Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Co je Mastektomie?

Co znamená termín Mastektomie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mastektomie je závažný zákrok, laicky nazývaný odnětí prsu. Jde o odstranění mléčné žlázy včetně bradavky a prsního dvorce. Důvodem pro tento radikální zákrok je nejčastěji rakovina prsu. Existuje několik druhů mastektomie.
Někdy se mastektomie provádí i preventivně, především u mladších pacientek s dědičným typem rakoviny prsu. Někdy je možno zachovat prsní bradavku, to však může provést pouze velmi zkušený operatér. Často se také vytváří prostor pro budoucí implantát.


Co je to Mastektomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mastektomie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mastektomie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, termín, terminologie, Mastektomie, popis, definice pojmu, formulace, definice, slovník, slovo, odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, lékařství, přesný význam, heslo, význam pojmu


Pojem Mastektomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Mastektomie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mastektomie (z řeckého mastos, tj. prs a ektomé, tj. vyjmutí) je chirurgický zákrok, při kterém se odstraňuje celá mléčná žláza, až na výjimky i s prsním dvorcem a bradavkou. Jeho nejčastější indikací je zhoubný karcinom prsu, kdy se pravidelně kombinuje s axilární disekcí.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Mastektomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Mastektomie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Mastektomie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Mastektomie ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Mastektomie na Youtube

Vyhledat termín Mastektomie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mastektomie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mastektomie? resp. co to je Mastektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mastektomie, odpověď na dotaz co je to Mastektomie?. Víte např. kdo to je Matěj Kopecký? Znáte a víte kdo je Renáta Doleželová? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, ultrazvuk přístroj, mastektomie, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..