Co je to?
Definice výrazu, termínu Trimování. Co znamená odborný pojem Trimování z kategorie Různé?

Co je to Trimování? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Trimování?

Trimování je druh speciální úpravy srsti u hrubosrstých psích plemen. Jde o vytržení srsti, která již odumřela, ale sama od sebe nevypadne. Tato srst se vytrhává i s kořínky, takže pes pak nelíná. Srst pak více hrubne a je tak mnohem odolnější vůči okolním vlivům.
Hrubosrsté psy nelze střihat, nedocházelo by k výměně srsti, ta by zplstnatěla a neplnila by funkci ochrany. První trimování se provádí v 6 týdnech a poté po dvou měsících. K trimování jsou nutné různé hřebeny, trimovací nůž a nůžky.

Co je to Trimování? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trimování. Co znamená odborný pojem Trimování z kategorie Různé?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Trimování sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Trimování je v kategorii různé

Klíčová slova: přesný význam, význam, přesný výraz, definice, odborný výraz, heslo, formulace, co znamená, pojem, termín, informace, odborné názvosloví, wiki, vysvětlení, význam pojmu, popis, různé, definice pojmu


Pojem Trimování je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Trimování dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Trimování je speciální úprava srsti hrubosrstých plemen psů. Spočívá ve vytrhávání odumřelé srsti (včetně kořínků), která sama nevypadá – správně trimovaní psi nelínají.
Díky trimování srst hrubne a stává se odolnější vůči vlivům okolí. Pokud se hrubosrsté plemeno ostříhá, tj. nedochází k výměně chlupů, jeho srst plstnatí a ztrácí svou ochrannou funkci.
První úprava by měla být již v 6 týdnech věku a dále minimálně každé dva měsíce.

Jiné informační zdroje o pojmu Trimování

Najít slovo Trimování ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trimování ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Trimování ve Wikizdrojích

Hledat termín Trimování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Trimování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Trimování na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trimování například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Trimování? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Trimování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trimování, odpověď na dotaz co je to Trimování?. Víte např. kdo to je Škarohlíd? Znáte a víte kdo je Jordan Haj? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Trimování i v jiné sekci než v různé. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.