Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Co je to Brakická voda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Brakická voda?

Brakická voda je název pro vodu, která má větší koncentraci soli než voda sladká, ale nižší než voda mořská. Má koncentraci mezi 0,5 g do 30 g soli na litr vody.
Nachází se všude tam, kde dochází k mísení sladké vody s mořskou vodou. S brakickou vodou se lze setkat například v ústí řek do moře, někde tvoří brakická voda velké plochy rozsahu moří.


Co je to Brakická voda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brakická voda. Co znamená odborný pojem Brakická voda z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Brakická voda) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Brakická voda patří do kategorie příroda

Klíčová slova: názvosloví, příroda, význam, terminus technicus, lexikon, heslo, Brakická voda, odborný výraz, termín, popis, co je to Brakická voda?, přesný výraz, terminologie, příroda, pojem, přesný význam, informace, co znamená


Pojem Brakická voda je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Brakická voda?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Brakická voda je voda, která má koncentraci solí mezi mořskou a sladkou vodou. Je slanější než sladká voda, ale není tak slaná jako voda mořská. Vyskytuje se v místech, kde se slaná mořská voda míchá s vodou sladkou. Nejčastěji to bývá v ústích řek, někdy brakická voda tvoří celá moře.
Brakická voda obsahuje od 0,5 do 30 g solí na litr.

Další informace o pojmu Brakická voda hledejte v níže uvedených zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brakická voda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Brakická voda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brakická voda ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Brakická voda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Brakická voda ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Brakická voda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Brakická voda například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Brakická voda? resp. jaký je význam pojmu Brakická voda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brakická voda, odpověď na dotaz co je to Brakická voda?. Víte např. kdo to je Rektor? Znáte a víte kdo je Artěmij Panarin? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.