Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Co je to Dualita? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dualita

Dvojitost, oba protichůdné póly možného stavu. Jde o určitou hodnotu a její naprostý opak. Existuje mnoho dvojic různých pojmů nebo hodnot vzájemně se od sebe lišících jenom nerovnostním znaménkem. Duálním pojmem je například minimum a maximum, nejmenší a největší. Opakem duality je jednota, rovnovážný stav.


Co je to Dualita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dualita? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dualita se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: termín, definice pojmu, Matematika, přesný význam, význam, formulace, názvosloví, wiki, význam pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, informace, terminologie, co to je, popis, co je to Dualita?, význam slova


Pojem Dualita je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dualita? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

V teorii uspořádání je nápadně mnoho dvojic pojmů, které se od sebe liší pouze „otočením znaménka nerovnosti“. Takové pojmy jsou označovány jako duální.

Duální pojmy mají tu výhodu, že jakýkoliv výsledek (matematická věta) pro jeden z nich má svoji duální podobu pro druhý z nich - stačí otočit znaménko a použít duálních pojmů i pro ostatní pojmy, které se ve větě nebo důkazu věty vyskytují.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Dualita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dualita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dualita ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Dualita na Youtube

Najít výraz Dualita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Dualita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dualita například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Dualita? resp. co se skrývá pod slovem Dualita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dualita, odpověď na dotaz co je to Dualita?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Kanovník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.