Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Šedý zákal? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Šedý zákal?

Šedý zákal je oční onemocnění, při kterém dochází k zakalení čočky. Postižený tak vidí podobně, jako by se díval přes špinavé brýle. Šedý zákal se léčí většinou nahrazením nemocné čočky umělou čočkou. Příčinou tohoto zákalu bývá nejčastěji stáří, nástup problému ovlivňuje dědičnost.
Onemocnění šedým zákalem může mít více příčin. Kromě pohlaví, věku, životního stylu a rasy zde může hrát roli trvalé užívání některých léků nebo další onemocnění či úraz oka.


Co je to Šedý zákal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Šedý zákal můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šedý zákal je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: formulace, termín, co to je, co znamená, Nemoce, pojem, slovník, Nemoce, popis, co je to Šedý zákal?, význam slova, přesný význam, lexikon, informace, vysvětlení, wiki, terminologie, slovo


Pojem Šedý zákal je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Šedý zákal?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šedý zákal (katarakta) pochází z řeckého slova kataraktes a nebo také katarrhaktes, které je odvozeno z původního slova katarassein, což znamená "padat dolů", neboť Řekové přirovnávali kataraktu k vodopádu. (kata - dolů, arassein - padat). V latinském názvosloví se katarakta nazývala portcullis, což v překladu znamená padající brána.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Šedý zákal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Šedý zákal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Šedý zákal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Šedý zákal ve Wikizdrojích

Hledat slovo Šedý zákal na Google.cz

Hledat videa s názvem Šedý zákal na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Šedý zákal například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Šedý zákal? resp. co znamená výraz Šedý zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šedý zákal, odpověď na dotaz co je to Šedý zákal?. Víte např. kdo to je Webdesigner? Znáte a víte kdo je Eva Josefíková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!