Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Co je to Jantar? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Jantar?

Jantar je zkamenělou pryskyřicí třetihorních jehličnatých stromů a bývá využíván jako dekorační kámen a materiál pro výrobu šperků. Jantar má zlatohnědou až medovou barvu a mohou v něm být zachována tělíčka hmyzu nebo části rostlin z doby jeho vzniku. Známá naleziště jantaru se nacházejí v oblasti Baltského moře.


Co je to Jantar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Jantar doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jantar se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: co to je, Materiály, Materiály, co je to Jantar?, popis, názvosloví, informace, význam pojmu, pojem, synonymum, terminus technicus, terminologie, formulace, definice, význam, wiki, slovník, odborný výraz


Pojem Jantar je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Jantar?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály. Jindy je řazena mezi organické hmoty, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu).

Hledejte pojem Jantar v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Jantar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Jantar ve Wikizdrojích

Hledat pojem Jantar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Jantar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jantar ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Jantar ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jantar například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Jantar? resp. jaký je význam slova Jantar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jantar, odpověď na dotaz co je to Jantar?. Víte např. kdo to je Chiropraktik? Znáte a víte kdo je Dráteník? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.