Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Co je to Dualita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dualita

Dvojitost, oba protichůdné póly možného stavu. Jde o určitou hodnotu a její naprostý opak. Existuje mnoho dvojic různých pojmů nebo hodnot vzájemně se od sebe lišících jenom nerovnostním znaménkem. Duálním pojmem je například minimum a maximum, nejmenší a největší. Opakem duality je jednota, rovnovážný stav.


Co je to Dualita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dualita? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dualita je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co je to Dualita?, vysvětlení, definice, význam, Dualita, přesný význam, Matematika, lexikon, terminologie, terminus technicus, slovo, slovník, význam slova, informace, wiki, termín, formulace, heslo


Pojem Dualita je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dualita?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V teorii uspořádání je nápadně mnoho dvojic pojmů, které se od sebe liší pouze „otočením znaménka nerovnosti“. Takové pojmy jsou označovány jako duální.

Duální pojmy mají tu výhodu, že jakýkoliv výsledek (matematická věta) pro jeden z nich má svoji duální podobu pro druhý z nich - stačí otočit znaménko a použít duálních pojmů i pro ostatní pojmy, které se ve větě nebo důkazu věty vyskytují.

Zkuste zjistit více informací o slovu Dualita v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Dualita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Dualita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Dualita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Dualita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Dualita ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Dualita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dualita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dualita? resp. co je to Dualita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dualita, odpověď na dotaz co je to Dualita?. Víte např. kdo to je Rentiér? Znáte a víte kdo je Kanovník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Dualita hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.