Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo RSS. Co znamená pojem RSS z kategorie Internet?

Co to je RSS? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu RSS

RSS (RSS feed) patří mezi formáty XML. Je to technologie, která je využívána k odběru novinek z nějakého webu, nejčastěji ze zpravodajských serverů. RSS obsahuje název článku, jeho stručný obsah a odkaz na něj. Adresu (URL) RSS kanálů lze vložit do RSS čtečky, která pravidelně kontroluje změny. Uživatel RSS čtečky má tak k dispozici pravidelný přehledný seznam novinek a zpráv na sledovaných serverech. RSS čtečky lze nainstalovat ve formě pluginu do většiny běžných prohlížečů (Chrome, Firefox apod.).


Co je to RSS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo RSS. Co znamená pojem RSS z kategorie Internet?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín RSS je v sekci Internet

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, vysvětlení, terminologie, formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, Internet, odborný výraz, názvosloví, popis, význam pojmu, co je to RSS?, slovník, co znamená, synonymum, význam slova


Pojem RSS je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu RSS dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

RSS (Rich Site Summary) je rodina XML formátů určených pro čtení novinek na webových stránkách a obecněji syndikaci obsahu. Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu nastavit si odběr novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj se většinou vyskytuje na stránkách, kde se obsah mění a přidává velmi často (například zpravodajské servery). Původně tento formát sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech. RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo RSS ve Wikizdrojích

Hledat termín RSS ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo RSS ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo RSS ve Wikislovníku

Hledat výraz RSS na Google.cz

Najít termín RSS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo RSS například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená RSS? resp. co přesně znamená slovo RSS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RSS, odpověď na dotaz co je to RSS?. Víte např. kdo to je Naomi Watts? Znáte a víte kdo je Erik Best? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Internet. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.