Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šedý zákal. Co znamená odborný pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Šedý zákal? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Šedý zákal

Šedý zákal je oční onemocnění, při kterém dochází k zakalení čočky. Postižený tak vidí podobně, jako by se díval přes špinavé brýle. Šedý zákal se léčí většinou nahrazením nemocné čočky umělou čočkou. Příčinou tohoto zákalu bývá nejčastěji stáří, nástup problému ovlivňuje dědičnost.
Onemocnění šedým zákalem může mít více příčin. Kromě pohlaví, věku, životního stylu a rasy zde může hrát roli trvalé užívání některých léků nebo další onemocnění či úraz oka.


Co je to Šedý zákal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šedý zákal. Co znamená odborný pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Šedý zákal můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Šedý zákal je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam slova, slovo, formulace, termín, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, definice, význam pojmu, co to je, nemoce, wiki, terminologie, synonymum, co znamená, nemoce, heslo, popis


Pojem Šedý zákal je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šedý zákal? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Šedý zákal (katarakta) pochází z řeckého slova kataraktes a nebo také katarrhaktes, které je odvozeno z původního slova katarassein, což znamená "padat dolů", neboť Řekové přirovnávali kataraktu k vodopádu. (kata - dolů, arassein - padat). V latinském názvosloví se katarakta nazývala portcullis, což v překladu znamená padající brána.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šedý zákal ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Šedý zákal ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Šedý zákal na Youtube

Zkusit najít pojem Šedý zákal ve Wikislovníku

Najít slovo Šedý zákal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Šedý zákal ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šedý zákal například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Šedý zákal? resp. jaký je přesný význam slova Šedý zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šedý zákal, odpověď na dotaz co je to Šedý zákal?. Víte např. kdo to je Jan Nedvěd? Znáte a víte kdo je Harrison Ford? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!