Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Mastektomie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Mastektomie?

Mastektomie je závažný zákrok, laicky nazývaný odnětí prsu. Jde o odstranění mléčné žlázy včetně bradavky a prsního dvorce. Důvodem pro tento radikální zákrok je nejčastěji rakovina prsu. Existuje několik druhů mastektomie.
Někdy se mastektomie provádí i preventivně, především u mladších pacientek s dědičným typem rakoviny prsu. Někdy je možno zachovat prsní bradavku, to však může provést pouze velmi zkušený operatér. Často se také vytváří prostor pro budoucí implantát.


Co je to Mastektomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Mastektomie sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Mastektomie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam slova, popis, slovník, co je to Mastektomie?, vysvětlení, co to je, význam pojmu, definice pojmu, definice, odborný výraz, co znamená, pojem, názvosloví, Mastektomie, terminus technicus, lékařství, formulace, wiki


Pojem Mastektomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mastektomie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mastektomie (z řeckého mastos, tj. prs a ektomé, tj. vyjmutí) je chirurgický zákrok, při kterém se odstraňuje celá mléčná žláza, až na výjimky i s prsním dvorcem a bradavkou. Jeho nejčastější indikací je zhoubný karcinom prsu, kdy se pravidelně kombinuje s axilární disekcí.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mastektomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Mastektomie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Mastektomie na Google.cz

Vyhledat slovo Mastektomie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mastektomie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Mastektomie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mastektomie například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Mastektomie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mastektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mastektomie, odpověď na dotaz co je to Mastektomie?. Víte např. kdo to je Richard Gere? Znáte a víte kdo je Václav Hořejší? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..