Co je to?
Definice výrazu Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Co to je Brakická voda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Brakická voda

Brakická voda je název pro vodu, která má větší koncentraci soli než voda sladká, ale nižší než voda mořská. Má koncentraci mezi 0,5 g do 30 g soli na litr vody.
Nachází se všude tam, kde dochází k mísení sladké vody s mořskou vodou. S brakickou vodou se lze setkat například v ústí řek do moře, někde tvoří brakická voda velké plochy rozsahu moří.


Co je to Brakická voda? Význam slova, termín, Definice výrazu Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Brakická voda? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Brakická voda je v kategorii Příroda

Klíčová slova: heslo, formulace, Příroda, definice pojmu, přesný význam, pojem, co to je, význam, terminus technicus, popis, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, definice, vysvětlení, Příroda, význam slova, význam pojmu


Pojem Brakická voda je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brakická voda? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Brakická voda je voda, která má koncentraci solí mezi mořskou a sladkou vodou. Je slanější než sladká voda, ale není tak slaná jako voda mořská. Vyskytuje se v místech, kde se slaná mořská voda míchá s vodou sladkou. Nejčastěji to bývá v ústích řek, někdy brakická voda tvoří celá moře.
Brakická voda obsahuje od 0,5 do 30 g solí na litr.

Jiné zdroje informací o pojmu Brakická voda

Zkusit najít termín Brakická voda ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Brakická voda na Youtube

Najít heslo Brakická voda ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Brakická voda ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Brakická voda na Google.cz

Zkusit najít slovo Brakická voda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brakická voda například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Brakická voda? resp. co se skrývá pod slovem Brakická voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brakická voda, odpověď na dotaz co je to Brakická voda?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Brakická voda hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.