Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vanilka. Co znamená pojem Vanilka z kategorie Jídlo?

Co je to Vanilka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vanilka?

Vanilka je druh popínavé orchideje, původem z Mexika. Jako jediná orchidej je člověku užitečná nejen květem, ale také tobolkami s širokými možnostmi použití. Jedná se o poměrně drahý produkt, který se původně dal pěstovat pouze v Mexiku. Díky umělému opylování se dá pěstovat i v některých dalších částech světa.
Tobolky musí projít složitou úpravou, pak mají tu správnou chuť a vůni oblíbené vanilky. V kuchyňské úpravě je nepostradatelná při ochucení krémů, dortů, dezertů, zmrzliny, pudinku a dalších produktů.


Co je to Vanilka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vanilka. Co znamená pojem Vanilka z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vanilka je v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovo, názvosloví, informace, přesný význam, význam slova, heslo, lexikon, odborný výraz, termín, terminologie, co je to Vanilka?, Vanilka, význam pojmu, význam, Jídlo, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Vanilka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Vanilka dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vanilka je aromatické koření původem z Mexika používané zejména při přípravě některých sladkých jídel, pochutin a nápojů. Jedná se o fermentovanou tobolku (nesprávně lusk) některých druhů orchidejí rodu vanilovník (Vanilla).

Další informační zdroje

Najít výraz Vanilka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vanilka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Vanilka ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Vanilka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Vanilka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Vanilka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vanilka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Vanilka? resp. co to je Vanilka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vanilka, odpověď na dotaz co je to Vanilka?. Víte např. kdo to je Ortoped? Znáte a víte kdo je Grázl? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vanilka v jiné sekci než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.