Co je to?
Definice výrazu, termínu Láska. Co znamená odborný pojem Láska z kategorie Psychologie?

Co je Láska? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Láska?

Velmi silná emoce, která vyjadřuje vztah ke druhé bytosti či věci. Velká náklonnost k určitému objektu , hluboký osobní vztah. Láska může mít nejrůznější významy od vztahu dvou lidí, ale také vztahu například k vlasti nebo k bohu či ke zvířeti. Láska má i fyzickou podobu, která znamená sex, pohlavní styk. Z filozofického pohledu je láska vnímána jako lidská ctnost, ve smyslu lásky k lidem.


Co je to Láska? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Láska. Co znamená odborný pojem Láska z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Láska s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Láska je v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, formulace, psychologie, co je to Láska?, synonymum, lexikon, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, slovník, popis, psychologie, heslo, význam, definice pojmu, přesný význam, slovo


Pojem Láska je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Láska? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Láska označuje silný pozitivní vztah náklonnosti, oddanosti nebo touhy, který se může lišit jak svojí povahou, tak také předmětem. Někdy převažuje volní, jindy citová nebo sexuální stránka vztahu. Jeho předmětem může být druhý člověk, určité společenství nebo božstvo, ale také určitá věc, místo a vlast, nějaké hnutí či idea a konečně i život, bohatství nebo moc. Může se z milovaného předmětu těšit, pomáhat mu a pečovat o něj, anebo ho chtít mít pro sebe a ovládat. Někdy se láskou rozumí jen zamilovanost, počáteční touha a emoční i sexuální přitažlivost. V širším smyslu se někdy hovoří i o lásce k sobě, což nemusí být egoismus.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Láska ve Wikizdrojích

Hledat slovo Láska ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Láska na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Láska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Láska na Google.cz

Hledat videa s názvem Láska na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Láska například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Láska? resp. co znamená slovo Láska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Láska, odpověď na dotaz co je to Láska?. Víte např. kdo to je Max Bentley? Znáte a víte kdo je Suflér? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?