Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Co to je Dynamický rozsah? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dynamický rozsah?

Dynamický rozsah je pojmenování pro poměr mezi největší a nejmenší hodnotou u fyzikálních veličin, kterých je v určité situaci možné dosáhnout. Tato hodnota se označuje jako bezrozměrná, někdy má takový rozsah, že se pro ni využívá stupnice logaritmická a pro vyjádření rozsahu se používají decibely.
Dynamický rozsah může mít více významů. Pokud by se jednalo o přístroje pro měření, jde o rozsah hodnot, které přístroj může změřit. Pojem se využívá i v oblasti hudby. Zde jde o poměr mezi nejhlasitějším k nejslabšímu zvuku, se kterým je možno pracovat. Fotografové takto nazývají podíl jasu nejtmavšího nejsvětlejšího bodu, jaký ještě může fotoaparát zachytit.


Co je to Dynamický rozsah? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dynamický rozsah s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dynamický rozsah je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: lexikon, co je to Dynamický rozsah?, termín, vysvětlení, terminus technicus, Fyzika, význam, definice pojmu, co znamená, terminologie, odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, definice, význam slova, názvosloví, co to je, Dynamický rozsah


Pojem Dynamický rozsah je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dynamický rozsah? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dynamický rozsah je poměr mezi nejmenší a největší hodnotou fyzikální veličiny, která se v daném případě může objevit. Jedná se o bezrozměrnou hodnotu, u některých použití je však rozsah tak velký, že se používá logaritmická stupnice a rozsah se vyjadřuje v decibelech.

Další zdroje informací o slovu Dynamický rozsah

Vyhledat slovo Dynamický rozsah ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Dynamický rozsah ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Dynamický rozsah ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Dynamický rozsah na Google.cz

Hledat videa s názvem Dynamický rozsah na Youtube

Vyhledat termín Dynamický rozsah ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamický rozsah například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Dynamický rozsah? resp. co přesně znamená slovo Dynamický rozsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamický rozsah, odpověď na dotaz co je to Dynamický rozsah?. Víte např. kdo to je Vylízanec? Znáte a víte kdo je Neptun? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.