Co je to?
Definice výrazu Vanilka. Co znamená odborný pojem Vanilka z kategorie Jídlo?

Co to je Vanilka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vanilka?

Vanilka je druh popínavé orchideje, původem z Mexika. Jako jediná orchidej je člověku užitečná nejen květem, ale také tobolkami s širokými možnostmi použití. Jedná se o poměrně drahý produkt, který se původně dal pěstovat pouze v Mexiku. Díky umělému opylování se dá pěstovat i v některých dalších částech světa.
Tobolky musí projít složitou úpravou, pak mají tu správnou chuť a vůni oblíbené vanilky. V kuchyňské úpravě je nepostradatelná při ochucení krémů, dortů, dezertů, zmrzliny, pudinku a dalších produktů.


Co je to Vanilka? Význam slova, termín, Definice výrazu Vanilka. Co znamená odborný pojem Vanilka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vanilka? s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Vanilka je v sekci jídlo

Klíčová slova: význam, slovo, co je to Vanilka?, Vanilka, odborný výraz, synonymum, heslo, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, co znamená, význam slova, přesný význam, jídlo, termín, názvosloví, co to je, wiki


Pojem Vanilka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vanilka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vanilka je aromatické koření původem z Mexika používané zejména při přípravě některých sladkých jídel, pochutin a nápojů. Jedná se o fermentovanou tobolku (nesprávně lusk) některých druhů orchidejí rodu vanilovník (Vanilla).

Květy vanilky

Zelenožluté květy orchideje vanilky. Autor: Binesh A B, zdroj: Pixabay
Zelenožluté květy orchideje vanilky. Autor: Binesh A B, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vanilka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Vanilka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Vanilka ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Vanilka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Vanilka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vanilka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vanilka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Vanilka? resp. co přesně označuje termín Vanilka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vanilka, odpověď na dotaz co je to Vanilka?. Víte např. kdo to je Gustav Oplustil? Znáte a víte kdo je Ladislav Hejdánek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.