Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo RSS. Co znamená pojem RSS z kategorie Internet?

Co to je RSS? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova RSS

RSS (RSS feed) patří mezi formáty XML. Je to technologie, která je využívána k odběru novinek z nějakého webu, nejčastěji ze zpravodajských serverů. RSS obsahuje název článku, jeho stručný obsah a odkaz na něj. Adresu (URL) RSS kanálů lze vložit do RSS čtečky, která pravidelně kontroluje změny. Uživatel RSS čtečky má tak k dispozici pravidelný přehledný seznam novinek a zpráv na sledovaných serverech. RSS čtečky lze nainstalovat ve formě pluginu do většiny běžných prohlížečů (Chrome, Firefox apod.).


Co je to RSS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo RSS. Co znamená pojem RSS z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (RSS) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz RSS patří do kategorie Internet

Klíčová slova: popis, význam slova, formulace, terminus technicus, co to je, slovo, přesný význam, slovník, význam, Internet, definice pojmu, lexikon, co je to RSS?, odborný výraz, význam pojmu, wiki, definice, Internet


Pojem RSS je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín RSS? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

RSS (Rich Site Summary) je rodina XML formátů určených pro čtení novinek na webových stránkách a obecněji syndikaci obsahu. Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu nastavit si odběr novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj se většinou vyskytuje na stránkách, kde se obsah mění a přidává velmi často (například zpravodajské servery). Původně tento formát sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech. RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo RSS ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo RSS ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz RSS ve Wikislovníku

Najít slovo RSS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo RSS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz RSS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo RSS například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu RSS? resp. co se skrývá pod slovem RSS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RSS, odpověď na dotaz co je to RSS?. Víte např. kdo to je Tina Turner? Znáte a víte kdo je Iva Kubelková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu RSS v jiné sekci než Internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.