Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vanilka. Co znamená pojem Vanilka z kategorie Jídlo?

Co je to Vanilka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vanilka?

Vanilka je druh popínavé orchideje, původem z Mexika. Jako jediná orchidej je člověku užitečná nejen květem, ale také tobolkami s širokými možnostmi použití. Jedná se o poměrně drahý produkt, který se původně dal pěstovat pouze v Mexiku. Díky umělému opylování se dá pěstovat i v některých dalších částech světa.
Tobolky musí projít složitou úpravou, pak mají tu správnou chuť a vůni oblíbené vanilky. V kuchyňské úpravě je nepostradatelná při ochucení krémů, dortů, dezertů, zmrzliny, pudinku a dalších produktů.


Co je to Vanilka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vanilka. Co znamená pojem Vanilka z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Vanilka s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vanilka patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: wiki, co znamená, lexikon, Vanilka, Jídlo, termín, terminologie, slovník, definice, synonymum, odborný výraz, formulace, heslo, popis, přesný výraz, definice pojmu, terminus technicus, význam slova


Pojem Vanilka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Vanilka můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vanilka je aromatické koření původem z Mexika používané zejména při přípravě některých sladkých jídel, pochutin a nápojů. Jedná se o fermentovanou tobolku (nesprávně lusk) některých druhů orchidejí rodu vanilovník (Vanilla).

Květy vanilky

Zelenožluté květy orchideje vanilky. Autor: Binesh A B, zdroj: Pixabay
Zelenožluté květy orchideje vanilky. Autor: Binesh A B, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Vanilka

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vanilka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Vanilka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Vanilka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vanilka na Youtube

Najít výraz Vanilka ve Wikizdrojích

Hledat výraz Vanilka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vanilka například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Vanilka? resp. co přesně označuje termín Vanilka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vanilka, odpověď na dotaz co je to Vanilka?. Víte např. kdo to je Hysterka? Znáte a víte kdo je Grázl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.