Co je to?
Odborný výraz, definice slova Agroturistika. Co znamená pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Co je to Agroturistika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Agroturistika

Agroturistika je v současné době populární odvětví turistiky. Jak už název napovídá, její podstatou je vše, co je spojeno se zemědělstvím. Agroturistika tedy může zahrnovat pobyt na farmě či ekofarmě za účelem poznání života na venkově a v zemědělství včetně provádění různých prací (např. péče o hospodářská zvířata). K agroturistice patří třeba i jízda na koni. Agroturistiku většinou vyhledávají obyvatelé větších měst, typicky rodiny s dětmi.


Co je to Agroturistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Agroturistika. Co znamená pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Agroturistika doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Agroturistika se nachází v sekci Cestování

Klíčová slova: Agroturistika, přesný význam, význam slova, definice pojmu, definice, co to je, význam, popis, Cestování, termín, co je to Agroturistika?, informace, význam pojmu, názvosloví, slovo, terminologie, Cestování, heslo


Pojem Agroturistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Agroturistika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Agroturistika je způsob trávení volného času, jde o turistiku, v typických venkovských podmínkách, někdy i spojenou s dobrovolnou, neplacenou prací v zemědělství na venkově (která může být spojena s pokrytím části nákladů na pobyt), nebo napodobováním tradičních (nebo současných) venkovských prací a zvyků. Smyslem je poznání života zemědělců a venkova, blízký kontakt s zvířaty (např. jízda na koni), zemědělskými plodinami, zlepšení vztahu k půdě, posílení vlasteneckých pocitů – sounáležitosti s kořeny českého národa, obyvateli venkova, poznání jejich každodenní dřiny apod... Podílí se na udržování a rozšiřování kulturních a sociálních tradic. Návštěva vinařských sklípků spojená s prohlídkou vinic, výroby vína a konzumací alkoholu lze považovat také za agroturistiku.

Agroturistika

Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Agroturistika ve Wikizdrojích

Hledat pojem Agroturistika ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Agroturistika na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agroturistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Agroturistika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Agroturistika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Agroturistika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Agroturistika? resp. co přesně znamená slovo Agroturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agroturistika, odpověď na dotaz co je to Agroturistika?. Víte např. kdo to je Office manager? Znáte a víte kdo je Matouš Ruml? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Agroturistika hledat i v jiných kategoriích (než Cestování) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.