Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hashtag. Co znamená odborný pojem Hashtag z kategorie Internet?

Co je to Hashtag? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hashtag

V počítačové terminologii označuje výraz "hashtag" klíčové slovo nebo frázi, před níž je křížek #. Jedná se o významné klíčové slovo spojené s článkem. Může se jednat o jméno člověka, o název města, přezdívku apod. Podle hashtagů lze jednoduše nalézt další články týkající se daného klíčového slova. Hashtagy se používají především na sociálních sítích jako je Twitter, Facebook apod. Příklad hashtagu: #superia


Co je to Hashtag? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hashtag. Co znamená odborný pojem Hashtag z kategorie Internet?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hashtag? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hashtag je v sekci Internet

Klíčová slova: slovník, Hashtag, slovo, synonymum, odborný výraz, Internet, pojem, odborné názvosloví, co to je, přesný výraz, názvosloví, formulace, informace, termín, terminus technicus, význam, vysvětlení, význam slova


Pojem Hashtag je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hashtag?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hashtag je slovo nebo fráze označená znakem „#“ (tzv. mřížka, plůtek či hash). Význam slova označeného tímto symbolem je dnes chápán jako forma klíčového slova. Nejčastěji je využíván v informačních systémech k „jednoznačnému“ označení článků, dokumentů nebo jejich částí, popřípadě klíčových, či podstatných slov. Krátké příspěvky na mikroblozích nebo na sociálních sítích mohou být označeny umístěním „#“ před významná slova jako zde: #hashtag

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Hashtag ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Hashtag ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Hashtag ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hashtag na Youtube

Najít pojem Hashtag ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Hashtag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hashtag například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Hashtag? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hashtag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hashtag, odpověď na dotaz co je to Hashtag?. Víte např. kdo to je Budovatel? Znáte a víte kdo je Šumař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.