Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Co je Šedý zákal?

Co znamená pojem, definice termínu Šedý zákal?

Šedý zákal je oční onemocnění, při kterém dochází k zakalení čočky. Postižený tak vidí podobně, jako by se díval přes špinavé brýle. Šedý zákal se léčí většinou nahrazením nemocné čočky umělou čočkou. Příčinou tohoto zákalu bývá nejčastěji stáří, nástup problému ovlivňuje dědičnost.
Onemocnění šedým zákalem může mít více příčin. Kromě pohlaví, věku, životního stylu a rasy zde může hrát roli trvalé užívání některých léků nebo další onemocnění či úraz oka.


Co je to Šedý zákal? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šedý zákal. Co znamená pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šedý zákal s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Šedý zákal se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: informace, pojem, přesný výraz, Šedý zákal, wiki, přesný význam, odborné názvosloví, formulace, význam, odborný výraz, nemoce, nemoce, heslo, definice pojmu, synonymum, definice, terminologie, co to je


Pojem Šedý zákal je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šedý zákal? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šedý zákal (katarakta) pochází z řeckého slova kataraktes a nebo také katarrhaktes, které je odvozeno z původního slova katarassein, což znamená "padat dolů", neboť Řekové přirovnávali kataraktu k vodopádu. (kata - dolů, arassein - padat). V latinském názvosloví se katarakta nazývala portcullis, což v překladu znamená padající brána.

Pro další informace o termínu Šedý zákal zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Šedý zákal ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Šedý zákal ve Wikislovníku

Hledat heslo Šedý zákal ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Šedý zákal ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šedý zákal na Youtube

Zkusit najít frázi Šedý zákal ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šedý zákal například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice termínu Šedý zákal? resp. jaká je definice slova Šedý zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šedý zákal, odpověď na dotaz co je to Šedý zákal?. Víte např. kdo to je Tina Turner? Znáte a víte kdo je Petr Vichnar? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Operační sál, Šedý zákal, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!