Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jantar. Co znamená odborný pojem Jantar z kategorie Materiály?

Co je to Jantar? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Jantar

Jantar je zkamenělou pryskyřicí třetihorních jehličnatých stromů a bývá využíván jako dekorační kámen a materiál pro výrobu šperků. Jantar má zlatohnědou až medovou barvu a mohou v něm být zachována tělíčka hmyzu nebo části rostlin z doby jeho vzniku. Známá naleziště jantaru se nacházejí v oblasti Baltského moře.


Co je to Jantar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jantar. Co znamená odborný pojem Jantar z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Jantar s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Jantar patří do kategorie materiály

Klíčová slova: wiki, materiály, materiály, význam pojmu, slovník, vysvětlení, odborný výraz, slovo, popis, synonymum, termín, význam slova, lexikon, terminus technicus, pojem, co znamená, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Jantar je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Jantar?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály. Jindy je řazena mezi organické hmoty, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Jantar na Youtube

Najít heslo Jantar ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Jantar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Jantar ve Wikislovníku

Hledat heslo Jantar ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Jantar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jantar například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Jantar? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Jantar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jantar, odpověď na dotaz co je to Jantar?. Víte např. kdo to je Jiří Veselý? Znáte a víte kdo je Sládek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.