Co je to?
Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Co je to Normalizace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Normalizace?

Normalizace je označení pro období našich dějin, kdy bylo v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy násilím potlačeno Pražské jaro, a tento stav trval až do roku 1989-Sametové revoluce. Oficiální označení normalizace poměrů mělo odůvodnit nejrůznější opatření, jakými byly čistky, propouštění, cenzura, zákazy sdružení a spolků a podobně.
Název pocházející z Moskevského protokolu se používá pro celé období, po které tato pravidla platila.


Co je to Normalizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Normalizace s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Normalizace patří do kategorie Politika

Klíčová slova: wiki, lexikon, termín, názvosloví, terminologie, co je to Normalizace?, terminus technicus, význam pojmu, definice, odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, slovník, Politika, význam slova, přesný výraz, heslo, odborný výraz


Pojem Normalizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Normalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Normalizace ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Normalizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Normalizace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Normalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Normalizace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Normalizace například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Normalizace? resp. co znamená Normalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Normalizace, odpověď na dotaz co je to Normalizace?. Víte např. kdo to je Prepper? Znáte a víte kdo je Vezír? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.