Co je to?
Výraz, termín, definice slova Normalizace. Co znamená odborný pojem Normalizace z kategorie Politika?

Co je Normalizace?

Co znamená termín Normalizace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Normalizace je označení pro období našich dějin, kdy bylo v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy násilím potlačeno Pražské jaro, a tento stav trval až do roku 1989-Sametové revoluce. Oficiální označení normalizace poměrů mělo odůvodnit nejrůznější opatření, jakými byly čistky, propouštění, cenzura, zákazy sdružení a spolků a podobně.
Název pocházející z Moskevského protokolu se používá pro celé období, po které tato pravidla platila.


Co je to Normalizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Normalizace. Co znamená odborný pojem Normalizace z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Normalizace? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Normalizace je v kategorii politika

Klíčová slova: terminus technicus, Normalizace, formulace, co znamená, význam slova, terminologie, pojem, co to je, politika, přesný výraz, slovo, popis, definice, synonymum, přesný význam, vysvětlení, co je to Normalizace?, názvosloví


Pojem Normalizace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Normalizace můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Normalizace v československých dějinách je období od násilného potlačení pražského jara v roce 1968 armádami Varšavské smlouvy.
Potřeba „normalizace poměrů“ původně byla oficiálním zdůvodněním represivních opatření na počátku této epochy, jako byly čistky v komunistické straně, propouštění ze zaměstnání, obnovení cenzury, zrušení mnoha zájmových a politických sdružení a organizací a další. K postupnému znovuutužování komunistické moci došlo zejména v 70. letech 20. století, např. čistka v armádě proběhla v letech 1970–1974.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Normalizace ve Wikizdrojích

Najít termín Normalizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Normalizace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Normalizace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Normalizace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Normalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Normalizace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Normalizace? resp. co znamená slovo Normalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Normalizace, odpověď na dotaz co je to Normalizace?. Víte např. kdo to je Eliška Přemyslovna? Znáte a víte kdo je Matěj Vydra? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Král, normalizace, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.