Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pluh. Co znamená pojem Pluh z kategorie Nástroje?

Co je to Pluh? Význam slova

Co znamená termín Pluh? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pluh je nástroj, jehož pomocí lze obdělávat půdu oráním. Nahradil postupně své předchůdce, motyku, rádlo, radlici či ruchadlo. Jeho typickými vlastnostmi je asymetričnost, odhrnování hlíny pouze na jednu stranu a její překlápění.
Původně byl tažen zvířaty nebo i lidmi. Současné pluhy jsou zapřahány za motorová vozidla, dříve lokomobily, dnes nejvíce traktory. Vlastní pluh tvoří radlice a odhrnovací deska, stavěcí a tažné mechanizmy.


Co je to Pluh? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pluh. Co znamená pojem Pluh z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pluh sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pluh patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: formulace, definice pojmu, přesný význam, co znamená, synonymum, co je to Pluh?, heslo, co to je, popis, vysvětlení, terminologie, lexikon, slovo, odborný výraz, odborné názvosloví, Pluh, názvosloví, význam pojmu


Pojem Pluh je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pluh? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pluh je oradlo, tedy zařízení umožňující obdělávání zemědělské půdy orbou.
Hlavními součástmi pluhu jsou radlice, která je součástí pluhu oddělující zeminu, a na ni navazující odhrnovací deska, která zeminu obrací. Ostatní součásti slouží zejména jako tažný (nebo tlačný) a stavěcí mechanismus pluhu.
Pluh je v českých zemích symbolem mytického zakladatele dynastie Přemyslovců – Přemysla Oráče. Je také zobrazen na symbolech Ústeckého kraje.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Pluh ve Wikizdrojích

Hledat slovo Pluh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Pluh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Pluh na Google.cz

Hledat termín Pluh ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pluh na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluh například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pluh? resp. co označuje slovo Pluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pluh, odpověď na dotaz co je to Pluh?. Víte např. kdo to je Anna Polívková? Znáte a víte kdo je John Lennon? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.