Co je to?
Definice výrazu, termínu Dynamický rozsah. Co znamená odborný pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Co je Dynamický rozsah? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dynamický rozsah?

Dynamický rozsah je pojmenování pro poměr mezi největší a nejmenší hodnotou u fyzikálních veličin, kterých je v určité situaci možné dosáhnout. Tato hodnota se označuje jako bezrozměrná, někdy má takový rozsah, že se pro ni využívá stupnice logaritmická a pro vyjádření rozsahu se používají decibely.
Dynamický rozsah může mít více významů. Pokud by se jednalo o přístroje pro měření, jde o rozsah hodnot, které přístroj může změřit. Pojem se využívá i v oblasti hudby. Zde jde o poměr mezi nejhlasitějším k nejslabšímu zvuku, se kterým je možno pracovat. Fotografové takto nazývají podíl jasu nejtmavšího nejsvětlejšího bodu, jaký ještě může fotoaparát zachytit.


Co je to Dynamický rozsah? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dynamický rozsah. Co znamená odborný pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dynamický rozsah? Pak se o tuto stránku podělte se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Dynamický rozsah je v kategorii fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, informace, co znamená, terminologie, pojem, přesný význam, definice, popis, přesný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, fyzika, terminus technicus, význam, význam slova, termín


Pojem Dynamický rozsah je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dynamický rozsah? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dynamický rozsah je poměr mezi nejmenší a největší hodnotou fyzikální veličiny, která se v daném případě může objevit. Jedná se o bezrozměrnou hodnotu, u některých použití je však rozsah tak velký, že se používá logaritmická stupnice a rozsah se vyjadřuje v decibelech.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít frázi Dynamický rozsah ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dynamický rozsah ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Dynamický rozsah ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Dynamický rozsah ve Wikizdrojích

Najít slovo Dynamický rozsah ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Dynamický rozsah ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamický rozsah například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Dynamický rozsah? resp. co přesně označuje termín Dynamický rozsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamický rozsah, odpověď na dotaz co je to Dynamický rozsah?. Víte např. kdo to je Larry Bird? Znáte a víte kdo je Ivana Andrlová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dynamický rozsah v jiné sekci než fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.