Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šestinedělí. Co znamená pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Co je to Šestinedělí? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Šestinedělí?

Šestinedělí nebo latinsky puerperium je období následující bezprostředně po porodu. Je to doba, kdy se hojí poporodní zranění a ženské orgány se vrací do stavu, v jakém byly před těhotenstvím a porodem. Ženy jsou v tomto období označovány jako šestinedělky. Šestinedělí je pro ženu velmi náročné období jak fyzicky, tak psychicky a je žádoucí, aby vůči ní bylo její okolí tolerantní a nápomocné. Prudké změny hladiny hormonů s sebou nesou výkyvy nálad, někdy se objevuje i tzv. laktační psychóza.


Co je to Šestinedělí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šestinedělí. Co znamená pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šestinedělí je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to Šestinedělí?, význam pojmu, terminus technicus, definice, názvosloví, význam, Šestinedělí, slovník, pojem, přesný význam, slovo, co to je, popis, formulace, definice pojmu, Lékařství, terminologie, termín


Pojem Šestinedělí je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Šestinedělí?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šestinedělí (puerperium) je proces probíhající u žen bezprostředně po porodu dítěte, při němž se navrací anatomické a fyziologické změny jejího těla do normálního stavu před těhotenstvím. Žena nacházející se v tomto období bývá označována jako šestinedělka.

Jiné informační zdroje o pojmu Šestinedělí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šestinedělí ve Wikimedia Commons

Najít termín Šestinedělí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Šestinedělí ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Šestinedělí na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šestinedělí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Šestinedělí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šestinedělí například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Šestinedělí? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Šestinedělí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šestinedělí, odpověď na dotaz co je to Šestinedělí?. Víte např. kdo to je Můra? Znáte a víte kdo je Derviš? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?