Co je to?
Definice výrazu, termínu Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Mastektomie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mastektomie

Mastektomie je závažný zákrok, laicky nazývaný odnětí prsu. Jde o odstranění mléčné žlázy včetně bradavky a prsního dvorce. Důvodem pro tento radikální zákrok je nejčastěji rakovina prsu. Existuje několik druhů mastektomie.
Někdy se mastektomie provádí i preventivně, především u mladších pacientek s dědičným typem rakoviny prsu. Někdy je možno zachovat prsní bradavku, to však může provést pouze velmi zkušený operatér. Často se také vytváří prostor pro budoucí implantát.


Co je to Mastektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mastektomie. Co znamená odborný pojem Mastektomie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mastektomie doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mastektomie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, význam, Lékařství, názvosloví, terminologie, přesný výraz, co znamená, slovo, Mastektomie, wiki, synonymum, co to je, pojem, heslo, definice, odborný výraz, lexikon, co je to Mastektomie?


Pojem Mastektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Mastektomie na Google.cz

Najít výraz Mastektomie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mastektomie na Youtube

Zkusit najít termín Mastektomie ve Wikipedii

Hledat heslo Mastektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Mastektomie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mastektomie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Mastektomie? resp. jaký je přesný význam slova Mastektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mastektomie, odpověď na dotaz co je to Mastektomie?. Víte např. kdo to je Kecal? Znáte a víte kdo je Iva Pazderková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mastektomie v jiné sekci než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..