Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Šedý zákal? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Šedý zákal?

Šedý zákal je oční onemocnění, při kterém dochází k zakalení čočky. Postižený tak vidí podobně, jako by se díval přes špinavé brýle. Šedý zákal se léčí většinou nahrazením nemocné čočky umělou čočkou. Příčinou tohoto zákalu bývá nejčastěji stáří, nástup problému ovlivňuje dědičnost.
Onemocnění šedým zákalem může mít více příčin. Kromě pohlaví, věku, životního stylu a rasy zde může hrát roli trvalé užívání některých léků nebo další onemocnění či úraz oka.


Co je to Šedý zákal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Šedý zákal s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šedý zákal je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, definice, informace, slovo, termín, wiki, heslo, slovník, názvosloví, co znamená, lexikon, formulace, odborný výraz, význam, terminologie, definice pojmu, význam slova


Pojem Šedý zákal je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Šedý zákal?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Šedý zákal (katarakta) pochází z řeckého slova kataraktes a nebo také katarrhaktes, které je odvozeno z původního slova katarassein, což znamená "padat dolů", neboť Řekové přirovnávali kataraktu k vodopádu. (kata - dolů, arassein - padat). V latinském názvosloví se katarakta nazývala portcullis, což v překladu znamená padající brána.

Pro více informací o heslu Šedý zákal zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Šedý zákal na Youtube

Hledat slovo Šedý zákal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Šedý zákal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Šedý zákal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šedý zákal ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Šedý zákal ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šedý zákal například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šedý zákal? resp. jaký je význam slova Šedý zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šedý zákal, odpověď na dotaz co je to Šedý zákal?. Víte např. kdo to je Protiva? Znáte a víte kdo je Eva Josefíková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!