Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šestinedělí. Co znamená pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Co je to Šestinedělí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šestinedělí

Šestinedělí nebo latinsky puerperium je období následující bezprostředně po porodu. Je to doba, kdy se hojí poporodní zranění a ženské orgány se vrací do stavu, v jakém byly před těhotenstvím a porodem. Ženy jsou v tomto období označovány jako šestinedělky. Šestinedělí je pro ženu velmi náročné období jak fyzicky, tak psychicky a je žádoucí, aby vůči ní bylo její okolí tolerantní a nápomocné. Prudké změny hladiny hormonů s sebou nesou výkyvy nálad, někdy se objevuje i tzv. laktační psychóza.


Co je to Šestinedělí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šestinedělí. Co znamená pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Šestinedělí se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Šestinedělí je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, přesný význam, co to je, popis, definice pojmu, heslo, slovo, informace, lexikon, význam, Šestinedělí, Lékařství, terminologie, co je to Šestinedělí?, význam slova, názvosloví, přesný výraz, synonymum


Pojem Šestinedělí je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šestinedělí? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šestinedělí (puerperium) je proces probíhající u žen bezprostředně po porodu dítěte, při němž se navrací anatomické a fyziologické změny jejího těla do normálního stavu před těhotenstvím. Žena nacházející se v tomto období bývá označována jako šestinedělka.

Linky na další online zdroje

Najít termín Šestinedělí na Google.cz

Vyhledat výraz Šestinedělí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Šestinedělí na Youtube

Vyhledat slovo Šestinedělí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Šestinedělí ve Wikizdrojích

Hledat slovo Šestinedělí ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šestinedělí například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Šestinedělí? resp. co vlastně znamená slovo Šestinedělí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šestinedělí, odpověď na dotaz co je to Šestinedělí?. Víte např. kdo to je Technický ředitel? Znáte a víte kdo je Ulamá? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Šestinedělí i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?