Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Co je to Dualita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dualita

Dvojitost, oba protichůdné póly možného stavu. Jde o určitou hodnotu a její naprostý opak. Existuje mnoho dvojic různých pojmů nebo hodnot vzájemně se od sebe lišících jenom nerovnostním znaménkem. Duálním pojmem je například minimum a maximum, nejmenší a největší. Opakem duality je jednota, rovnovážný stav.


Co je to Dualita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Dualita můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dualita je v kategorii Matematika

Klíčová slova: pojem, co to je, formulace, lexikon, Dualita, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, Matematika, heslo, význam, názvosloví, wiki, terminologie, termín


Pojem Dualita je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dualita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

V teorii uspořádání je nápadně mnoho dvojic pojmů, které se od sebe liší pouze „otočením znaménka nerovnosti“. Takové pojmy jsou označovány jako duální.

Duální pojmy mají tu výhodu, že jakýkoliv výsledek (matematická věta) pro jeden z nich má svoji duální podobu pro druhý z nich - stačí otočit znaménko a použít duálních pojmů i pro ostatní pojmy, které se ve větě nebo důkazu věty vyskytují.

Pro více informací o heslu Dualita zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Dualita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Dualita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Dualita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Dualita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Dualita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dualita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dualita například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Dualita? resp. co se skrývá pod slovem Dualita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dualita, odpověď na dotaz co je to Dualita?. Víte např. kdo to je Hejtman? Znáte a víte kdo je Reverend? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.