Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pluh. Co znamená pojem Pluh z kategorie Nástroje?

Co je to Pluh? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pluh

Pluh je nástroj, jehož pomocí lze obdělávat půdu oráním. Nahradil postupně své předchůdce, motyku, rádlo, radlici či ruchadlo. Jeho typickými vlastnostmi je asymetričnost, odhrnování hlíny pouze na jednu stranu a její překlápění.
Původně byl tažen zvířaty nebo i lidmi. Současné pluhy jsou zapřahány za motorová vozidla, dříve lokomobily, dnes nejvíce traktory. Vlastní pluh tvoří radlice a odhrnovací deska, stavěcí a tažné mechanizmy.


Co je to Pluh? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pluh. Co znamená pojem Pluh z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pluh se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pluh patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, lexikon, definice, Pluh, definice pojmu, Nástroje, slovník, názvosloví, co znamená, heslo, popis, význam slova, vysvětlení, co je to Pluh?, slovo, přesný výraz, přesný význam, význam


Pojem Pluh je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pluh? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pluh je oradlo, tedy zařízení umožňující obdělávání zemědělské půdy orbou.
Hlavními součástmi pluhu jsou radlice, která je součástí pluhu oddělující zeminu, a na ni navazující odhrnovací deska, která zeminu obrací. Ostatní součásti slouží zejména jako tažný (nebo tlačný) a stavěcí mechanismus pluhu.
Pluh je v českých zemích symbolem mytického zakladatele dynastie Přemyslovců – Přemysla Oráče. Je také zobrazen na symbolech Ústeckého kraje.

Hledejte pojem Pluh v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Pluh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Pluh na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pluh ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pluh ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Pluh ve Wikizdrojích

Najít termín Pluh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluh například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Pluh? resp. co přesně označuje termín Pluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pluh, odpověď na dotaz co je to Pluh?. Víte např. kdo to je Stanley Kubrick? Znáte a víte kdo je John Lennon? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.