Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vanilka. Co znamená pojem Vanilka z kategorie Jídlo?

Co je to Vanilka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vanilka?

Vanilka je druh popínavé orchideje, původem z Mexika. Jako jediná orchidej je člověku užitečná nejen květem, ale také tobolkami s širokými možnostmi použití. Jedná se o poměrně drahý produkt, který se původně dal pěstovat pouze v Mexiku. Díky umělému opylování se dá pěstovat i v některých dalších částech světa.
Tobolky musí projít složitou úpravou, pak mají tu správnou chuť a vůni oblíbené vanilky. V kuchyňské úpravě je nepostradatelná při ochucení krémů, dortů, dezertů, zmrzliny, pudinku a dalších produktů.


Co je to Vanilka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vanilka. Co znamená pojem Vanilka z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vanilka? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vanilka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, wiki, slovník, význam pojmu, Vanilka, význam, co znamená, definice, přesný výraz, názvosloví, lexikon, formulace, přesný význam, co to je, Jídlo, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Vanilka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vanilka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vanilka je aromatické koření původem z Mexika používané zejména při přípravě některých sladkých jídel, pochutin a nápojů. Jedná se o fermentovanou tobolku (nesprávně lusk) některých druhů orchidejí rodu vanilovník (Vanilla).

Květy vanilky

Zelenožluté květy orchideje vanilky. Autor: Binesh A B, zdroj: Pixabay
Zelenožluté květy orchideje vanilky. Autor: Binesh A B, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vanilka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Vanilka na Youtube

Zkusit najít slovo Vanilka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Vanilka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vanilka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Vanilka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vanilka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Vanilka? resp. co je to Vanilka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vanilka, odpověď na dotaz co je to Vanilka?. Víte např. kdo to je Chiropraktik? Znáte a víte kdo je Jindřich Forejt? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.