Co je to?
Definice výrazu, termínu Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Mastektomie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mastektomie?

Mastektomie je závažný zákrok, laicky nazývaný odnětí prsu. Jde o odstranění mléčné žlázy včetně bradavky a prsního dvorce. Důvodem pro tento radikální zákrok je nejčastěji rakovina prsu. Existuje několik druhů mastektomie.
Někdy se mastektomie provádí i preventivně, především u mladších pacientek s dědičným typem rakoviny prsu. Někdy je možno zachovat prsní bradavku, to však může provést pouze velmi zkušený operatér. Často se také vytváří prostor pro budoucí implantát.


Co je to Mastektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mastektomie můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mastektomie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovo, co to je, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, Mastektomie, termín, význam pojmu, definice, synonymum, popis, lexikon, definice pojmu, terminologie, informace, wiki, Lékařství, význam slova


Pojem Mastektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mastektomie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mastektomie (z řeckého mastos, tj. prs a ektomé, tj. vyjmutí) je chirurgický zákrok, při kterém se odstraňuje celá mléčná žláza, až na výjimky i s prsním dvorcem a bradavkou. Jeho nejčastější indikací je zhoubný karcinom prsu, kdy se pravidelně kombinuje s axilární disekcí.

Pro další informace o termínu Mastektomie zkuste tyto odkazy

Najít výraz Mastektomie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Mastektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Mastektomie na Google.cz

Zkusit najít výraz Mastektomie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Mastektomie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mastektomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mastektomie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Mastektomie? resp. co to je Mastektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mastektomie, odpověď na dotaz co je to Mastektomie?. Víte např. kdo to je Producent? Znáte a víte kdo je Merkur? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..