Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šestinedělí. Co znamená pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Co je to Šestinedělí? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šestinedělí

Šestinedělí nebo latinsky puerperium je období následující bezprostředně po porodu. Je to doba, kdy se hojí poporodní zranění a ženské orgány se vrací do stavu, v jakém byly před těhotenstvím a porodem. Ženy jsou v tomto období označovány jako šestinedělky. Šestinedělí je pro ženu velmi náročné období jak fyzicky, tak psychicky a je žádoucí, aby vůči ní bylo její okolí tolerantní a nápomocné. Prudké změny hladiny hormonů s sebou nesou výkyvy nálad, někdy se objevuje i tzv. laktační psychóza.


Co je to Šestinedělí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šestinedělí. Co znamená pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Šestinedělí doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šestinedělí se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, význam, co to je, Šestinedělí, popis, terminologie, pojem, význam slova, Lékařství, wiki, Lékařství, význam pojmu, co znamená, slovo, odborný výraz, lexikon, slovník, definice


Pojem Šestinedělí je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šestinedělí? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šestinedělí (puerperium) je proces probíhající u žen bezprostředně po porodu dítěte, při němž se navrací anatomické a fyziologické změny jejího těla do normálního stavu před těhotenstvím. Žena nacházející se v tomto období bývá označována jako šestinedělka.

Více informací o slovu Šestinedělí doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Šestinedělí ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šestinedělí ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Šestinedělí ve Wikislovníku

Vyhledat termín Šestinedělí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Šestinedělí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šestinedělí ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šestinedělí například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šestinedělí? resp. co znamená Šestinedělí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šestinedělí, odpověď na dotaz co je to Šestinedělí?. Víte např. kdo to je Buddha? Znáte a víte kdo je Ulamá? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?