Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hashtag. Co znamená odborný pojem Hashtag z kategorie Internet?

Co je to Hashtag? Význam slova

Co znamená termín Hashtag? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V počítačové terminologii označuje výraz "hashtag" klíčové slovo nebo frázi, před níž je křížek #. Jedná se o významné klíčové slovo spojené s článkem. Může se jednat o jméno člověka, o název města, přezdívku apod. Podle hashtagů lze jednoduše nalézt další články týkající se daného klíčového slova. Hashtagy se používají především na sociálních sítích jako je Twitter, Facebook apod. Příklad hashtagu: #superia


Co je to Hashtag? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hashtag. Co znamená odborný pojem Hashtag z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hashtag? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hashtag je v kategorii Internet

Klíčová slova: definice, termín, co to je, co znamená, terminus technicus, Hashtag, terminologie, popis, význam pojmu, synonymum, pojem, přesný výraz, informace, význam slova, názvosloví, slovník, Internet, lexikon


Pojem Hashtag je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hashtag?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hashtag je slovo nebo fráze označená znakem „#“ (tzv. mřížka, plůtek či hash). Význam slova označeného tímto symbolem je dnes chápán jako forma klíčového slova. Nejčastěji je využíván v informačních systémech k „jednoznačnému“ označení článků, dokumentů nebo jejich částí, popřípadě klíčových, či podstatných slov. Krátké příspěvky na mikroblozích nebo na sociálních sítích mohou být označeny umístěním „#“ před významná slova jako zde: #hashtag

Další informační zdroje o slovu Hashtag

Vyhledat pojem Hashtag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Hashtag ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hashtag ve Wikimedia Commons

Najít termín Hashtag ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Hashtag na Google.cz

Zkusit najít pojem Hashtag ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hashtag například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Hashtag? resp. jaká je definice termínu Hashtag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hashtag, odpověď na dotaz co je to Hashtag?. Víte např. kdo to je Ivan Vodochodský? Znáte a víte kdo je Šumař? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hashtag v jiné sekci než Internet. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.