Co je to?
Výraz, termín, definice slova Agroturistika. Co znamená odborný pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Co je to Agroturistika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Agroturistika

Agroturistika je v současné době populární odvětví turistiky. Jak už název napovídá, její podstatou je vše, co je spojeno se zemědělstvím. Agroturistika tedy může zahrnovat pobyt na farmě či ekofarmě za účelem poznání života na venkově a v zemědělství včetně provádění různých prací (např. péče o hospodářská zvířata). K agroturistice patří třeba i jízda na koni. Agroturistiku většinou vyhledávají obyvatelé větších měst, typicky rodiny s dětmi.


Co je to Agroturistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Agroturistika. Co znamená odborný pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Agroturistika patří do kategorie cestování

Klíčová slova: popis, přesný význam, heslo, slovo, formulace, co znamená, přesný výraz, pojem, definice pojmu, wiki, odborný výraz, informace, význam, co to je, definice, cestování, co je to Agroturistika?, cestování


Pojem Agroturistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Agroturistika můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agroturistika je způsob trávení volného času, jde o turistiku, v typických venkovských podmínkách, někdy i spojenou s dobrovolnou, neplacenou prací v zemědělství na venkově (která může být spojena s pokrytím části nákladů na pobyt), nebo napodobováním tradičních (nebo současných) venkovských prací a zvyků. Smyslem je poznání života zemědělců a venkova, blízký kontakt s zvířaty (např. jízda na koni), zemědělskými plodinami, zlepšení vztahu k půdě, posílení vlasteneckých pocitů – sounáležitosti s kořeny českého národa, obyvateli venkova, poznání jejich každodenní dřiny apod... Podílí se na udržování a rozšiřování kulturních a sociálních tradic. Návštěva vinařských sklípků spojená s prohlídkou vinic, výroby vína a konzumací alkoholu lze považovat také za agroturistiku.

Agroturistika

Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít termín Agroturistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Agroturistika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Agroturistika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agroturistika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Agroturistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Agroturistika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Agroturistika například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Agroturistika? resp. co přesně znamená slovo Agroturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agroturistika, odpověď na dotaz co je to Agroturistika?. Víte např. kdo to je Quasimodo? Znáte a víte kdo je Chris Evans? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než cestování). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.