Co je to?
Výraz, termín, definice slova Štěstí. Co znamená odborný pojem Štěstí z kategorie Psychologie?

Co je to Štěstí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Štěstí

Vnitřní osobní pocit spokojenosti a trvalého naplnění života. Pocit štěstí a blaženosti je u každého člověka trochu jiný, pro někoho symbolem štěstí bohatství a blahobyt, pro jiného rodina nebo osobní svoboda. V jiném smyslu vnímáme štěstí i jako konkrétní radostnou událost v životě, na které většinou nemáme žádnou nebo minimální zásluhu, například výhra v loterii.


Co je to Štěstí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Štěstí. Co znamená odborný pojem Štěstí z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Štěstí doporučujeme sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Štěstí se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: slovník, terminologie, definice pojmu, wiki, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, co je to Štěstí?, definice, názvosloví, význam slova, psychologie, význam, slovo, přesný význam, heslo, popis, Štěstí


Pojem Štěstí je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Štěstí? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Štěstí a šťastný se používá ve dvou odlišných významech či souvislostech:

♦ jako vnější příznivá událost nebo okolnost, často nahodilá a nezasloužená: „mít štěstí“, „udělat štěstí“;
♦ jako blaženost, vnitřní pocit radostného a více méně trvalého vyplnění: „být šťastný“, „mít šťastnou povahu“.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Štěstí ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Štěstí na Google.cz

Hledat videa s názvem Štěstí na Youtube

Vyhledat pojem Štěstí ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Štěstí ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Štěstí ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Štěstí například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Štěstí? resp. jaký je význam pojmu Štěstí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štěstí, odpověď na dotaz co je to Štěstí?. Víte např. kdo to je Lumen? Znáte a víte kdo je Šaman? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.