Co je to?
Definice výrazu, termínu Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Mastektomie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mastektomie?

Mastektomie je závažný zákrok, laicky nazývaný odnětí prsu. Jde o odstranění mléčné žlázy včetně bradavky a prsního dvorce. Důvodem pro tento radikální zákrok je nejčastěji rakovina prsu. Existuje několik druhů mastektomie.
Někdy se mastektomie provádí i preventivně, především u mladších pacientek s dědičným typem rakoviny prsu. Někdy je možno zachovat prsní bradavku, to však může provést pouze velmi zkušený operatér. Často se také vytváří prostor pro budoucí implantát.


Co je to Mastektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mastektomie doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mastektomie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, Mastektomie, terminus technicus, definice pojmu, informace, co to je, heslo, význam, popis, slovo, Lékařství, lexikon, přesný výraz, synonymum, názvosloví, význam slova, pojem, co znamená


Pojem Mastektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mastektomie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mastektomie (z řeckého mastos, tj. prs a ektomé, tj. vyjmutí) je chirurgický zákrok, při kterém se odstraňuje celá mléčná žláza, až na výjimky i s prsním dvorcem a bradavkou. Jeho nejčastější indikací je zhoubný karcinom prsu, kdy se pravidelně kombinuje s axilární disekcí.

Více informací o pojmu Mastektomie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Mastektomie ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Mastektomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mastektomie na Youtube

Hledat slovo Mastektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Mastektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Mastektomie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mastektomie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mastektomie? resp. jaký je význam pojmu Mastektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mastektomie, odpověď na dotaz co je to Mastektomie?. Víte např. kdo to je Poddaný? Znáte a víte kdo je Merkur? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..