Co je to?
Výraz, termín, definice slova Láska. Co znamená odborný pojem Láska z kategorie Psychologie?

Co je to Láska? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Láska

Velmi silná emoce, která vyjadřuje vztah ke druhé bytosti či věci. Velká náklonnost k určitému objektu , hluboký osobní vztah. Láska může mít nejrůznější významy od vztahu dvou lidí, ale také vztahu například k vlasti nebo k bohu či ke zvířeti. Láska má i fyzickou podobu, která znamená sex, pohlavní styk. Z filozofického pohledu je láska vnímána jako lidská ctnost, ve smyslu lásky k lidem.


Co je to Láska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Láska. Co znamená odborný pojem Láska z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Láska? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Láska je v sekci Psychologie

Klíčová slova: lexikon, pojem, názvosloví, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, co to je, wiki, Láska, Psychologie, terminologie, informace, slovo, vysvětlení, termín, Psychologie


Pojem Láska je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Láska?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Láska označuje silný pozitivní vztah náklonnosti, oddanosti nebo touhy, který se může lišit jak svojí povahou, tak také předmětem. Někdy převažuje volní, jindy citová nebo sexuální stránka vztahu. Jeho předmětem může být druhý člověk, určité společenství nebo božstvo, ale také určitá věc, místo a vlast, nějaké hnutí či idea a konečně i život, bohatství nebo moc. Může se z milovaného předmětu těšit, pomáhat mu a pečovat o něj, anebo ho chtít mít pro sebe a ovládat. Někdy se láskou rozumí jen zamilovanost, počáteční touha a emoční i sexuální přitažlivost. V širším smyslu se někdy hovoří i o lásce k sobě, což nemusí být egoismus.

Další zdroje informací o slovu Láska

Hledat pojem Láska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Láska ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Láska ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Láska na Youtube

Najít výraz Láska ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Láska ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Láska například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Láska? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Láska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Láska, odpověď na dotaz co je to Láska?. Víte např. kdo to je Keanu Reeves? Znáte a víte kdo je Švagr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?