Co je to?
Odborný výraz, definice slova Agroturistika. Co znamená pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Co je to Agroturistika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Agroturistika

Agroturistika je v současné době populární odvětví turistiky. Jak už název napovídá, její podstatou je vše, co je spojeno se zemědělstvím. Agroturistika tedy může zahrnovat pobyt na farmě či ekofarmě za účelem poznání života na venkově a v zemědělství včetně provádění různých prací (např. péče o hospodářská zvířata). K agroturistice patří třeba i jízda na koni. Agroturistiku většinou vyhledávají obyvatelé větších měst, typicky rodiny s dětmi.


Co je to Agroturistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Agroturistika. Co znamená pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Agroturistika můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Agroturistika je v sekci Cestování

Klíčová slova: termín, informace, synonymum, co znamená, co je to Agroturistika?, odborné názvosloví, přesný význam, odborný výraz, co to je, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, význam, význam pojmu, vysvětlení, definice, význam slova, popis


Pojem Agroturistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Agroturistika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agroturistika je způsob trávení volného času, jde o turistiku, v typických venkovských podmínkách, někdy i spojenou s dobrovolnou, neplacenou prací v zemědělství na venkově (která může být spojena s pokrytím části nákladů na pobyt), nebo napodobováním tradičních (nebo současných) venkovských prací a zvyků. Smyslem je poznání života zemědělců a venkova, blízký kontakt s zvířaty (např. jízda na koni), zemědělskými plodinami, zlepšení vztahu k půdě, posílení vlasteneckých pocitů – sounáležitosti s kořeny českého národa, obyvateli venkova, poznání jejich každodenní dřiny apod... Podílí se na udržování a rozšiřování kulturních a sociálních tradic. Návštěva vinařských sklípků spojená s prohlídkou vinic, výroby vína a konzumací alkoholu lze považovat také za agroturistiku.

Agroturistika

Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Agroturistika na Youtube

Zkusit najít heslo Agroturistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agroturistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Agroturistika ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Agroturistika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Agroturistika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Agroturistika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Agroturistika? resp. co znamená Agroturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agroturistika, odpověď na dotaz co je to Agroturistika?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Agroturistika i v jiných kategoriích (než Cestování). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.