Co je to?
Definice výrazu, termínu Šedý zákal. Co znamená odborný pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Šedý zákal? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šedý zákal

Šedý zákal je oční onemocnění, při kterém dochází k zakalení čočky. Postižený tak vidí podobně, jako by se díval přes špinavé brýle. Šedý zákal se léčí většinou nahrazením nemocné čočky umělou čočkou. Příčinou tohoto zákalu bývá nejčastěji stáří, nástup problému ovlivňuje dědičnost.
Onemocnění šedým zákalem může mít více příčin. Kromě pohlaví, věku, životního stylu a rasy zde může hrát roli trvalé užívání některých léků nebo další onemocnění či úraz oka.


Co je to Šedý zákal? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Šedý zákal. Co znamená odborný pojem Šedý zákal z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Šedý zákal sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Šedý zákal je v kategorii nemoce

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, nemoce, co je to Šedý zákal?, pojem, synonymum, heslo, význam slova, přesný výraz, wiki, co to je, význam, popis, termín, slovník


Pojem Šedý zákal je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Šedý zákal?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šedý zákal (katarakta) pochází z řeckého slova kataraktes a nebo také katarrhaktes, které je odvozeno z původního slova katarassein, což znamená "padat dolů", neboť Řekové přirovnávali kataraktu k vodopádu. (kata - dolů, arassein - padat). V latinském názvosloví se katarakta nazývala portcullis, což v překladu znamená padající brána.

Pro další informace o termínu Šedý zákal zkuste tyto odkazy

Najít termín Šedý zákal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Šedý zákal ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Šedý zákal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Šedý zákal ve Wikislovníku

Hledat pojem Šedý zákal ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Šedý zákal ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Šedý zákal například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Šedý zákal? resp. co označuje slovo Šedý zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šedý zákal, odpověď na dotaz co je to Šedý zákal?. Víte např. kdo to je Rebel? Znáte a víte kdo je Marian Jurečka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!