Co je to?
Definice odborného termínu, slova Láska. Co znamená pojem Láska z kategorie Psychologie?

Co je to Láska? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Láska

Velmi silná emoce, která vyjadřuje vztah ke druhé bytosti či věci. Velká náklonnost k určitému objektu , hluboký osobní vztah. Láska může mít nejrůznější významy od vztahu dvou lidí, ale také vztahu například k vlasti nebo k bohu či ke zvířeti. Láska má i fyzickou podobu, která znamená sex, pohlavní styk. Z filozofického pohledu je láska vnímána jako lidská ctnost, ve smyslu lásky k lidem.


Co je to Láska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Láska. Co znamená pojem Láska z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Láska je v sekci psychologie

Klíčová slova: co je to Láska?, slovo, formulace, termín, heslo, psychologie, synonymum, terminologie, lexikon, přesný výraz, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, informace, co to je, psychologie, definice pojmu, co znamená


Pojem Láska je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Láska dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Láska označuje silný pozitivní vztah náklonnosti, oddanosti nebo touhy, který se může lišit jak svojí povahou, tak také předmětem. Někdy převažuje volní, jindy citová nebo sexuální stránka vztahu. Jeho předmětem může být druhý člověk, určité společenství nebo božstvo, ale také určitá věc, místo a vlast, nějaké hnutí či idea a konečně i život, bohatství nebo moc. Může se z milovaného předmětu těšit, pomáhat mu a pečovat o něj, anebo ho chtít mít pro sebe a ovládat. Někdy se láskou rozumí jen zamilovanost, počáteční touha a emoční i sexuální přitažlivost. V širším smyslu se někdy hovoří i o lásce k sobě, což nemusí být egoismus.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Láska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Láska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Láska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Láska ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Láska na Google.cz

Zkusit najít frázi Láska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Láska například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Láska? resp. co se skrývá pod slovem Láska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Láska, odpověď na dotaz co je to Láska?. Víte např. kdo to je Jaro Slávik? Znáte a víte kdo je Promotér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Láska i v jiné kategorii než v psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?