Co je to?
Definice výrazu, termínu Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Mastektomie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mastektomie

Mastektomie je závažný zákrok, laicky nazývaný odnětí prsu. Jde o odstranění mléčné žlázy včetně bradavky a prsního dvorce. Důvodem pro tento radikální zákrok je nejčastěji rakovina prsu. Existuje několik druhů mastektomie.
Někdy se mastektomie provádí i preventivně, především u mladších pacientek s dědičným typem rakoviny prsu. Někdy je možno zachovat prsní bradavku, to však může provést pouze velmi zkušený operatér. Často se také vytváří prostor pro budoucí implantát.


Co je to Mastektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mastektomie s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mastektomie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, co znamená, slovo, Lékařství, informace, význam slova, definice, názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, Mastektomie, Lékařství, terminus technicus, význam, vysvětlení, heslo, co je to Mastektomie?, lexikon


Pojem Mastektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mastektomie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mastektomie (z řeckého mastos, tj. prs a ektomé, tj. vyjmutí) je chirurgický zákrok, při kterém se odstraňuje celá mléčná žláza, až na výjimky i s prsním dvorcem a bradavkou. Jeho nejčastější indikací je zhoubný karcinom prsu, kdy se pravidelně kombinuje s axilární disekcí.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Mastektomie na Google.cz

Hledat termín Mastektomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mastektomie na Youtube

Najít pojem Mastektomie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mastektomie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Mastektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mastektomie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mastektomie? resp. co znamená Mastektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mastektomie, odpověď na dotaz co je to Mastektomie?. Víte např. kdo to je Vladimír Kremlík? Znáte a víte kdo je Truhlář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Mastektomie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..