Co je to?
Definice výrazu, termínu Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Co je Dualita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dualita?

Dvojitost, oba protichůdné póly možného stavu. Jde o určitou hodnotu a její naprostý opak. Existuje mnoho dvojic různých pojmů nebo hodnot vzájemně se od sebe lišících jenom nerovnostním znaménkem. Duálním pojmem je například minimum a maximum, nejmenší a největší. Opakem duality je jednota, rovnovážný stav.


Co je to Dualita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dualita. Co znamená odborný pojem Dualita z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Dualita je v kategorii matematika

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, formulace, wiki, vysvětlení, definice pojmu, pojem, informace, přesný výraz, terminologie, matematika, význam, matematika, popis, odborné názvosloví, co to je, definice, odborný výraz


Pojem Dualita je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dualita? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

V teorii uspořádání je nápadně mnoho dvojic pojmů, které se od sebe liší pouze „otočením znaménka nerovnosti“. Takové pojmy jsou označovány jako duální.

Duální pojmy mají tu výhodu, že jakýkoliv výsledek (matematická věta) pro jeden z nich má svoji duální podobu pro druhý z nich - stačí otočit znaménko a použít duálních pojmů i pro ostatní pojmy, které se ve větě nebo důkazu věty vyskytují.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Dualita ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dualita na Youtube

Zkusit najít slovo Dualita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Dualita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Dualita na Google.cz

Najít pojem Dualita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dualita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Dualita? resp. co přesně označuje termín Dualita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dualita, odpověď na dotaz co je to Dualita?. Víte např. kdo to je Pan Tau? Znáte a víte kdo je Řeholník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.