Co je to?
Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Co je to Normalizace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Normalizace?

Normalizace je označení pro období našich dějin, kdy bylo v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy násilím potlačeno Pražské jaro, a tento stav trval až do roku 1989-Sametové revoluce. Oficiální označení normalizace poměrů mělo odůvodnit nejrůznější opatření, jakými byly čistky, propouštění, cenzura, zákazy sdružení a spolků a podobně.
Název pocházející z Moskevského protokolu se používá pro celé období, po které tato pravidla platila.


Co je to Normalizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Normalizace s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Normalizace se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: význam, definice, Politika, formulace, názvosloví, lexikon, popis, synonymum, odborný výraz, informace, slovo, přesný význam, co to je, definice pojmu, terminologie, pojem, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Normalizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Normalizace

Zkusit najít heslo Normalizace ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Normalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Normalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Normalizace ve Wikimedia Commons

Najít termín Normalizace ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Normalizace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Normalizace například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Normalizace? resp. jaký je přesný význam slova Normalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Normalizace, odpověď na dotaz co je to Normalizace?. Víte např. kdo to je Divokej Bill? Znáte a víte kdo je Vezír? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Normalizace i v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.