Co je to?
Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Co je to Normalizace? Význam slova

Co znamená termín Normalizace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Normalizace je označení pro období našich dějin, kdy bylo v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy násilím potlačeno Pražské jaro, a tento stav trval až do roku 1989-Sametové revoluce. Oficiální označení normalizace poměrů mělo odůvodnit nejrůznější opatření, jakými byly čistky, propouštění, cenzura, zákazy sdružení a spolků a podobně.
Název pocházející z Moskevského protokolu se používá pro celé období, po které tato pravidla platila.


Co je to Normalizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Normalizace je v sekci Politika

Klíčová slova: slovník, informace, pojem, termín, synonymum, názvosloví, význam pojmu, co to je, co je to Normalizace?, odborné názvosloví, terminus technicus, terminologie, význam, lexikon, co znamená, popis, definice pojmu, slovo


Pojem Normalizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Normalizace

Vyhledat slovo Normalizace ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Normalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Normalizace na Youtube

Hledat pojem Normalizace ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Normalizace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Normalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Normalizace například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Normalizace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Normalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Normalizace, odpověď na dotaz co je to Normalizace?. Víte např. kdo to je Adamita? Znáte a víte kdo je Podnikatel? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Normalizace hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.