Co je to?
Definice výrazu Dynamický rozsah. Co znamená odborný pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Co to je Dynamický rozsah? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dynamický rozsah?

Dynamický rozsah je pojmenování pro poměr mezi největší a nejmenší hodnotou u fyzikálních veličin, kterých je v určité situaci možné dosáhnout. Tato hodnota se označuje jako bezrozměrná, někdy má takový rozsah, že se pro ni využívá stupnice logaritmická a pro vyjádření rozsahu se používají decibely.
Dynamický rozsah může mít více významů. Pokud by se jednalo o přístroje pro měření, jde o rozsah hodnot, které přístroj může změřit. Pojem se využívá i v oblasti hudby. Zde jde o poměr mezi nejhlasitějším k nejslabšímu zvuku, se kterým je možno pracovat. Fotografové takto nazývají podíl jasu nejtmavšího nejsvětlejšího bodu, jaký ještě může fotoaparát zachytit.


Co je to Dynamický rozsah? Význam slova, termín, Definice výrazu Dynamický rozsah. Co znamená odborný pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dynamický rozsah se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Dynamický rozsah patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: termín, význam, heslo, vysvětlení, názvosloví, pojem, odborné názvosloví, Dynamický rozsah, co to je, co je to Dynamický rozsah?, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, přesný význam, wiki, definice, fyzika, slovník


Pojem Dynamický rozsah je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dynamický rozsah?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dynamický rozsah je poměr mezi nejmenší a největší hodnotou fyzikální veličiny, která se v daném případě může objevit. Jedná se o bezrozměrnou hodnotu, u některých použití je však rozsah tak velký, že se používá logaritmická stupnice a rozsah se vyjadřuje v decibelech.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Dynamický rozsah ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Dynamický rozsah ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Dynamický rozsah ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Dynamický rozsah na Google.cz

Hledat výraz Dynamický rozsah ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Dynamický rozsah na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamický rozsah například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Dynamický rozsah? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dynamický rozsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamický rozsah, odpověď na dotaz co je to Dynamický rozsah?. Víte např. kdo to je Bořek Dočkal? Znáte a víte kdo je Danuše Nerudová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je fyzika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.