Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Co je to Jantar? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jantar

Jantar je zkamenělou pryskyřicí třetihorních jehličnatých stromů a bývá využíván jako dekorační kámen a materiál pro výrobu šperků. Jantar má zlatohnědou až medovou barvu a mohou v něm být zachována tělíčka hmyzu nebo části rostlin z doby jeho vzniku. Známá naleziště jantaru se nacházejí v oblasti Baltského moře.


Co je to Jantar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Jantar? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jantar je v kategorii Materiály

Klíčová slova: Materiály, slovo, co je to Jantar?, termín, odborné názvosloví, heslo, informace, synonymum, terminus technicus, Materiály, Jantar, slovník, přesný význam, terminologie, co znamená, wiki, názvosloví, co to je


Pojem Jantar je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jantar? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály. Jindy je řazena mezi organické hmoty, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu).

Pro více informací o heslu Jantar zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Jantar ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Jantar ve Wikizdrojích

Hledat termín Jantar ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Jantar na Youtube

Zkusit najít slovo Jantar na Google.cz

Najít pojem Jantar ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jantar například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Jantar? resp. jaký je přesný význam slova Jantar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jantar, odpověď na dotaz co je to Jantar?. Víte např. kdo to je Miroslav Toman? Znáte a víte kdo je Sládek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Jantar v jiné sekci než Materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.