Co je to?
Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Co je to Normalizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Normalizace

Normalizace je označení pro období našich dějin, kdy bylo v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy násilím potlačeno Pražské jaro, a tento stav trval až do roku 1989-Sametové revoluce. Oficiální označení normalizace poměrů mělo odůvodnit nejrůznější opatření, jakými byly čistky, propouštění, cenzura, zákazy sdružení a spolků a podobně.
Název pocházející z Moskevského protokolu se používá pro celé období, po které tato pravidla platila.


Co je to Normalizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Normalizace s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Normalizace se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, formulace, terminologie, slovo, popis, význam slova, Normalizace, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, názvosloví, co znamená, termín, synonymum, co je to Normalizace?, Politika, vysvětlení


Pojem Normalizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Normalizace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Normalizace v československých dějinách je období od násilného potlačení pražského jara v roce 1968 armádami Varšavské smlouvy.
Potřeba „normalizace poměrů“ původně byla oficiálním zdůvodněním represivních opatření na počátku této epochy, jako byly čistky v komunistické straně, propouštění ze zaměstnání, obnovení cenzury, zrušení mnoha zájmových a politických sdružení a organizací a další. K postupnému znovuutužování komunistické moci došlo zejména v 70. letech 20. století, např. čistka v armádě proběhla v letech 1970–1974.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Normalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Normalizace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Normalizace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Normalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Normalizace ve Wikizdrojích

Hledat heslo Normalizace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Normalizace například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Normalizace? resp. co přesně označuje termín Normalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Normalizace, odpověď na dotaz co je to Normalizace?. Víte např. kdo to je Velekněz? Znáte a víte kdo je Josef Dvořák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.