Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Co je to Jantar? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Jantar?

Jantar je zkamenělou pryskyřicí třetihorních jehličnatých stromů a bývá využíván jako dekorační kámen a materiál pro výrobu šperků. Jantar má zlatohnědou až medovou barvu a mohou v něm být zachována tělíčka hmyzu nebo části rostlin z doby jeho vzniku. Známá naleziště jantaru se nacházejí v oblasti Baltského moře.


Co je to Jantar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jantar. Co znamená pojem Jantar z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jantar patří do sekce Materiály

Klíčová slova: význam pojmu, definice, co je to Jantar?, terminus technicus, terminologie, wiki, Jantar, pojem, Materiály, význam, synonymum, heslo, co znamená, přesný výraz, slovo, přesný význam, termín, lexikon


Pojem Jantar je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Jantar?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály. Jindy je řazena mezi organické hmoty, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu).

Pro další informace o termínu Jantar zkuste tyto odkazy

Najít slovo Jantar ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Jantar ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Jantar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jantar ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Jantar ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jantar ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jantar například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Jantar? resp. co znamená výraz Jantar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jantar, odpověď na dotaz co je to Jantar?. Víte např. kdo to je Miroslav Sládek? Znáte a víte kdo je Dráteník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.