IPad, odpověď na dotaz co je to IPad?. Víte např. kdo to je Klinický psycholog? Znáte a víte kdo je Copywriter? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hardware. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.