Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Co je to Dualita? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dualita?

Dvojitost, oba protichůdné póly možného stavu. Jde o určitou hodnotu a její naprostý opak. Existuje mnoho dvojic různých pojmů nebo hodnot vzájemně se od sebe lišících jenom nerovnostním znaménkem. Duálním pojmem je například minimum a maximum, nejmenší a největší. Opakem duality je jednota, rovnovážný stav.


Co je to Dualita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Dualita) můžete sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Dualita patří do kategorie matematika

Klíčová slova: matematika, vysvětlení, definice pojmu, slovo, význam slova, názvosloví, odborný výraz, význam, matematika, odborné názvosloví, slovník, popis, heslo, přesný výraz, co to je, terminologie, definice, lexikon


Pojem Dualita je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Dualita dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V teorii uspořádání je nápadně mnoho dvojic pojmů, které se od sebe liší pouze „otočením znaménka nerovnosti“. Takové pojmy jsou označovány jako duální.

Duální pojmy mají tu výhodu, že jakýkoliv výsledek (matematická věta) pro jeden z nich má svoji duální podobu pro druhý z nich - stačí otočit znaménko a použít duálních pojmů i pro ostatní pojmy, které se ve větě nebo důkazu věty vyskytují.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Dualita na Google.cz

Hledat videa s názvem Dualita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dualita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Dualita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dualita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Dualita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dualita například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Dualita? resp. co znamená Dualita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dualita, odpověď na dotaz co je to Dualita?. Víte např. kdo to je Luterán? Znáte a víte kdo je Patriarcha? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci matematika Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.