Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Šedý zákal? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Šedý zákal

Šedý zákal je oční onemocnění, při kterém dochází k zakalení čočky. Postižený tak vidí podobně, jako by se díval přes špinavé brýle. Šedý zákal se léčí většinou nahrazením nemocné čočky umělou čočkou. Příčinou tohoto zákalu bývá nejčastěji stáří, nástup problému ovlivňuje dědičnost.
Onemocnění šedým zákalem může mít více příčin. Kromě pohlaví, věku, životního stylu a rasy zde může hrát roli trvalé užívání některých léků nebo další onemocnění či úraz oka.


Co je to Šedý zákal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Šedý zákal sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šedý zákal je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminologie, termín, slovník, co je to Šedý zákal?, význam slova, terminus technicus, popis, přesný výraz, formulace, definice pojmu, slovo, heslo, odborný výraz, lexikon, Nemoce, význam, význam pojmu, synonymum


Pojem Šedý zákal je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Šedý zákal píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šedý zákal (katarakta) pochází z řeckého slova kataraktes a nebo také katarrhaktes, které je odvozeno z původního slova katarassein, což znamená "padat dolů", neboť Řekové přirovnávali kataraktu k vodopádu. (kata - dolů, arassein - padat). V latinském názvosloví se katarakta nazývala portcullis, což v překladu znamená padající brána.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šedý zákal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Šedý zákal na Youtube

Najít slovo Šedý zákal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Šedý zákal ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Šedý zákal ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Šedý zákal na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šedý zákal například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Šedý zákal? resp. co se přesně ukrývá za slovem Šedý zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šedý zákal, odpověď na dotaz co je to Šedý zákal?. Víte např. kdo to je Epikúros? Znáte a víte kdo je Harrison Ford? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!