Co je to?
Definice výrazu Šestinedělí. Co znamená odborný pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Co je Šestinedělí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Šestinedělí?

Šestinedělí nebo latinsky puerperium je období následující bezprostředně po porodu. Je to doba, kdy se hojí poporodní zranění a ženské orgány se vrací do stavu, v jakém byly před těhotenstvím a porodem. Ženy jsou v tomto období označovány jako šestinedělky. Šestinedělí je pro ženu velmi náročné období jak fyzicky, tak psychicky a je žádoucí, aby vůči ní bylo její okolí tolerantní a nápomocné. Prudké změny hladiny hormonů s sebou nesou výkyvy nálad, někdy se objevuje i tzv. laktační psychóza.


Co je to Šestinedělí? Význam slova, termín, Definice výrazu Šestinedělí. Co znamená odborný pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Šestinedělí můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Šestinedělí je v sekci lékařství

Klíčová slova: slovo, co je to Šestinedělí?, popis, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, terminologie, pojem, lékařství, názvosloví, informace, co znamená, definice, přesný význam, význam pojmu, co to je, termín


Pojem Šestinedělí je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Šestinedělí?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Šestinedělí (puerperium) je proces probíhající u žen bezprostředně po porodu dítěte, při němž se navrací anatomické a fyziologické změny jejího těla do normálního stavu před těhotenstvím. Žena nacházející se v tomto období bývá označována jako šestinedělka.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šestinedělí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Šestinedělí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Šestinedělí na Youtube

Najít výraz Šestinedělí ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Šestinedělí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šestinedělí ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šestinedělí například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Šestinedělí? resp. co znamená slovo Šestinedělí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šestinedělí, odpověď na dotaz co je to Šestinedělí?. Víte např. kdo to je George Soros? Znáte a víte kdo je Tovaryš? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?