Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Co to je Dynamický rozsah? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dynamický rozsah

Dynamický rozsah je pojmenování pro poměr mezi největší a nejmenší hodnotou u fyzikálních veličin, kterých je v určité situaci možné dosáhnout. Tato hodnota se označuje jako bezrozměrná, někdy má takový rozsah, že se pro ni využívá stupnice logaritmická a pro vyjádření rozsahu se používají decibely.
Dynamický rozsah může mít více významů. Pokud by se jednalo o přístroje pro měření, jde o rozsah hodnot, které přístroj může změřit. Pojem se využívá i v oblasti hudby. Zde jde o poměr mezi nejhlasitějším k nejslabšímu zvuku, se kterým je možno pracovat. Fotografové takto nazývají podíl jasu nejtmavšího nejsvětlejšího bodu, jaký ještě může fotoaparát zachytit.


Co je to Dynamický rozsah? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dynamický rozsah. Co znamená pojem Dynamický rozsah z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dynamický rozsah se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co to je, wiki, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, význam pojmu, slovník, definice pojmu, přesný význam, termín, Fyzika, definice, co znamená, pojem, názvosloví, co je to Dynamický rozsah?, význam, vysvětlení


Pojem Dynamický rozsah je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dynamický rozsah? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dynamický rozsah je poměr mezi nejmenší a největší hodnotou fyzikální veličiny, která se v daném případě může objevit. Jedná se o bezrozměrnou hodnotu, u některých použití je však rozsah tak velký, že se používá logaritmická stupnice a rozsah se vyjadřuje v decibelech.

Pro více informací o heslu Dynamický rozsah zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Dynamický rozsah na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dynamický rozsah ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Dynamický rozsah ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Dynamický rozsah ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Dynamický rozsah ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Dynamický rozsah ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynamický rozsah například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Dynamický rozsah? resp. jaká je definice slova Dynamický rozsah? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynamický rozsah, odpověď na dotaz co je to Dynamický rozsah?. Víte např. kdo to je Steve Wozniak? Znáte a víte kdo je Tatiana Vilhelmová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dynamický rozsah v jiné sekci než Fyzika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.