Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Co je to Sympatie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sympatie

Sympatie je označení pocházející z řečtiny, vychází ze spojení slov trpět a společně. Jedná se o psychologický pojem, označující dobrovolný soucit s nějakou jinou osobou. Sympatie je hlubší než empatie, nejedná se pouze o vcítění, ale také snahu o něco dobrého pro druhého člověka. Sympatie se přibližuje lásce.
V běžném životě se toto slovo používá i pro označení náklonnosti, obliby nebo zájmové příslušnosti.


Co je to Sympatie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sympatie? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sympatie patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, přesný význam, popis, Sympatie, formulace, termín, definice, Psychologie, terminus technicus, co to je, názvosloví, význam, vysvětlení, slovník, přesný výraz, Psychologie, wiki


Pojem Sympatie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sympatie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sympatie (řecky συμπάθεια (sympathia), což pochází ze základů σύν (syn) „spolu“ a πάσχω (paschó) „trpět“) je v psychologii blahovolné soucítění s někým jiným. Podobný pojem je empatie, tedy vcítění, sympatie však navíc zahrnuje zájem o dobro druhé osoby, a blíží se tak lásce. V širším smyslu se slovo používá ve významu obliba, náklonnost či přívrženectví, např. ve spojení „sympatizant ČSSD“.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Sympatie ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Sympatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sympatie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Sympatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sympatie na Youtube

Najít slovo Sympatie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sympatie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Sympatie? resp. jaká je definice slova Sympatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sympatie, odpověď na dotaz co je to Sympatie?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Génius? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.