Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jantar. Co znamená odborný pojem Jantar z kategorie Materiály?

Co je to Jantar? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jantar

Jantar je zkamenělou pryskyřicí třetihorních jehličnatých stromů a bývá využíván jako dekorační kámen a materiál pro výrobu šperků. Jantar má zlatohnědou až medovou barvu a mohou v něm být zachována tělíčka hmyzu nebo části rostlin z doby jeho vzniku. Známá naleziště jantaru se nacházejí v oblasti Baltského moře.


Co je to Jantar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jantar. Co znamená odborný pojem Jantar z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jantar s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Jantar se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: definice, popis, lexikon, co to je, Jantar, definice pojmu, wiki, význam, materiály, materiály, odborné názvosloví, slovo, význam slova, synonymum, vysvětlení, informace, přesný výraz, pojem


Pojem Jantar je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Jantar můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály. Jindy je řazena mezi organické hmoty, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Jantar na Google.cz

Hledat výraz Jantar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Jantar ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Jantar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Jantar na Youtube

Hledat pojem Jantar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jantar například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Jantar? resp. jaká je definice slova Jantar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jantar, odpověď na dotaz co je to Jantar?. Víte např. kdo to je Bača? Znáte a víte kdo je Chalupník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.