Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Co je to Dualita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dualita?

Dvojitost, oba protichůdné póly možného stavu. Jde o určitou hodnotu a její naprostý opak. Existuje mnoho dvojic různých pojmů nebo hodnot vzájemně se od sebe lišících jenom nerovnostním znaménkem. Duálním pojmem je například minimum a maximum, nejmenší a největší. Opakem duality je jednota, rovnovážný stav.


Co je to Dualita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dualita? se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Dualita je v sekci matematika

Klíčová slova: terminologie, popis, synonymum, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, co znamená, význam, význam pojmu, informace, definice, odborný výraz, wiki, lexikon, Dualita, co je to Dualita?, názvosloví, matematika


Pojem Dualita je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dualita?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

V teorii uspořádání je nápadně mnoho dvojic pojmů, které se od sebe liší pouze „otočením znaménka nerovnosti“. Takové pojmy jsou označovány jako duální.

Duální pojmy mají tu výhodu, že jakýkoliv výsledek (matematická věta) pro jeden z nich má svoji duální podobu pro druhý z nich - stačí otočit znaménko a použít duálních pojmů i pro ostatní pojmy, které se ve větě nebo důkazu věty vyskytují.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Dualita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Dualita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dualita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Dualita ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Dualita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dualita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dualita například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dualita? resp. co se skrývá pod slovem Dualita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dualita, odpověď na dotaz co je to Dualita?. Víte např. kdo to je Pako? Znáte a víte kdo je Řeholník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než matematika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.