Co je to?
Výraz, termín, definice slova Láska. Co znamená odborný pojem Láska z kategorie Psychologie?

Co je to Láska? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Láska

Velmi silná emoce, která vyjadřuje vztah ke druhé bytosti či věci. Velká náklonnost k určitému objektu , hluboký osobní vztah. Láska může mít nejrůznější významy od vztahu dvou lidí, ale také vztahu například k vlasti nebo k bohu či ke zvířeti. Láska má i fyzickou podobu, která znamená sex, pohlavní styk. Z filozofického pohledu je láska vnímána jako lidská ctnost, ve smyslu lásky k lidem.


Co je to Láska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Láska. Co znamená odborný pojem Láska z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Láska patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: lexikon, popis, definice, terminus technicus, význam, synonymum, odborný výraz, slovo, co to je, definice pojmu, význam slova, vysvětlení, názvosloví, informace, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, pojem


Pojem Láska je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Láska?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Láska označuje silný pozitivní vztah náklonnosti, oddanosti nebo touhy, který se může lišit jak svojí povahou, tak také předmětem. Někdy převažuje volní, jindy citová nebo sexuální stránka vztahu. Jeho předmětem může být druhý člověk, určité společenství nebo božstvo, ale také určitá věc, místo a vlast, nějaké hnutí či idea a konečně i život, bohatství nebo moc. Může se z milovaného předmětu těšit, pomáhat mu a pečovat o něj, anebo ho chtít mít pro sebe a ovládat. Někdy se láskou rozumí jen zamilovanost, počáteční touha a emoční i sexuální přitažlivost. V širším smyslu se někdy hovoří i o lásce k sobě, což nemusí být egoismus.

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Láska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Láska ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Láska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Láska ve Wikizdrojích

Najít pojem Láska ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Láska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Láska například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Láska? resp. co znamená Láska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Láska, odpověď na dotaz co je to Láska?. Víte např. kdo to je Cikorka? Znáte a víte kdo je Švagr? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?