Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jantar. Co znamená odborný pojem Jantar z kategorie Materiály?

Co je Jantar?

Co znamená pojem, definice termínu Jantar?

Jantar je zkamenělou pryskyřicí třetihorních jehličnatých stromů a bývá využíván jako dekorační kámen a materiál pro výrobu šperků. Jantar má zlatohnědou až medovou barvu a mohou v něm být zachována tělíčka hmyzu nebo části rostlin z doby jeho vzniku. Známá naleziště jantaru se nacházejí v oblasti Baltského moře.


Co je to Jantar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jantar. Co znamená odborný pojem Jantar z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Jantar sdílejte s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Jantar je v kategorii materiály

Klíčová slova: materiály, informace, slovo, co je to Jantar?, heslo, vysvětlení, Jantar, co znamená, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, lexikon, pojem, wiki, odborné názvosloví, přesný výraz, význam slova, odborný výraz


Pojem Jantar je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jantar? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály. Jindy je řazena mezi organické hmoty, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu).

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Jantar ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Jantar ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Jantar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Jantar na Google.cz

Hledat videa s názvem Jantar na Youtube

Najít pojem Jantar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jantar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Jantar? resp. co se skrývá pod slovem Jantar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jantar, odpověď na dotaz co je to Jantar?. Víte např. kdo to je Iluminát? Znáte a víte kdo je Chalupník? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.