Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Co to je Dynamický rozsah? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dynamický rozsah

Dynamický rozsah je pojmenování pro poměr mezi největší a nejmenší hodnotou u fyzikálních veličin, kterých je v určité situaci možné dosáhnout. Tato hodnota se označuje jako bezrozměrná, někdy má takový rozsah, že se pro ni využívá stupnice logaritmická a pro vyjádření rozsahu se používají decibely.
Dynamický rozsah může mít více významů. Pokud by se jednalo o přístroje pro měření, jde o rozsah hodnot, které přístroj může změřit. Pojem se využívá i v oblasti hudby. Zde jde o poměr mezi nejhlasitějším k nejslabšímu zvuku, se kterým je možno pracovat. Fotografové takto nazývají podíl jasu nejtmavšího nejsvětlejšího bodu, jaký ještě může fotoaparát zachytit.


Co je to Dynamický rozsah? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dynamický rozsah se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: terminologie, formulace, význam slova, informace, lexikon, význam pojmu, popis, co je to Dynamický rozsah?, názvosloví, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, přesný výraz, definice, přesný význam, terminus technicus, Fyzika, vysvětlení


Pojem Dynamický rozsah je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Dynamický rozsah

Najít heslo Dynamický rozsah ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Dynamický rozsah ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Dynamický rozsah na Google.cz

Vyhledat slovo Dynamický rozsah ve Wikipedii

Najít slovo Dynamický rozsah ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Dynamický rozsah ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamický rozsah například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Dynamický rozsah? resp. jaká je definice slova Dynamický rozsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamický rozsah, odpověď na dotaz co je to Dynamický rozsah?. Víte např. kdo to je Leona Machálková? Znáte a víte kdo je Vlasta Redl? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.