Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Šedý zákal? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Šedý zákal?

Šedý zákal je oční onemocnění, při kterém dochází k zakalení čočky. Postižený tak vidí podobně, jako by se díval přes špinavé brýle. Šedý zákal se léčí většinou nahrazením nemocné čočky umělou čočkou. Příčinou tohoto zákalu bývá nejčastěji stáří, nástup problému ovlivňuje dědičnost.
Onemocnění šedým zákalem může mít více příčin. Kromě pohlaví, věku, životního stylu a rasy zde může hrát roli trvalé užívání některých léků nebo další onemocnění či úraz oka.


Co je to Šedý zákal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Šedý zákal? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Šedý zákal je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam, wiki, terminus technicus, definice pojmu, formulace, odborný výraz, co je to Šedý zákal?, definice, význam pojmu, co znamená, heslo, co to je, odborné názvosloví, Nemoce, slovo, informace, popis, vysvětlení


Pojem Šedý zákal je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Šedý zákal dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šedý zákal (katarakta) pochází z řeckého slova kataraktes a nebo také katarrhaktes, které je odvozeno z původního slova katarassein, což znamená "padat dolů", neboť Řekové přirovnávali kataraktu k vodopádu. (kata - dolů, arassein - padat). V latinském názvosloví se katarakta nazývala portcullis, což v překladu znamená padající brána.

Zkuste zjistit více informací o slovu Šedý zákal v následujících zdrojích

Najít heslo Šedý zákal ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Šedý zákal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Šedý zákal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šedý zákal na Youtube

Hledat heslo Šedý zákal ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Šedý zákal na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šedý zákal například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Šedý zákal? resp. co je to Šedý zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šedý zákal, odpověď na dotaz co je to Šedý zákal?. Víte např. kdo to je Vegetarián? Znáte a víte kdo je Harrison Ford? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!