Co je to?
Definice výrazu Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Co to je Brakická voda? Význam slova

Co znamená termín Brakická voda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Brakická voda je název pro vodu, která má větší koncentraci soli než voda sladká, ale nižší než voda mořská. Má koncentraci mezi 0,5 g do 30 g soli na litr vody.
Nachází se všude tam, kde dochází k mísení sladké vody s mořskou vodou. S brakickou vodou se lze setkat například v ústí řek do moře, někde tvoří brakická voda velké plochy rozsahu moří.


Co je to Brakická voda? Význam slova, termín, Definice výrazu Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Brakická voda? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Brakická voda je v kategorii Příroda

Klíčová slova: wiki, význam slova, odborné názvosloví, heslo, co je to Brakická voda?, přesný výraz, formulace, synonymum, Příroda, vysvětlení, popis, Příroda, slovo, slovník, odborný výraz, terminus technicus, terminologie, termín


Pojem Brakická voda je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brakická voda? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brakická voda je voda, která má koncentraci solí mezi mořskou a sladkou vodou. Je slanější než sladká voda, ale není tak slaná jako voda mořská. Vyskytuje se v místech, kde se slaná mořská voda míchá s vodou sladkou. Nejčastěji to bývá v ústích řek, někdy brakická voda tvoří celá moře.
Brakická voda obsahuje od 0,5 do 30 g solí na litr.

Další informační zdroje o slovu Brakická voda

Vyhledat výraz Brakická voda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Brakická voda ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Brakická voda ve Wikislovníku

Hledat výraz Brakická voda ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brakická voda ve Wikimedia Commons

Najít výraz Brakická voda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brakická voda například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Brakická voda? resp. co znamená slovo Brakická voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brakická voda, odpověď na dotaz co je to Brakická voda?. Víte např. kdo to je Rihanna? Znáte a víte kdo je Premiér? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.