Co je to?
Definice výrazu Agroturistika. Co znamená odborný pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Co to je Agroturistika? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Agroturistika

Agroturistika je v současné době populární odvětví turistiky. Jak už název napovídá, její podstatou je vše, co je spojeno se zemědělstvím. Agroturistika tedy může zahrnovat pobyt na farmě či ekofarmě za účelem poznání života na venkově a v zemědělství včetně provádění různých prací (např. péče o hospodářská zvířata). K agroturistice patří třeba i jízda na koni. Agroturistiku většinou vyhledávají obyvatelé větších měst, typicky rodiny s dětmi.


Co je to Agroturistika? Význam slova, termín, Definice výrazu Agroturistika. Co znamená odborný pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Agroturistika? s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Agroturistika je v sekci cestování

Klíčová slova: slovo, přesný význam, význam pojmu, co znamená, odborné názvosloví, definice, význam, terminologie, wiki, cestování, popis, lexikon, definice pojmu, odborný výraz, terminus technicus, Agroturistika, heslo, názvosloví


Pojem Agroturistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Agroturistika dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Agroturistika je způsob trávení volného času, jde o turistiku, v typických venkovských podmínkách, někdy i spojenou s dobrovolnou, neplacenou prací v zemědělství na venkově (která může být spojena s pokrytím části nákladů na pobyt), nebo napodobováním tradičních (nebo současných) venkovských prací a zvyků. Smyslem je poznání života zemědělců a venkova, blízký kontakt s zvířaty (např. jízda na koni), zemědělskými plodinami, zlepšení vztahu k půdě, posílení vlasteneckých pocitů – sounáležitosti s kořeny českého národa, obyvateli venkova, poznání jejich každodenní dřiny apod... Podílí se na udržování a rozšiřování kulturních a sociálních tradic. Návštěva vinařských sklípků spojená s prohlídkou vinic, výroby vína a konzumací alkoholu lze považovat také za agroturistiku.

Agroturistika

Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít Agroturistika ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Agroturistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Agroturistika na Google.cz

Hledat výraz Agroturistika ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agroturistika ve Wikimedia Commons

Hledat termín Agroturistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Agroturistika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte jaká je definice termínu Agroturistika? resp. co znamená Agroturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agroturistika, odpověď na dotaz co je to Agroturistika?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Předák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Agroturistika i v jiné části webu než je kategorie cestování. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.