Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pluh. Co znamená slovo Pluh z kategorie Nástroje?

Co je Pluh?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pluh

Pluh je nástroj, jehož pomocí lze obdělávat půdu oráním. Nahradil postupně své předchůdce, motyku, rádlo, radlici či ruchadlo. Jeho typickými vlastnostmi je asymetričnost, odhrnování hlíny pouze na jednu stranu a její překlápění.
Původně byl tažen zvířaty nebo i lidmi. Současné pluhy jsou zapřahány za motorová vozidla, dříve lokomobily, dnes nejvíce traktory. Vlastní pluh tvoří radlice a odhrnovací deska, stavěcí a tažné mechanizmy.


Co je to Pluh? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pluh. Co znamená slovo Pluh z kategorie Nástroje?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text (Pluh) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Pluh patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, co je to Pluh?, informace, wiki, slovo, popis, slovník, nástroje, odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, význam slova, Pluh, co to je, formulace, názvosloví, co znamená


Pojem Pluh je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Pluh?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pluh je oradlo, tedy zařízení umožňující obdělávání zemědělské půdy orbou.
Hlavními součástmi pluhu jsou radlice, která je součástí pluhu oddělující zeminu, a na ni navazující odhrnovací deska, která zeminu obrací. Ostatní součásti slouží zejména jako tažný (nebo tlačný) a stavěcí mechanismus pluhu.
Pluh je v českých zemích symbolem mytického zakladatele dynastie Přemyslovců – Přemysla Oráče. Je také zobrazen na symbolech Ústeckého kraje.

Další informační zdroje o slovu Pluh

Hledat frázi Pluh ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pluh ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Pluh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Pluh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Pluh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Pluh ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluh například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Pluh? resp. jaký je význam pojmu Pluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pluh, odpověď na dotaz co je to Pluh?. Víte např. kdo to je Antonín Brousek? Znáte a víte kdo je Akademický pracovník? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Pluh i v jiných kategoriích (než nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.