Co je to?
Výraz, termín, definice slova Praktická škola. Co znamená odborný pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Co je to Praktická škola? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Praktická škola?

Praktická škola je druh speciální školy, která je určena žákům s mentálním postižením. Ti do ní nastupují po absolvování základní školy specializovaného typu. Žáci praktické školy pak mohou provádět nenáročné činnosti ve výrobě nebo službách. Po absolvování tohoto typu školy získává žák závěrečné vysvědčení.
Praktická škola může být jednoletá nebo dvouletá. Po jednoletém studiu může absolvent pracovat podle svých schopností a možností na chráněných pracovištích nebo vykonávat pomocné práce. Po dvouletém studiu pracují absolventi například při pomocných pracích v sociální oblasti, službách, zdravotnictví, popř. i ve výrobě.


Co je to Praktická škola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Praktická škola. Co znamená odborný pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Praktická škola? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Praktická škola se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: přesný význam, termín, lexikon, Praktická škola, popis, formulace, informace, terminologie, Školství, přesný výraz, wiki, co znamená, pojem, slovník, význam, terminus technicus, slovo, význam slova


Pojem Praktická škola je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Praktická škola? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Praktická škola je speciální škola typu C, poskytující nižší střední vzdělání. Je určená zejména pro žáky s mentálním postižením. V kategorizaci ISCED patří do skupiny škol ISCED 2C, tedy mezi programy určené především pro přímý vstup na trh práce (též nazývané „konečné programy“), u kterých se neuvažuje o pokračování ve vyšším stupni vzdělání.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Praktická škola ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Praktická škola ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Praktická škola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Praktická škola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Praktická škola na Youtube

Zkusit najít termín Praktická škola ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Praktická škola například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Praktická škola? resp. jaká je definice termínu Praktická škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Praktická škola, odpověď na dotaz co je to Praktická škola?. Víte např. kdo to je Levoboček? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Praktická škola v jiné sekci než Školství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.