Co je to?
Odborný výraz, definice slova Praktická škola. Co znamená pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Co je to Praktická škola? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Praktická škola?

Praktická škola je druh speciální školy, která je určena žákům s mentálním postižením. Ti do ní nastupují po absolvování základní školy specializovaného typu. Žáci praktické školy pak mohou provádět nenáročné činnosti ve výrobě nebo službách. Po absolvování tohoto typu školy získává žák závěrečné vysvědčení.
Praktická škola může být jednoletá nebo dvouletá. Po jednoletém studiu může absolvent pracovat podle svých schopností a možností na chráněných pracovištích nebo vykonávat pomocné práce. Po dvouletém studiu pracují absolventi například při pomocných pracích v sociální oblasti, službách, zdravotnictví, popř. i ve výrobě.


Co je to Praktická škola? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Praktická škola. Co znamená pojem Praktická škola z kategorie Školství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Praktická škola s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Praktická škola se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, význam, synonymum, termín, definice, lexikon, přesný výraz, formulace, terminus technicus, odborný výraz, slovník, vysvětlení, odborné názvosloví, Školství, heslo, Praktická škola, přesný význam


Pojem Praktická škola je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Praktická škola?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Praktická škola je speciální škola typu C, poskytující nižší střední vzdělání. Je určená zejména pro žáky s mentálním postižením. V kategorizaci ISCED patří do skupiny škol ISCED 2C, tedy mezi programy určené především pro přímý vstup na trh práce (též nazývané „konečné programy“), u kterých se neuvažuje o pokračování ve vyšším stupni vzdělání.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Praktická škola na Youtube

Hledat termín Praktická škola ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Praktická škola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Praktická škola ve Wikislovníku

Hledat výraz Praktická škola na Google.cz

Najít slovo Praktická škola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Praktická škola například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Praktická škola? resp. jaká je definice slova Praktická škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Praktická škola, odpověď na dotaz co je to Praktická škola?. Víte např. kdo to je Aleš Chmelař? Znáte a víte kdo je Proktolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Školství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.