Co je to?
Odborný výraz, definice slova Trimování. Co znamená slovo Trimování z kategorie Různé?

Co je Trimování?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Trimování?

Trimování je druh speciální úpravy srsti u hrubosrstých psích plemen. Jde o vytržení srsti, která již odumřela, ale sama od sebe nevypadne. Tato srst se vytrhává i s kořínky, takže pes pak nelíná. Srst pak více hrubne a je tak mnohem odolnější vůči okolním vlivům.
Hrubosrsté psy nelze střihat, nedocházelo by k výměně srsti, ta by zplstnatěla a neplnila by funkci ochrany. První trimování se provádí v 6 týdnech a poté po dvou měsících. K trimování jsou nutné různé hřebeny, trimovací nůž a nůžky.

Co je to Trimování? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Trimování. Co znamená slovo Trimování z kategorie Různé?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Trimování patří do kategorie různé

Klíčová slova: popis, různé, různé, termín, co to je, terminus technicus, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, formulace, definice, odborný výraz, význam slova, wiki, přesný výraz, terminologie, lexikon, slovník


Pojem Trimování je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trimování? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trimování je speciální úprava srsti hrubosrstých plemen psů. Spočívá ve vytrhávání odumřelé srsti (včetně kořínků), která sama nevypadá – správně trimovaní psi nelínají.
Díky trimování srst hrubne a stává se odolnější vůči vlivům okolí. Pokud se hrubosrsté plemeno ostříhá, tj. nedochází k výměně chlupů, jeho srst plstnatí a ztrácí svou ochrannou funkci.
První úprava by měla být již v 6 týdnech věku a dále minimálně každé dva měsíce.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Trimování na Youtube

Vyhledat výraz Trimování ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Trimování ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Trimování ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Trimování na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Trimování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trimování například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Trimování? resp. co je to Trimování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trimování, odpověď na dotaz co je to Trimování?. Víte např. kdo to je Jean Reno? Znáte a víte kdo je Kateřina Veliká? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než různé. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Hnědě zdrobený vykřičník, trimování, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.