Co je to?
Výraz, termín, definice slova Agroturistika. Co znamená odborný pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Co je to Agroturistika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Agroturistika?

Agroturistika je v současné době populární odvětví turistiky. Jak už název napovídá, její podstatou je vše, co je spojeno se zemědělstvím. Agroturistika tedy může zahrnovat pobyt na farmě či ekofarmě za účelem poznání života na venkově a v zemědělství včetně provádění různých prací (např. péče o hospodářská zvířata). K agroturistice patří třeba i jízda na koni. Agroturistiku většinou vyhledávají obyvatelé větších měst, typicky rodiny s dětmi.


Co je to Agroturistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Agroturistika. Co znamená odborný pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Agroturistika je v kategorii cestování

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, popis, lexikon, informace, cestování, odborný výraz, co znamená, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, formulace, vysvětlení, definice, Agroturistika, názvosloví, slovo


Pojem Agroturistika je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Agroturistika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Agroturistika je způsob trávení volného času, jde o turistiku, v typických venkovských podmínkách, někdy i spojenou s dobrovolnou, neplacenou prací v zemědělství na venkově (která může být spojena s pokrytím části nákladů na pobyt), nebo napodobováním tradičních (nebo současných) venkovských prací a zvyků. Smyslem je poznání života zemědělců a venkova, blízký kontakt s zvířaty (např. jízda na koni), zemědělskými plodinami, zlepšení vztahu k půdě, posílení vlasteneckých pocitů – sounáležitosti s kořeny českého národa, obyvateli venkova, poznání jejich každodenní dřiny apod... Podílí se na udržování a rozšiřování kulturních a sociálních tradic. Návštěva vinařských sklípků spojená s prohlídkou vinic, výroby vína a konzumací alkoholu lze považovat také za agroturistiku.

Agroturistika

Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Agroturistika. Ilustrační fotografie. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Agroturistika ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agroturistika ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Agroturistika ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Agroturistika na Youtube

Zkusit najít pojem Agroturistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Agroturistika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Agroturistika například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Agroturistika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Agroturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agroturistika, odpověď na dotaz co je to Agroturistika?. Víte např. kdo to je Koloman Magyary? Znáte a víte kdo je Greta Thunbergová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Agroturistika i v jiných kategoriích (než cestování). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.