Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená slovo Sympatie z kategorie Psychologie?

Co je Sympatie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sympatie

Sympatie je označení pocházející z řečtiny, vychází ze spojení slov trpět a společně. Jedná se o psychologický pojem, označující dobrovolný soucit s nějakou jinou osobou. Sympatie je hlubší než empatie, nejedná se pouze o vcítění, ale také snahu o něco dobrého pro druhého člověka. Sympatie se přibližuje lásce.
V běžném životě se toto slovo používá i pro označení náklonnosti, obliby nebo zájmové příslušnosti.


Co je to Sympatie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená slovo Sympatie z kategorie Psychologie?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Sympatie) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Sympatie patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: psychologie, slovo, Sympatie, co je to Sympatie?, přesný význam, význam slova, názvosloví, slovník, formulace, popis, přesný výraz, co to je, odborný výraz, odborné názvosloví, psychologie, co znamená, informace, terminus technicus


Pojem Sympatie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Sympatie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sympatie (řecky συμπάθεια (sympathia), což pochází ze základů σύν (syn) „spolu“ a πάσχω (paschó) „trpět“) je v psychologii blahovolné soucítění s někým jiným. Podobný pojem je empatie, tedy vcítění, sympatie však navíc zahrnuje zájem o dobro druhé osoby, a blíží se tak lásce. V širším smyslu se slovo používá ve významu obliba, náklonnost či přívrženectví, např. ve spojení „sympatizant ČSSD“.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Sympatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Sympatie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Sympatie na Youtube

Vyhledat slovo Sympatie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Sympatie ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Sympatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sympatie například v Google obrázcích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sympatie? resp. co je to Sympatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sympatie, odpověď na dotaz co je to Sympatie?. Víte např. kdo to je Pedolog? Znáte a víte kdo je Karel Fiala? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.