Co je to?
Definice výrazu Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Co to je Brakická voda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Brakická voda?

Brakická voda je název pro vodu, která má větší koncentraci soli než voda sladká, ale nižší než voda mořská. Má koncentraci mezi 0,5 g do 30 g soli na litr vody.
Nachází se všude tam, kde dochází k mísení sladké vody s mořskou vodou. S brakickou vodou se lze setkat například v ústí řek do moře, někde tvoří brakická voda velké plochy rozsahu moří.


Co je to Brakická voda? Význam slova, termín, Definice výrazu Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Brakická voda s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Brakická voda je v kategorii Příroda

Klíčová slova: terminologie, co znamená, význam pojmu, slovník, přesný význam, odborný výraz, informace, přesný výraz, vysvětlení, slovo, Příroda, wiki, co to je, Brakická voda, heslo, termín, význam, co je to Brakická voda?


Pojem Brakická voda je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brakická voda? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Brakická voda je voda, která má koncentraci solí mezi mořskou a sladkou vodou. Je slanější než sladká voda, ale není tak slaná jako voda mořská. Vyskytuje se v místech, kde se slaná mořská voda míchá s vodou sladkou. Nejčastěji to bývá v ústích řek, někdy brakická voda tvoří celá moře.
Brakická voda obsahuje od 0,5 do 30 g solí na litr.

Více informací o slovu Brakická voda doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brakická voda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Brakická voda ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Brakická voda na Youtube

Zkusit najít heslo Brakická voda na Google.cz

Hledat heslo Brakická voda ve Wikizdrojích

Najít slovo Brakická voda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Brakická voda například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Brakická voda? resp. co vlastně znamená slovo Brakická voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brakická voda, odpověď na dotaz co je to Brakická voda?. Víte např. kdo to je Předškolák? Znáte a víte kdo je Islámista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.