Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo RSS. Co znamená pojem RSS z kategorie Internet?

Co to je RSS? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu RSS?

RSS (RSS feed) patří mezi formáty XML. Je to technologie, která je využívána k odběru novinek z nějakého webu, nejčastěji ze zpravodajských serverů. RSS obsahuje název článku, jeho stručný obsah a odkaz na něj. Adresu (URL) RSS kanálů lze vložit do RSS čtečky, která pravidelně kontroluje změny. Uživatel RSS čtečky má tak k dispozici pravidelný přehledný seznam novinek a zpráv na sledovaných serverech. RSS čtečky lze nainstalovat ve formě pluginu do většiny běžných prohlížečů (Chrome, Firefox apod.).


Co je to RSS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo RSS. Co znamená pojem RSS z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu RSS? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín RSS patří do sekce Internet

Klíčová slova: přesný význam, slovník, definice, lexikon, co je to RSS?, pojem, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, formulace, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, wiki, informace, Internet, co znamená, slovo


Pojem RSS je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín RSS? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

RSS (Rich Site Summary) je rodina XML formátů určených pro čtení novinek na webových stránkách a obecněji syndikaci obsahu. Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu nastavit si odběr novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj se většinou vyskytuje na stránkách, kde se obsah mění a přidává velmi často (například zpravodajské servery). Původně tento formát sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech. RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem RSS ve vyhledávači Qwant

Najít termín RSS ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo RSS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín RSS ve Wikislovníku

Vyhledat pojem RSS ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín RSS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo RSS například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova RSS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem RSS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RSS, odpověď na dotaz co je to RSS?. Víte např. kdo to je Ochlasta? Znáte a víte kdo je Josef Čapek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Internet U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.