Co je to?
Odborný výraz, definice slova Agroturistika. Co znamená pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Co je to Agroturistika? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Agroturistika

Agroturistika je v současné době populární odvětví turistiky. Jak už název napovídá, její podstatou je vše, co je spojeno se zemědělstvím. Agroturistika tedy může zahrnovat pobyt na farmě či ekofarmě za účelem poznání života na venkově a v zemědělství včetně provádění různých prací (např. péče o hospodářská zvířata). K agroturistice patří třeba i jízda na koni. Agroturistiku většinou vyhledávají obyvatelé větších měst, typicky rodiny s dětmi.


Co je to Agroturistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Agroturistika. Co znamená pojem Agroturistika z kategorie Cestování?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Agroturistika je v kategorii Cestování

Klíčová slova: co je to Agroturistika?, wiki, terminologie, co znamená, význam pojmu, termín, definice pojmu, formulace, slovník, odborný výraz, slovo, význam, heslo, lexikon, synonymum, co to je, Agroturistika, názvosloví


Pojem Agroturistika je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Agroturistika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Agroturistika je způsob trávení volného času, jde o turistiku, v typických venkovských podmínkách, někdy i spojenou s dobrovolnou, neplacenou prací v zemědělství na venkově (která může být spojena s pokrytím části nákladů na pobyt), nebo napodobováním tradičních (nebo současných) venkovských prací a zvyků. Smyslem je poznání života zemědělců a venkova, blízký kontakt s zvířaty (např. jízda na koni), zemědělskými plodinami, zlepšení vztahu k půdě, posílení vlasteneckých pocitů – sounáležitosti s kořeny českého národa, obyvateli venkova, poznání jejich každodenní dřiny apod... Podílí se na udržování a rozšiřování kulturních a sociálních tradic. Návštěva vinařských sklípků spojená s prohlídkou vinic, výroby vína a konzumací alkoholu lze považovat také za agroturistiku.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Agroturistika na Google.cz

Najít výraz Agroturistika ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Agroturistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Agroturistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agroturistika ve Wikimedia Commons

Hledat termín Agroturistika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Agroturistika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Agroturistika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Agroturistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agroturistika, odpověď na dotaz co je to Agroturistika?. Víte např. kdo to je Spojená osoba? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Cestování). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.