Co je to?
Výraz, termín, definice slova Praktická škola. Co znamená odborný pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Co je to Praktická škola? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Praktická škola?

Praktická škola je druh speciální školy, která je určena žákům s mentálním postižením. Ti do ní nastupují po absolvování základní školy specializovaného typu. Žáci praktické školy pak mohou provádět nenáročné činnosti ve výrobě nebo službách. Po absolvování tohoto typu školy získává žák závěrečné vysvědčení.
Praktická škola může být jednoletá nebo dvouletá. Po jednoletém studiu může absolvent pracovat podle svých schopností a možností na chráněných pracovištích nebo vykonávat pomocné práce. Po dvouletém studiu pracují absolventi například při pomocných pracích v sociální oblasti, službách, zdravotnictví, popř. i ve výrobě.


Co je to Praktická škola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Praktická škola. Co znamená odborný pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Praktická škola se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Praktická škola?, slovo, heslo, odborné názvosloví, pojem, popis, termín, odborný výraz, co znamená, co to je, lexikon, přesný význam, definice, terminus technicus, terminologie, formulace, Školství


Pojem Praktická škola je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Praktická škola? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Praktická škola je speciální škola typu C, poskytující nižší střední vzdělání. Je určená zejména pro žáky s mentálním postižením. V kategorizaci ISCED patří do skupiny škol ISCED 2C, tedy mezi programy určené především pro přímý vstup na trh práce (též nazývané „konečné programy“), u kterých se neuvažuje o pokračování ve vyšším stupni vzdělání.

Jiné informační zdroje o pojmu Praktická škola

Vyhledat výraz Praktická škola ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Praktická škola ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Praktická škola na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Praktická škola ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Praktická škola na Google.cz

Hledat termín Praktická škola ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Praktická škola například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Praktická škola? resp. jaká je definice slova Praktická škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Praktická škola, odpověď na dotaz co je to Praktická škola?. Víte např. kdo to je Vlakvedoucí? Znáte a víte kdo je Jaroslav Rudiš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.