Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Co je to Jantar? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Jantar?

Jantar je zkamenělou pryskyřicí třetihorních jehličnatých stromů a bývá využíván jako dekorační kámen a materiál pro výrobu šperků. Jantar má zlatohnědou až medovou barvu a mohou v něm být zachována tělíčka hmyzu nebo části rostlin z doby jeho vzniku. Známá naleziště jantaru se nacházejí v oblasti Baltského moře.


Co je to Jantar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Jantar sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jantar je v kategorii Materiály

Klíčová slova: termín, slovník, heslo, popis, definice pojmu, informace, terminus technicus, lexikon, pojem, co to je, wiki, co znamená, odborný výraz, definice, Materiály, formulace, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Jantar je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Jantar?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály. Jindy je řazena mezi organické hmoty, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Jantar ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Jantar ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Jantar na Google.cz

Zkusit najít výraz Jantar ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jantar ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Jantar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jantar například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Jantar? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Jantar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jantar, odpověď na dotaz co je to Jantar?. Víte např. kdo to je Muezzin? Znáte a víte kdo je Blogger? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.