Co je to?
Výraz, termín, definice slova Praktická škola. Co znamená odborný pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Co je to Praktická škola? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Praktická škola?

Praktická škola je druh speciální školy, která je určena žákům s mentálním postižením. Ti do ní nastupují po absolvování základní školy specializovaného typu. Žáci praktické školy pak mohou provádět nenáročné činnosti ve výrobě nebo službách. Po absolvování tohoto typu školy získává žák závěrečné vysvědčení.
Praktická škola může být jednoletá nebo dvouletá. Po jednoletém studiu může absolvent pracovat podle svých schopností a možností na chráněných pracovištích nebo vykonávat pomocné práce. Po dvouletém studiu pracují absolventi například při pomocných pracích v sociální oblasti, službách, zdravotnictví, popř. i ve výrobě.


Co je to Praktická škola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Praktická škola. Co znamená odborný pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Praktická škola je v sekci Školství

Klíčová slova: popis, přesný výraz, wiki, co je to Praktická škola?, terminologie, formulace, význam slova, odborné názvosloví, vysvětlení, heslo, Školství, pojem, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, slovník, názvosloví, definice pojmu


Pojem Praktická škola je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Praktická škola? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Praktická škola je speciální škola typu C, poskytující nižší střední vzdělání. Je určená zejména pro žáky s mentálním postižením. V kategorizaci ISCED patří do skupiny škol ISCED 2C, tedy mezi programy určené především pro přímý vstup na trh práce (též nazývané „konečné programy“), u kterých se neuvažuje o pokračování ve vyšším stupni vzdělání.

Pro další informace o termínu Praktická škola zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Praktická škola ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Praktická škola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Praktická škola ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Praktická škola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Praktická škola ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Praktická škola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Praktická škola například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Praktická škola? resp. co se přesně ukrývá za slovem Praktická škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Praktická škola, odpověď na dotaz co je to Praktická škola?. Víte např. kdo to je Laďka Něrgešová? Znáte a víte kdo je Blanka Waleská? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.