Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Co je to Brakická voda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Brakická voda?

Brakická voda je název pro vodu, která má větší koncentraci soli než voda sladká, ale nižší než voda mořská. Má koncentraci mezi 0,5 g do 30 g soli na litr vody.
Nachází se všude tam, kde dochází k mísení sladké vody s mořskou vodou. S brakickou vodou se lze setkat například v ústí řek do moře, někde tvoří brakická voda velké plochy rozsahu moří.


Co je to Brakická voda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Brakická voda patří do kategorie příroda

Klíčová slova: popis, Brakická voda, význam pojmu, pojem, vysvětlení, wiki, termín, odborný výraz, význam, co je to Brakická voda?, terminologie, heslo, příroda, slovo, co to je, terminus technicus, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Brakická voda je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brakická voda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brakická voda je voda, která má koncentraci solí mezi mořskou a sladkou vodou. Je slanější než sladká voda, ale není tak slaná jako voda mořská. Vyskytuje se v místech, kde se slaná mořská voda míchá s vodou sladkou. Nejčastěji to bývá v ústích řek, někdy brakická voda tvoří celá moře.
Brakická voda obsahuje od 0,5 do 30 g solí na litr.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Brakická voda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Brakická voda na Google.cz

Zkusit najít výraz Brakická voda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Brakická voda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Brakická voda ve vyhledávači Qwant

Najít termín Brakická voda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brakická voda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Brakická voda? resp. jaká je definice termínu Brakická voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brakická voda, odpověď na dotaz co je to Brakická voda?. Víte např. kdo to je Ódin? Znáte a víte kdo je Helga Čočková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Brakická voda v jiné sekci než příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.