Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Co je to Sympatie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sympatie

Sympatie je označení pocházející z řečtiny, vychází ze spojení slov trpět a společně. Jedná se o psychologický pojem, označující dobrovolný soucit s nějakou jinou osobou. Sympatie je hlubší než empatie, nejedná se pouze o vcítění, ale také snahu o něco dobrého pro druhého člověka. Sympatie se přibližuje lásce.
V běžném životě se toto slovo používá i pro označení náklonnosti, obliby nebo zájmové příslušnosti.


Co je to Sympatie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sympatie? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sympatie se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, synonymum, lexikon, formulace, Psychologie, slovník, význam slova, vysvětlení, slovo, pojem, definice, heslo, přesný význam, terminologie, Psychologie, co znamená, definice pojmu


Pojem Sympatie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sympatie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sympatie (řecky συμπάθεια (sympathia), což pochází ze základů σύν (syn) „spolu“ a πάσχω (paschó) „trpět“) je v psychologii blahovolné soucítění s někým jiným. Podobný pojem je empatie, tedy vcítění, sympatie však navíc zahrnuje zájem o dobro druhé osoby, a blíží se tak lásce. V širším smyslu se slovo používá ve významu obliba, náklonnost či přívrženectví, např. ve spojení „sympatizant ČSSD“.

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Sympatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sympatie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Sympatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sympatie ve Wikizdrojích

Hledat termín Sympatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Sympatie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sympatie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Sympatie? resp. jaká je definice slova Sympatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sympatie, odpověď na dotaz co je to Sympatie?. Víte např. kdo to je Rektor? Znáte a víte kdo je Deprivant? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.