Co je to?
Odborný výraz, definice slova Agroturistika. Co znamená pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Co je Agroturistika?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Agroturistika?

Agroturistika je v současné době populární odvětví turistiky. Jak už název napovídá, její podstatou je vše, co je spojeno se zemědělstvím. Agroturistika tedy může zahrnovat pobyt na farmě či ekofarmě za účelem poznání života na venkově a v zemědělství včetně provádění různých prací (např. péče o hospodářská zvířata). K agroturistice patří třeba i jízda na koni. Agroturistiku většinou vyhledávají obyvatelé větších měst, typicky rodiny s dětmi.


Co je to Agroturistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Agroturistika. Co znamená pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Agroturistika se nachází v sekci cestování

Klíčová slova: co to je, wiki, vysvětlení, přesný výraz, termín, lexikon, cestování, synonymum, co je to Agroturistika?, pojem, cestování, přesný význam, heslo, Agroturistika, co znamená, definice pojmu, význam slova, definice


Pojem Agroturistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Agroturistika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agroturistika je způsob trávení volného času, jde o turistiku, v typických venkovských podmínkách, někdy i spojenou s dobrovolnou, neplacenou prací v zemědělství na venkově (která může být spojena s pokrytím části nákladů na pobyt), nebo napodobováním tradičních (nebo současných) venkovských prací a zvyků. Smyslem je poznání života zemědělců a venkova, blízký kontakt s zvířaty (např. jízda na koni), zemědělskými plodinami, zlepšení vztahu k půdě, posílení vlasteneckých pocitů – sounáležitosti s kořeny českého národa, obyvateli venkova, poznání jejich každodenní dřiny apod... Podílí se na udržování a rozšiřování kulturních a sociálních tradic. Návštěva vinařských sklípků spojená s prohlídkou vinic, výroby vína a konzumací alkoholu lze považovat také za agroturistiku.

Agroturistika

Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Agroturistika lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Agroturistika ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Agroturistika na Google.cz

Vyhledat termín Agroturistika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agroturistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Agroturistika ve Wikislovníku

Hledat frázi Agroturistika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Agroturistika například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Agroturistika? resp. co přesně znamená slovo Agroturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agroturistika, odpověď na dotaz co je to Agroturistika?. Víte např. kdo to je Šárka Grossová? Znáte a víte kdo je Gérard Depardieu? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Agroturistika i jinde než v sekci než v cestování. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.