Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brakická voda. Co znamená slovo Brakická voda z kategorie Příroda?

Co je Brakická voda?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Brakická voda

Brakická voda je název pro vodu, která má větší koncentraci soli než voda sladká, ale nižší než voda mořská. Má koncentraci mezi 0,5 g do 30 g soli na litr vody.
Nachází se všude tam, kde dochází k mísení sladké vody s mořskou vodou. S brakickou vodou se lze setkat například v ústí řek do moře, někde tvoří brakická voda velké plochy rozsahu moří.


Co je to Brakická voda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brakická voda. Co znamená slovo Brakická voda z kategorie Příroda?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Brakická voda s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Brakická voda patří do kategorie příroda

Klíčová slova: definice, názvosloví, terminus technicus, termín, definice pojmu, pojem, terminologie, synonymum, popis, odborné názvosloví, slovo, význam slova, význam, heslo, příroda, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam


Pojem Brakická voda je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brakická voda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brakická voda je voda, která má koncentraci solí mezi mořskou a sladkou vodou. Je slanější než sladká voda, ale není tak slaná jako voda mořská. Vyskytuje se v místech, kde se slaná mořská voda míchá s vodou sladkou. Nejčastěji to bývá v ústích řek, někdy brakická voda tvoří celá moře.
Brakická voda obsahuje od 0,5 do 30 g solí na litr.

Zkuste zjistit více informací o slovu Brakická voda v následujících zdrojích

Hledat výraz Brakická voda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Brakická voda ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Brakická voda na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Brakická voda na Youtube

Vyhledat pojem Brakická voda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Brakická voda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brakická voda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená Brakická voda? resp. jaký je přesný význam slova Brakická voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brakická voda, odpověď na dotaz co je to Brakická voda?. Víte např. kdo to je Soňa Norisová? Znáte a víte kdo je Hérakleitos? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.