Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dynamický rozsah. Co znamená odborný pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Co je to Dynamický rozsah? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dynamický rozsah

Dynamický rozsah je pojmenování pro poměr mezi největší a nejmenší hodnotou u fyzikálních veličin, kterých je v určité situaci možné dosáhnout. Tato hodnota se označuje jako bezrozměrná, někdy má takový rozsah, že se pro ni využívá stupnice logaritmická a pro vyjádření rozsahu se používají decibely.
Dynamický rozsah může mít více významů. Pokud by se jednalo o přístroje pro měření, jde o rozsah hodnot, které přístroj může změřit. Pojem se využívá i v oblasti hudby. Zde jde o poměr mezi nejhlasitějším k nejslabšímu zvuku, se kterým je možno pracovat. Fotografové takto nazývají podíl jasu nejtmavšího nejsvětlejšího bodu, jaký ještě může fotoaparát zachytit.


Co je to Dynamický rozsah? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dynamický rozsah. Co znamená odborný pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dynamický rozsah? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Dynamický rozsah je v kategorii fyzika

Klíčová slova: pojem, synonymum, slovník, názvosloví, heslo, význam, termín, slovo, informace, fyzika, wiki, lexikon, vysvětlení, co znamená, fyzika, definice, co je to Dynamický rozsah?, terminologie


Pojem Dynamický rozsah je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dynamický rozsah dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dynamický rozsah je poměr mezi nejmenší a největší hodnotou fyzikální veličiny, která se v daném případě může objevit. Jedná se o bezrozměrnou hodnotu, u některých použití je však rozsah tak velký, že se používá logaritmická stupnice a rozsah se vyjadřuje v decibelech.

Další informační zdroje o slovu Dynamický rozsah

Zkusit najít výraz Dynamický rozsah ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Dynamický rozsah ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dynamický rozsah na Youtube

Hledat slovo Dynamický rozsah ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dynamický rozsah ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Dynamický rozsah ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamický rozsah například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili co znamená Dynamický rozsah? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dynamický rozsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamický rozsah, odpověď na dotaz co je to Dynamický rozsah?. Víte např. kdo to je Kapsář? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.