Co je to?
Definice výrazu, termínu Stagflace. Co znamená odborný pojem Stagflace z kategorie Ekonomie?

Co je Stagflace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stagflace?

Stagflace je pojem z oblasti makroekonomiky. Je vytvořen spojením slov stagnace a inflace, protože je kombinací ekonomické stagnace, vysoké inflace a vysokého počtu nezaměstnaných. Tento jev nastává při zasažení ekonomiky šokem. Stagflace nastává tehdy, když jde vládě o snížení nezaměstnanosti a snaží se ji dostat pod úroveň, která je přirozená. Tím se však zvyšuje inflace a nakonec dojde k tomu, že bude vysoká jak inflace, tak nezaměstnanost, dojde tedy ke stagflaci. Při inflaci vzrostou ceny zboží i služeb a dojde ke snížení kupní hodnoty peněz. Při stagflaci stagnuje ekonomika, dochází k inflaci i růstu nezaměstnanosti.
Ekonomickým ukazatelem stagflace je tzv. Misery index. Ten pomocí výpočtu z míry nezaměstnanosti i inflace říká, jak se obyvatelstvu daří po ekonomické stránce. Ke stagflaci může dojít z více příčin, většinou jde o nabídkový šok, kdy prudce narostou ceny komodit, nebo je vládou omezeno zásobování a navyšují se peněžní zásoby. Řešením může být navýšení výroby a omezená nabídka peněz.


Co je to Stagflace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Stagflace. Co znamená odborný pojem Stagflace z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Stagflace? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Stagflace je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co je to Stagflace?, informace, synonymum, slovo, co to je, lexikon, ekonomie, význam slova, pojem, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, vysvětlení, formulace, popis, význam pojmu, termín


Pojem Stagflace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stagflace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stagflace (stagnace + inflace – přejato z anglického stagflation) je jedním z makroekonomických témat. Jedná se o kombinaci stagnace ekonomiky (tedy se při vysoké inflaci velikost reálného produktu nemění nebo dokonce klesá – takový jev se někdy nazývá slumpflace, z anglického slump, propad) s vysokou inflací a vysokou mírou nezaměstnanosti. Jde typicky o situaci, kdy je systém zasažen šokem.
Podle klasické ekonomie k stagflaci dochází, pokud se vláda snaží snížit míru nezaměstnanosti pod její přirozenou úroveň, což má za následek jen zvýšení inflace. Vláda od cíle snížit nezaměstnanost upustí až v době, kdy se k vysoké nezaměstnanosti přidá i vysoká inflace, tedy když dojde k stagflaci.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Stagflace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Stagflace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Stagflace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Stagflace na Google obrázcích

Hledat pojem Stagflace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stagflace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Stagflace například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Stagflace? resp. jaký je přesný význam slova Stagflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stagflace, odpověď na dotaz co je to Stagflace?. Víte např. kdo to je Ján Koleník? Znáte a víte kdo je Markéta Muzikářová? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.