Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Co to je Dynamický rozsah? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dynamický rozsah

Dynamický rozsah je pojmenování pro poměr mezi největší a nejmenší hodnotou u fyzikálních veličin, kterých je v určité situaci možné dosáhnout. Tato hodnota se označuje jako bezrozměrná, někdy má takový rozsah, že se pro ni využívá stupnice logaritmická a pro vyjádření rozsahu se používají decibely.
Dynamický rozsah může mít více významů. Pokud by se jednalo o přístroje pro měření, jde o rozsah hodnot, které přístroj může změřit. Pojem se využívá i v oblasti hudby. Zde jde o poměr mezi nejhlasitějším k nejslabšímu zvuku, se kterým je možno pracovat. Fotografové takto nazývají podíl jasu nejtmavšího nejsvětlejšího bodu, jaký ještě může fotoaparát zachytit.


Co je to Dynamický rozsah? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Dynamický rozsah sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dynamický rozsah je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, lexikon, informace, heslo, co je to Dynamický rozsah?, definice, co to je, terminologie, Fyzika, význam slova, vysvětlení, formulace, význam, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam


Pojem Dynamický rozsah je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Dynamický rozsah ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dynamický rozsah ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Dynamický rozsah ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dynamický rozsah na Youtube

Najít termín Dynamický rozsah ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Dynamický rozsah na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamický rozsah například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Dynamický rozsah? resp. co se skrývá pod slovem Dynamický rozsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamický rozsah, odpověď na dotaz co je to Dynamický rozsah?. Víte např. kdo to je Plátce DPH? Znáte a víte kdo je Vlasta Redl? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.