Co je to?
Výraz, termín, definice slova Praktická škola. Co znamená odborný pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Co je Praktická škola?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Praktická škola

Praktická škola je druh speciální školy, která je určena žákům s mentálním postižením. Ti do ní nastupují po absolvování základní školy specializovaného typu. Žáci praktické školy pak mohou provádět nenáročné činnosti ve výrobě nebo službách. Po absolvování tohoto typu školy získává žák závěrečné vysvědčení.
Praktická škola může být jednoletá nebo dvouletá. Po jednoletém studiu může absolvent pracovat podle svých schopností a možností na chráněných pracovištích nebo vykonávat pomocné práce. Po dvouletém studiu pracují absolventi například při pomocných pracích v sociální oblasti, službách, zdravotnictví, popř. i ve výrobě.


Co je to Praktická škola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Praktická škola. Co znamená odborný pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Praktická škola? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Praktická škola je v kategorii Školství

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, terminus technicus, popis, vysvětlení, odborný výraz, co je to Praktická škola?, co to je, heslo, slovo, definice pojmu, odborné názvosloví, definice, význam slova, wiki, slovník, formulace, co znamená


Pojem Praktická škola je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Praktická škola? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Praktická škola je speciální škola typu C, poskytující nižší střední vzdělání. Je určená zejména pro žáky s mentálním postižením. V kategorizaci ISCED patří do skupiny škol ISCED 2C, tedy mezi programy určené především pro přímý vstup na trh práce (též nazývané „konečné programy“), u kterých se neuvažuje o pokračování ve vyšším stupni vzdělání.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Praktická škola na Google.cz

Vyhledat pojem Praktická škola ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Praktická škola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Praktická škola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Praktická škola ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Praktická škola ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Praktická škola například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Praktická škola? resp. co znamená výraz Praktická škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Praktická škola, odpověď na dotaz co je to Praktická škola?. Víte např. kdo to je Jiří Beran? Znáte a víte kdo je Hofmistr? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Školství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, školačka, praktická škola, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.