Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dynamický rozsah. Co znamená odborný pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Co je to Dynamický rozsah? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dynamický rozsah?

Dynamický rozsah je pojmenování pro poměr mezi největší a nejmenší hodnotou u fyzikálních veličin, kterých je v určité situaci možné dosáhnout. Tato hodnota se označuje jako bezrozměrná, někdy má takový rozsah, že se pro ni využívá stupnice logaritmická a pro vyjádření rozsahu se používají decibely.
Dynamický rozsah může mít více významů. Pokud by se jednalo o přístroje pro měření, jde o rozsah hodnot, které přístroj může změřit. Pojem se využívá i v oblasti hudby. Zde jde o poměr mezi nejhlasitějším k nejslabšímu zvuku, se kterým je možno pracovat. Fotografové takto nazývají podíl jasu nejtmavšího nejsvětlejšího bodu, jaký ještě může fotoaparát zachytit.


Co je to Dynamický rozsah? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dynamický rozsah. Co znamená odborný pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dynamický rozsah? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Dynamický rozsah patří do sekce fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, co to je, popis, názvosloví, vysvětlení, formulace, slovník, termín, informace, odborný výraz, pojem, fyzika, přesný význam, význam pojmu, slovo, význam slova, co znamená


Pojem Dynamický rozsah je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dynamický rozsah můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dynamický rozsah je poměr mezi nejmenší a největší hodnotou fyzikální veličiny, která se v daném případě může objevit. Jedná se o bezrozměrnou hodnotu, u některých použití je však rozsah tak velký, že se používá logaritmická stupnice a rozsah se vyjadřuje v decibelech.

Pro další informace o termínu Dynamický rozsah zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Dynamický rozsah ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Dynamický rozsah ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dynamický rozsah ve Wikimedia Commons

Najít heslo Dynamický rozsah ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Dynamický rozsah na Youtube

Vyhledat slovo Dynamický rozsah ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamický rozsah například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Dynamický rozsah? resp. co přesně označuje termín Dynamický rozsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamický rozsah, odpověď na dotaz co je to Dynamický rozsah?. Víte např. kdo to je Moderátor? Znáte a víte kdo je Frans Timmermans? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než fyzika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.