Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Co to je Dynamický rozsah? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dynamický rozsah

Dynamický rozsah je pojmenování pro poměr mezi největší a nejmenší hodnotou u fyzikálních veličin, kterých je v určité situaci možné dosáhnout. Tato hodnota se označuje jako bezrozměrná, někdy má takový rozsah, že se pro ni využívá stupnice logaritmická a pro vyjádření rozsahu se používají decibely.
Dynamický rozsah může mít více významů. Pokud by se jednalo o přístroje pro měření, jde o rozsah hodnot, které přístroj může změřit. Pojem se využívá i v oblasti hudby. Zde jde o poměr mezi nejhlasitějším k nejslabšímu zvuku, se kterým je možno pracovat. Fotografové takto nazývají podíl jasu nejtmavšího nejsvětlejšího bodu, jaký ještě může fotoaparát zachytit.


Co je to Dynamický rozsah? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Dynamický rozsah sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dynamický rozsah je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, Fyzika, odborný výraz, formulace, terminus technicus, co je to Dynamický rozsah?, synonymum, názvosloví, význam slova, co to je, pojem, informace, popis, termín, Dynamický rozsah, definice pojmu, Fyzika


Pojem Dynamický rozsah je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dynamický rozsah můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dynamický rozsah je poměr mezi nejmenší a největší hodnotou fyzikální veličiny, která se v daném případě může objevit. Jedná se o bezrozměrnou hodnotu, u některých použití je však rozsah tak velký, že se používá logaritmická stupnice a rozsah se vyjadřuje v decibelech.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Dynamický rozsah ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Dynamický rozsah ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Dynamický rozsah ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dynamický rozsah ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Dynamický rozsah ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Dynamický rozsah ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamický rozsah například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dynamický rozsah? resp. co se skrývá pod slovem Dynamický rozsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamický rozsah, odpověď na dotaz co je to Dynamický rozsah?. Víte např. kdo to je Daniel Landa? Znáte a víte kdo je Tatiana Vilhelmová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.