Co je to?
Definice výrazu Jantar. Co znamená odborný pojem Jantar z kategorie Materiály?

Co to je Jantar? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jantar?

Jantar je zkamenělou pryskyřicí třetihorních jehličnatých stromů a bývá využíván jako dekorační kámen a materiál pro výrobu šperků. Jantar má zlatohnědou až medovou barvu a mohou v něm být zachována tělíčka hmyzu nebo části rostlin z doby jeho vzniku. Známá naleziště jantaru se nacházejí v oblasti Baltského moře.


Co je to Jantar? Význam slova, termín, Definice výrazu Jantar. Co znamená odborný pojem Jantar z kategorie Materiály?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Jantar můžete sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Jantar je v kategorii materiály

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, vysvětlení, termín, Jantar, popis, význam, přesný význam, názvosloví, materiály, odborné názvosloví, informace, terminus technicus, co to je, formulace, lexikon, materiály, definice


Pojem Jantar je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jantar? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Jantar je lehká a křehká látka, zvláštní forma uhlíkaté nerostné látky, někdy řazená mezi minerály. Jindy je řazena mezi organické hmoty, protože jde o fosilizovanou pryskyřici některých stromů, mineralizovanou pryskyřici třetihorních jehličnanů starou nejčastěji kolem 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let, tedy pocházející z prvohorního karbonu).

Jiné zdroje informací o pojmu Jantar

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jantar ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Jantar na Google.cz

Najít termín Jantar ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Jantar ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Jantar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Jantar na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jantar například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Jantar? resp. jaký je přesný význam slova Jantar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jantar, odpověď na dotaz co je to Jantar?. Víte např. kdo to je Ava Max? Znáte a víte kdo je Voayer? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.